вчити учнів виконувати множення одноцифрового числа на триицифрове виду 3 ∙240. Сприяти умінню розв'язувати задачі способом складання рівняння. Розвивати самостійність, творче мислення.
Тема: Множення одноцифрового числа на трицифрове (3 ∙240), Розв’язування простих задач способом складання рівняння.
Мета: вчити учнів виконувати множення одноцифрового числа на триицифрове виду 3 ∙240. Сприяти умінню розв’язувати задачі способом складання рівняння. Розвивати самостійність, творче мислення.
Обладнання: мультимедійний проектор, презентація, картки, схеми рівнянь, виразів, задач.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організаційний момент
Слайд І
Девіз уроку:
« Не махай на все рукою
Не лінуйся, а учись,
Бо чого навчишся в школі
Знадобиться ще колись!
ІІ Актуалізація опорних знань
Робота учнів на картках.
Каліграфічна хвилинка
Продовж послідовність (Слайд 2)
3 3 9 3 4 12 3 5 15…… ( таблиця множення на 3 )
Слайд 3
Слайд 4
- Чому трикутник зайвий?
Слайд 5
Слайд 6
Повторити зв'язок між компонентами при додаванні, відніманні, множенні, діленні.
ІІІ Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні на уроці ми навчимося множити одноцифрове число на трицифрове кругле і будемо розв’язувати прості задачі способом складання рівняння.
ІV Сприймання нового матеріалу.
Подивіться уважно і поясніть як було виконано множення
Слайд 12
Давайте повторимо правило
Слайд 13
Слайд 14. Сильні учні ( 2 ) працюють біля дошки з коментуванням
Дівчатка виконують «червоні» приклади, хлопчики – «чорні».
Фізкультхвилинка
V Закріплення вивченого матеріалу
І день – 150 кг
346 кг
ІІ день – Х
Розв’язання
150 + Х = 346
Х = 346 – 150
Х = 196 (кг)
Відповідь: другого дня зібрали 196 кг черешень.
6 т. на 4 дн. – 48 кг
1 . на 1 д. - ? кг
Розв’язання
Відповідь: 1 тюленю на 1 день потрібно 2 кг риби.
Творча робота над задачею.
( 48 : 6 : 4 ∙7 = 14 (кг)
Завдання № 723 на с. 114
Креслення ламаної.
І варіант – 1 рівняння
ІІ варіант – 2 рівняння
Взаємоперевірка робіт
VІ Підсумок уроку. Рефлексія. Слайд.
● Сьогодні на уроці я дізнався про…..
● У мене вийшло ….
● Мені було важко …
● Було цікаво …
● Тепер я вмію …
VІІ Домашнє завдання
С. 114, № 725.