Мордовцева Тетяна Володимирівна- вчитель- методист початкових класів Пісківської ЗОШ І-ІІІ ст.
Тема: урок-подорож математики в 3 класі« Планета дитинства» на тему: «Додавання та віднімання вивчених видів. Задачі на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків.»
Мета: повторити додавання та віднімання вивчених видів; формувати вміння розв'язувати задачі на знаходження трьох чисел за їх сумою та сумами двох доданків; розвивати математичне мовлення, логічне мислення;виховувати інтерес до вивчення математики,почуття відповідальності, уміння працювати в колективі. Активізувати розумову діяльність учнів шляхом введення ігрових моментів,нестандартних завдань, творчості.
ТИП УРОКУ : урок закріплення знань , умінь і навичок.
ФОРМА УРОКУ :урок- подорож.
Обладнання: план роботи у вигляді таблиці, сонечко з промінцями, малюнки зображення природи України, картки для індивідуальної, парної роботи, геометричні фігури, підручник "Математика. 3 клас (авт. Ф. М.Рівкінд), ноутбук.
Хід уроку
ВПРАВА «Додай слово»
Починається урок/математики/.
Сидимо-/рівно/!
Міркуємо-/швидко/!
Відповідаємо/вірно/!
Настрій-/супер!/Погода-/клас!/До роботи!-/Все гаразд!/
- Яким буде урок?/Найцікавішим/
- Які у мене діти? /Найкращі/
- Покладіть долоню на серденько. Б’ється серденько. Таке маленьке, а так багато працює. Які почуття живуть у вашому серці?/Любов і добро/.
Світ прекрасний навколо тебе,
ясне сонце і синє небо.
Даруйте добро і посмішки людям,
тоді і весь світ щасливішим буде.
ВПРАВА « ДОЛОНЬКИ»
-Побажайте сусіду по парті успіху на уроці.
ВПРАВА « КОЛЬОРОВИЙ НАСТРІЙ»
-Покажіть свій кольоровий настрій.
ВПРАВА « ПОСМІШКА»
-Зніміть посмішку зі свого обличчя і подаруйте її другу.
- Подивіться, у вас на партах лежать посмішки. Вони не прості. А сигнальні. Якщо вам зрозумілі пояснення, або ви згодні з рішенням товариша, ви показуєте посмішку. Якщо ні- на звороті знак питання.
ІІ. Актуалізація життєвого досвіду.
Створення ситуації успіху.
- Що ви чекаєте від уроку?
(несподіванок, сюрпризів, хорошого настрою, цікавих пригод, зустрічей).
У- успіх, усмішка
Р- розум, радість
О- організованість, обдарованість
К- кмітливість, компетентність
Сподіваюсь, що на уроці всіх нас чекає успіх, радість, усмішка, тому що ми будемо мандрувати по планеті
« Дитинство».
Всміхається сонце привітно й ласкаво,
Планета дитинства хай щастям сія.
Час радісно лине, змістовно, цікаво,
Ми всі на уроці - як дружна сім’я.
ІІІ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
МАТЕМАТИКА. Кажуть, що математика- це цариця наук. В цьому слові заховано саме головне слово для дорослих і дітей, це слово- МАМА. Ще , дивлячись на це слово, можна дізнатися, яка тема уроку. А тема дуже цікава, тому що сьогодні ми з вами будемо вчитись додавати числа з переходом через розряд.
ІУ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
999 876 578 123 245 333/Прочитаємо числа по порядку зростання/
Номер ми відгадали, але брами не відчиняються. Спробуємо взяти їх «Мозковим штурмом».
Кожна людина любить свій край, де народилася і живе.
- Як називається країна, в якій ми живемо?/Україна/
Рідна Україна- це пісенька мами,
Розлогі лани колосяться хлібами.
Вишневі садочки, лелеки на хаті,
Купають ставочки хмарки пелехаті.
3. Математична розминка. ЕТАП УРОКУ « ТРІШКИ ПОМУДРУЙТЕ, ТРІШКИ ПОПРАЦЮЙТЕ»
Нам необхідно створити красу української природи. Для цього вам потрібно рішити приклади.
120х6:10= 780:3х2= 640:4:8= 360:4х11= 60х6х2= 350х2:10=
ЦЕ ЦІКАВО! Яка чудова і мелодійна українська мова! На конкурсі краси мов у Парижі в 1934 році українська мова зайняла 3 місце після французької і перської. А за мелодійністю- 2 місце після італійської.
Ранком сонечко всміхається і промінчиком торкається
До дитячого обличчя кожної дитини.
Всім у дружбі треба жити,
Ви- кмітливі, щирі діти
неньки- України.
1.Знайдіть зайве число (за таблицею)
210,440, 87,300, 150
401, 202, 303, 330, 904.
2.Наберіть число 200
100 30 5 70
90 60 9 50
3.Прочитайте числа : 25 118 149 177 20 238 23 269 293 32
- Назвіть двоцифрові числа./25 32 20 23/
- Назвіть парне число/20/.
- Яке число має 2 сот. 3 дес. 8 од.?/238/
- Які числа записані однаковими цифрами?/23 32/
4. Гра- змагання між рядами
320:2х4= 180х5:100=
450х2:10= 400:5х12=
150х3:9= 720:6:40=
420:6х12= 60х16:8=
480:8х15= 18х40:8=
№57,58
6. КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА
- Що означає вислів « Крутиться дзигою»?/ непосидючий/
- А як потрібно сидіти на уроці при письмі?
ГРА « ДОДАЙ СЛОВО»
- Ноги тримають на / підлозі/.
- Спину-/прямо/.
- Лікті лежать на / парті/.
- Виміряємо відстань між партою і грудьми/ відстань на ширину долоні/.
Зошит правильно кладіть, ручку правильно тримайте.
Сядьте рівно, не схиляйтесь і писати всі старайтесь.
Але перед цим проведемо розминку для рук з СОНЕЧКОМ
В дитинстві все яскраве і дзвінке, уміє серце милувати.
Чарівне сонечко таке, що у словах не передати.
/ВІДЕО/
7. МЕТОД « КУБУВАННЯ»
- Запишемо дату. Сьогодні 14 травня.
Класна робота.
Приклади 59/Робота в групах/
670-420= 250+125= 375+130= 505+315= 820-400= 420+250=
Приклади 60/Самостійне виконання завдання/
Один учень працює біля дошки.
342+/465-232/= 870-340+156= 737-/123+280\= 900-600-230=
/274+124/-300= 867-346+124=
Приклади 61/Фронтальна робота/
3.Робота над задачами
№62,64,65
ЕТАП ПРАЦЮВАЛИ, ВІДПОЧИВАЛИ, АЛЕ ЩЕ МИ НЕ ГРАЛИ»
ГРА « ТАНГРАМ»
Не ходжу я, а стрибаю, бо нерівні ноги маю.
Через поле навмання перегнав би я коня.
Їм капусту на городах, моркву, ріпу, буряки.
Відгадайте, хто такий?/ заєць/
РЕБУСИ
Ак3са 100вп мі100 сви100к ві3на 100лиця 40а с3ж пі2л
ГРА « ТІК-ТАК-ЦЕ НЕ ТАК»
-5 пальців на руці-/так/
-2 вогники у світлофора
-У веселки 6 кольорів
- Тиждень має 7 днів-/так/
-У трикутника 3 сторони-/так\
- У квадрата 5 сторін
- За партою сидять 2 учні-так
-У песика 2 хвоста-
-20+20=40-так
-У кота 4 лапи-так
VII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
ЕТАП « НАШУ ПРАЦЮ ПІДСУМУЄМО.ДЕ Ж ЗНАННЯ МИ ЗАСТОСУЄМО?»
-Чи справдилися ваша очікування?
-Добре працювали на уроці----------
ВПРАВА МІКРОФОН
-На уроці мені було/цікаво,повчально/.
Мені урок…./сподобався/
Урок навчив мене…
Урок швидко збіг. Ви добре виконали всі завдання і показали хороші знання. Полічіть оцінювальні фігурки. Вони свідчать про вашу якісну працю.
- Чи задоволені ви своєю працею? (Самооцінка настрою)
/Збережіть планету дитинства своїми долоньками/
Хай мир панує на землі, щоб діти не боялись,
Щоб дорослі не вагались, щоб всі ми- усміхались!
-Намалюйте на згадку нашим гостям малюнок.
ВІДЕО / на фоні кліпу діти малюють/
Щасливе дитинство – в щасливій родині,
Яка все найкраще плекає в дитині!
Благаєм, дорослі, зробіть все можливе,
Щоб квітло у світі дитинство щасливе!
Увага ! Дорослі, до вас звертаються діти України!
/ВИСТУП УЧНІВ. ПІСНЯ « ДІТИ УКРАЇНИ»
/ на фоні пісні « Україна- це ти»/
Хай мрії дитячі здійсняються знову,
І радість не гасне в дитячих серцях.
Промінчиком сонце торкне веселково
І щастю дитини не буде кінця.
Шановні гості!
Прийміть на згадку про нас подарунки.
Хай вам сонце дарує ясне проміння,
Земля- стиглий колос і щедрі плоди.
Воду- криниця, небо- зірниці,
А діти- усмішку завжди.
Здоров я вам міцного, щастя земного,
Добра щоденного,настрою веселого,
Гумору здорового, життя вам довгого!
Дякуємо гостям, що завітали до нас на уроки.
УІІІ ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С.168 № 66,67