«13.10»2025 року
Урок № 26. Розглядання дробу як частки від ділення. Розв’язування задач з дробами
Мета: актуалізувати знання учнів про дріб як частки від ділення; розвивати логічне мислення учнів; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.
Очікувані результати:
-розуміє спосіб одержання дробу;
-розуміє суть чисельника і знаменника дробу;
-читає і записує дроби;
-застосовує правила знаходження дробу від числа та числа його дробу ---розрізняє дроби, які дорівнюють 1;
-за величиною порівнює дроби з однаковими знаменниками під час розв’язування практично зорієнтованих завдань;
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
Створення позитивного психологічного клімату класу.
Дзвенить дзвінок,
Спішимо ми на урок урок.
Працювати будемо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім дружнім класі,
Діти – просто молодці!
2.1. Усний рахунок
Відповіді учні записують як каліграфічну вправу.
2.2. Знайди . 1 група верхні вирази, 2 - нижні
3. Вивчення нового матеріалу
3.1.Робота над задачею
3.2.Прочитай пояснення
. Рухлива вправа.
3.3. Робота з підручником.
С. 53 №304. Розв’яжи двома способами
3.4. Порвняй дроби
С. 54 №307 Накресли.
Метод «Інтерв’ю».
-Що на уроці сподобалося?
-Які види робіть запам’яталися?
-Що здалося сьогодні складним?
-Над чим слід ще попрацювати
-Чи здійснилися ваші очікування?
-Покращився чи погіршився настрій?
Самооцінка:
зелена цеглинка –все виходить добре
жовта цеглинка – маю сумніви,
червона цеглинка – є проблеми.
Домашні тренувальні вправи.
С. 54 №309, 310.
.