Тема: «Порівняння дробів».
Мета: навчити порівнювати дроби з однаковими знаменниками і дроби з однаковими числівниками; відпрацювати навички розв’язування текстових задач, що містять дроби; розвивати мислення, увагу, пам'ять, мову; розвивати пізнавальну активність.
Обладнання: гра «Увага», аркуші паперу, ножиці, кольорові олівці.
Хід уроку
I. Організація класу.
II. Актуалізація знань.
О |
|
Ч |
Щ |
Р |
Y |
і ; і (Запис на дошці)
; ; ; ; .
III. Постановка навчальної задачі.
і ; і
(Учні висловлюють свою думку, наводять докази)
Вчитель повідомляє мету уроку: вчитися порівнювати дроби з однаковими числівниками або з однаковими знаменниками.
На дошці відкривається тема уроку: «Порівняння дробів».
Практична частина
1 варіант
1. Накресліть два прямокутника зі сторонами 2 см і 4 см.
2. Знайдіть частину першого прямокутника, заштрихуйте зеленим кольором, підпишіть.
3. Знайдіть другого прямокутника, заштрихуйте червоним кольором, підпишіть.
4. Виріжте заштриховані частини і порівняйте способом накладання.
2 варіант
1. Накресліть два прямокутника зі сторонами 2 см і 6 см.
2. Знайдіть першого прямокутника, заштрихуйте червоним кольором, підпишіть.
3. Знайдіть другого прямокутника, заштрихуйте зеленим кольором, підпишіть.
4. Виріжте заштриховані частини і порівняйте способом накладання.
Висновок 1 варіанта:
> або <
Відповідно з двох дробів з однаковими знаменниками більший той, у якого числівник більше.
Висновок 2 варіанта
< або >
Відповідно з двох дробів з однаковими числівниками більший той, у якого знаменник менше.
; ; ; ;
б) Порівняй:
і ; і
а) в порядку зростання
|
|
|
|
|
|
|
|
Я |
Д |
Е |
Т |
А |
Р |
Г |
І |
б) в порядку зменшення
|
|
|
|
|
|
|
М |
І |
Д |
Е |
Я |
К |
О |
* ; * ; *
Скласти і порівняти дроби з однаковими числівниками і дроби з однаковими знаменниками.