Урок математики 3 клас + Презентація "Множення чисел 1 і 0. Множення на 1 і 0."

Про матеріал
Урок математики для 3 класу та презентація на тему "Множення чисел 1 і 0. Множення на 1 і 0."
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема уроку Множення чисел 1 і 0. Множення на 1 і 0.

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Завдання від принцеси КаліграфіїКаліграфічна хвилинка 0, 1, 10, 11, 100.-Складіть з цифр 0 і 1 всі можливі числа та запишіть їх у порядку зростання.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Знайдіть мого Дружка!Технологічний прийом – «Пазли»

Номер слайду 7

Любі діти!Пропала собака ! Кличка « Дружок». Прощу повернути! Допоможіть мені знайти мого Дружка, бо моє життя без нього зовсім сумне. Я уже декілька днів не можу його знайти, а без друга, самі знаєте, як погано. З повагою Ксюша

Номер слайду 8

24 : 4 +24 =363086rrrrrrrrrr

Номер слайду 9

14 : 7 · 3 =6568rrrrrrrrrr

Номер слайду 10

21 : 3 + 15 =224629rrrrrrrrrr

Номер слайду 11

18 : 3 + 38 =661944rrrrrrrrrr

Номер слайду 12

Пятый8 : 2 + 48 =523688rrrrrrrrrr

Номер слайду 13

Пятый6 · 2 + 17 =332945rrrrrrrrrr

Номер слайду 14

Пятый6 : 2 + 29 =168133rrrrrrrrrr

Номер слайду 15

Пятый12 : 2 + 34 =405581rrrrrrrrrr

Номер слайду 16

Пятый10 : 5 + 67 =946981rrrrrrrrrr

Номер слайду 17

Дякую, друзі!

Номер слайду 18

12+12+12+12 =33+33+33 =а+а+а+а+а = 12 ∙ 433 ∙ 3а ∙ 5

Номер слайду 19

99 ∙ 2 =18 ∙ 4 =Х ∙ 3 = 99+9918+18+18+18 Х+Х+Х

Номер слайду 20

15 ∙ 3 = 34 ∙ 1 =25 ∙ 2 = 50 ∙ 0 =

Номер слайду 21

.

Номер слайду 22

Замініть множення додаваням та обчисліть 1 • 4= 1 ∙ 5= 1 ∙ 3= При множенні 1 на будь-яке число у добутку отримаємо те саме число . - Що цікавого помітили? Зробіть висновок. 45 3

Номер слайду 23

Замініть множення додаванням 0 • 5= 0 ∙ 3= 0 ∙ 6= 0 ∙ 4= При множенні нуля на будь-яке число отримаємо нуль.-Що цікавого помітили? Зробіть висновок.0000

Номер слайду 24

0 • 4 5 • 1 6 • 0 4 • 0 Замініть множення додаванням і знайдіть значення виразів

Номер слайду 25

Чи всі вирази можна замінити сумою?- Що робити?Який висновок можна зробити? Скористатися переставною властивістю дії множення. При множенні будь-якого числа на 1, одержимо те саме число. При множенні будь-якого-числа на 0, одержимо 0.

Номер слайду 26

Правила множення: 1 · a = а ∙ 1 = а, 0 · a = а · 0 = 0.

Номер слайду 27

Вова Вовченко вихвалявся, що найперший у класі обчислив вирази. Давайте перевіримо, чи правильно він їх обчислив. Робота в парах. 62∙ ( 38-37)= 36:4∙0= 1∙ 6∙5= 9∙0∙9=62 1 0930 5081

Номер слайду 28

Хрюша марудилась і плакала та зменшилась у 80 разів. Яким був її зріст спочатку, якщо зараз вона заввишки 1 см?

Номер слайду 29

У хорі хропунів лежать та видають жахливі звуки 56 носатих хропунів,а губатих – у 7 разів менше. Скільки губатих хропунів у хорі?

Номер слайду 30

У хорі хропунів лежать та видають жахливі звуки 56 носатих хропунів,а губатих – у 7 разів менше. Скільки всього хропунів “співають” у хорі?

Номер слайду 31

Робота за підручником. № 351 с. 49 Самостійна робота

Номер слайду 32

Робота в групах 24х7х5х14х19х0х26х35х67=31х5х56х3х27х4х0х45х81=92х5х76х54х8х0х21х8х34=67х2х25х3х0х118х37х5х12=26х0х32х7х56х2х45хх9х58=

Номер слайду 33

Підсумок уроку Діти чи справдилися ваші очікування? - Найбільше мені сподобалося…- Я вмію…- Найважче було…

Номер слайду 34

Домашнє завдання№ 355, вивчити правила множення на 1 і 0.

Номер слайду 35

Ви молодці!Дякуємо вам!

Перегляд файлу

                                                                                                            Тема: Множення чисел 1 і 0. Множення на 1 і 0.

Мета: ознайомити учнів з випадками множення 0 або 1; з’ясувати відмінність у поясненні правил множення чисел 1і 0 та множення на 1 і 0; вправляти учнів в обчисленні виразів, які включають множення з числами 0 і 1; розвивати вміння аналізувати, узагальнювати інформацію, вміння розв’язувати задачі, порівнювати вирази; розвивати пам’ять, логічне мислення, увагу; виховувати відповідальне ставлення до навчання, дружнє ставлення до товаришів.

Обладнання:  мультимедійний супровід, картки для самооцінювання, дзеркало, капелюх, підручник «Математика 3 клас» М.В. Богданович.

Тип уроку:вивчення нового матеріалу.

Форма проведення: урок – казка.

                                        Хід уроку

І.  Організаційний момент.      

1.Привітання.                                   Слайд 1

Пролунав уже дзвінок, 

Всіх він скликав на урок.

Тож і ми часу не гаймо, 

Працювати починаймо.

-         На уроці ми будемо з вами спілкуватися, вчитися розуміти один одного. Для цього ми повинні працювати як одна команда - злагоджено і чітко.

-         А також будете протягом уроку себе оцінювати. Якщо ви все зрозуміли і правильно виконали завдання – на кожному етапі уроку  малюєте червоний кружечок, якщо були незначні помилки - жовтий , якщо тяжко було працювати – синій. 

             Було легко працювати

              

              Були незначні помилки

        

      Було важко працювати, припускався помилок

   У кожної дитини картка для визначення самооцінки.

– Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? На що сподіваєтесь?(Учні висловлюють свої очікування. Починають так: «Я очікую...»)

Чи любите ви казки? Я запрошую вас у казку.              Слайд 2

-   Колись дуже давно, жило одне число і звали його Нуль.  Ось якось вирішив він пошукати собі друзів і   вирушив у подорож   до країни Множення.   Йде  наш 

Нулик  і раптом зустрів Одиничку .Він запропонував їй подружитися, а  вона почала насміхатися над Нуликом.                   Слайд 2

-Ти – нуль, число нікчемне.  Не стій зі мною, бо мені це зовсім неприємно! 

 А нуль на це:

-   Поглянь на себе: ти ж у нас  мала та худорлява,  та станеш більше в десять раз,  коли я  стану справа!                          Слайд 3 Нехай не кажуть, що нулі  такі нікчемні та малі.

    Погодилася Одиничка з Нуликом і попросила у нього вибачення. Вони стали друзями і пішли разом до країни Множення шукати нових друзів.  Йдуть вони  і зустрічають принцесу Каліграфію.              Слайд  4      - Принцесо Каліграфіє, ми хочемо з вами подружитися.

-   Я згодна. Тільки  ви повинні виконати завдання.

ІІ.  Актуалізація опорних знань.      

1.Каліграфічна хвилинка.                Слайд 5

-   Згадаємо правила написання цифр 0 і 1.

-   Складіть з цифр 0 і 1 всі можливі числа та запишіть їх у порядку зростання.Слайд5

0; 1; 10; 11; 100.                              Слайд 5

Оцініть себе на цьому етапі уроку  

-   Йдуть Нулик і Одиничка далі. Раптом зустрічають чудернацький знак, якого звуть

Питання.                                  Слайд 6

-   Ми хочемо подружитися з тобою і потрапити до країни Множення. 

-   Згодний,  але потрібно виконати завдання. Необхідно допомогти дівчинці Ксюші знайти свого друга.

2. Усний рахунок

Слайд 7 - 17

Оцініть себе на цьому етапі уроку.   

4.  Вправа «Мікрофон».  

-   Назвіть компоненти дії множення.

-   Що означає 1 множник? (Яке число треба додати або називає рівні доданки)

-   Що означає 2 множник?(Скільки разів треба додати або кількість доданків)

-   Продовжить речення: „ Дія множення – це…” ( додавання  рівних доданків.)

5.Підготовча вправа. – 

-   Роздивіться записи. Поміркуйте, яке завдання треба виконати? (Замінити суму добутком)

12+12+12+12 = 12 ∙ 4                        Слайд 18

30+30+30 = 30 ∙ 3 а+а+а+а+а = а ∙ 5

-   Який вираз одержали? ( У першому виразі 4 доданки, кожен з яких дорівнює 12, тому одержали 12 ∙ 4. Аналогічно, 30 ∙ 3, а ∙ 5.)

-   Тепер виконайте обернену операцію: замініть множення додаванням:

99 ∙ 2 = 99+99                       Слайд 19

18 ∙ 4 = 18+18+18+18 х ∙ 3 = х+х+х

- Замініть множення додаванням і знайдіть значення виразів:  Слайд 20

15 ∙ 3 =…                              34 ∙ 1 =…

25 ∙ 2 =…                              50 ∙ 0 =…

( При перевірці відповідей другого стовпчика виникає проблемна ситуація) Що робити? Розібратися допоможе король країни Множення.

ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку.  

Ось ми і прийшли до країни множення. Нулик та Одиничка зустрілися з королем

даної країни.            Слайд 21

-   Ваше величносте, будь ласка, допоможіть нам знайти багато друзів.

-   Добре! Але спочатку ви повинні виконати всі мої завдання. Якщо впораєтеся, то у вас з’явиться  багато друзів. 

-   На уроці пропоную вам разом з дітьми дослідити випадки множення, в яких одним з множників є 1 чи 0. Також повправлятись у розв’язанні задач. Сподіваюсь, що працювати будете плідно та дружно. 

IV. Вивчення нового матеріалу.

1.  Замініть множення додаванням та обчисліть:             Слайд 22

1 ∙ 5 =…

1 ∙ 3 =…

1 ∙ 4 =…

-   Що цікавого помітили? (При множенні одиниці на будь-яке число одержимо те саме число.) 1 ∙ а = а

-   Чи можна замінити наступні вирази сумою?

5 ∙ 1 =…

3 ∙ 1 =… 4 ∙ 1 =… а ∙ 1 =…

-   Що робити? (Пропозиції дітей. Скористатися переставною властивістю дії множення.) Обчисліть вирази, не порушуючи переставну властивість.

-   Який висновок можна зробити? (При множенні будь-якого числа на 1, одержимо те саме число.) а ∙ 1 = а

-   Порівняйте вирази 1 ∙ а = а  і  а ∙ 1 = а. Зробіть висновок.(1 ∙ а  = а ∙ 1 = а)

2. Виконайте дії.               Слайд 23

0 ∙ 3 =…

0 ∙ 6 =…

0 ∙ 4 =…

-   Зробіть висновок.( При множенні 0 на будь-яке число, одержимо 0.) 0 ∙ а = 0

-   Знайдіть значення виразів, використовуючи переставну властивість дії множення:    

                                            Слайд 24                                                 

3 ∙ 0 =…

6 ∙ 0 =… 4 ∙ 0 =… а ∙ 0 =…

- Зробіть висновок. ( При множенні будь-якого-числа на 0, одержимо 0.)  а ∙ 0 = 0  Порівняйте вирази. Зробіть висновок. (0 ∙ а = а ∙0 = 0)      Слайд 25 - 26

Отже скільки буде 34∙1 та 50 ∙ 0.

3. Первинне закріплення.

а)  Коментоване письмо.  

5∙0 =...       0∙9 =...        50∙0 =...         0∙356 =...

7∙1 =...       1∙8 =...        34∙1 =...         1∙706 =...

б)  Робота в парах. Закріплення правила множення чисел 0 і 1.    Слайд 27

- Вова Вовченко вихвалявся, що самий перший в класі обчислив вирази. Давайте перевіримо, чи правильно він їх обчислив.

62∙( 38 - 37)=1(62)             1∙ 6 ∙ 5 = 5(30)

36 : 4  ∙ 0 = 9 (0)                      9 ∙ 0 ∙ 9=81(0)

-   Чи добре поспішати? А вихвалятися?

-   Чому Вова Вовченко припустився помилок? 

(Не вивчив правило, погано запам’ятав.)

-   Давайте йому допоможемо. Уявіть, що одиниця – це дзеркало. Що побачить будьяке число, коли загляне в таке дзеркало? ( Себе.) Отже,…

-   А нуль – це великий чарівний капелюх. Якщо ним накрити будь-яке число, то бачить ми будемо тільки… капелюх. Отже,…

-   Сподіваюсь, що ви і Вовчику допомогли і самі краще запам’ятали правила множення. 

V.      Фізкультхвилинка.  

 

VI.   Розвиток математичних знань.

1.Усне розв’язання задачі.                 Слайд 28   

 Хрюша марудилась і плакала та зменшилась у 80 разів. Яким був її зріст спочатку, якщо зараз вона заввишки 1 см? 

2.   Творча робота над задачею.         Слайд 29

У славетному хорі хропунів лежать та видають жахливі звуки 56 носатих хропунів, а губатих-у 7 разів менше. Скільки губатих хропунів у хорі?

Змініть запитання задачі так, щоб вона розв’язувалася двома діями.     Слайд 30

У славетному хорі хропунів лежать та видають жахливі звуки 56 носатих хропунів, а губатих-у 7 разів менше. Скільки всього хропунів „співають”  у хорі? 

3.   Робота з підручником.              Самостійна робота                    Слайд 31

с. 49 завдання 351

Оцініть себе на цьому етапі уроку.   

4.   Робота в групах                  Слайд 32 Оцініть себе на цьому етапі уроку.   

VІІІ.  Підсумок уроку і повідомлення домашнього завдання.  

- Як ви гадаєте, у Нулика і Одинички з’явилися нові друзі?  Хто з вас став другом Нулика і Одинички?

Перевірка очікувань

– Діти, чи справдилися ваші очікування?             Слайд 33

Самооцінюваня. Діти підводять підсумки своїх досягнень на уроці на картках.  

 -Розкажіть про результати власних навчальних досягнень, починаючи речення словами: «Я знаю...», «Я розумію...», «Я вмію...», «Мені вдається...», «Мені ще слід попрацювати...», «Я намагаюсь...», «Я прагну...». 

На дошці діти  вивішують квіточку такого кольору, який найбільше переважає у їхній картці самооцінки. Таким чином бачимо результат самооцінки всього класу.

 

Домашнє завдання: №355, вивчити правила множення на 1 і 0.   Слайд 34

 

                                                                          Слайд 35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. I. S.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
zip
Додано
6 травня 2020
Переглядів
6112
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку