Урок математики для 2 класу на тему «Закріплення таблиці множення числа 5. Задачі на дві дії.» .

Про матеріал

Дана розробка є частиною одного уроку (презентація додана окремо). Математику вивчати цікавіше разом з героями улюбених мультфільмів. Сподіваюся, що дана розробка стане у нагоді моїм колегам - вчителям.

Перегляд файлу

 

 

Розробка конспекту уроку з математики на тему «Закріплення таблиці множення числа 5. Задачі на дві дії.» у 2 класі.

 

 

 

 

Підготувала вчитель початкових        

класів Качур О.О.

 

 

 

 

 

 

Путивль - 2016

 

Мета: повторити та закріпити вивчені табличні випадки множення чисел 2, 3, 4  і ділення на 2, 3, 4; закріплювати знання табличного множення числа 5; формувати уміння розв’язувати задачі, приклади на вивчені арифметичні дії; вчити розв’язувати задачі, які містять збільшення (зменшення) числа в кілька разів; удосконалювати обчислювальні навички; формувати вміння давати оцінку своїм знанням; формувати в учнів уміння і навички самонавчання, самоконтролю й самооцінювання; формувати соціальну компетентність;  сприяти розвитку логічного мислення, пам'яті, пізнавального інтересу до навчання; сприяти розвитку вміння порівнювати, доводити власну думку, робити висновки; виховувати старанність і наполегливість у навчанні.

Обладнання: комп’ютер; картки з прикладами для роботи в парах; картки для індивідуальної роботи; таблиці множення чисел 2, 3, 4, 5;   презентація « Закріплення таблиці множення числа 5».

Хід уроку

І.   Організація класу.

    Продзвенів дзвінок, починається урок.

    Дуже тихо ви сідайте,  працювати починайте.

 

Вчитель.

Любі діти, до нас у клас

Завітали гості щирі.

Привітайте ж в добрий час

Гостей усмішкою й миром.

Діти.

Ми вам раді, люди добрі,

І вітаємо щиро вас.

І запрошуємо ласкаво

На урок у другий клас.

А тепер девіз згадаймо

І урок наш починаймо!

А девіз нашого уроку:

Міркуємо - швидко!

Відповідаємо - правильно!

Лічимо - точно!

Пишемо - гарно!

II. Повідомлення теми і завдань уроку. Прийом інтриги.

Сьогодні у нас з вами буде незвичайний урок, на якому будемо закріплювати знання таблиці множення числа 5,  а допомагатимуть нам і вчитимуться разом з нами герої мультфільмів. Вам доведеться розв'язати багато цікавих завдань.  Якщо ви з ними впораєтеся, то на вас чекає сюрприз… Та про це дізнаємося в кінці уроку.

 ІІІ. Актуалізація опорних знань. 

  1.  Бліц – турнір з елементами логічної вправи.

-   -Отже, розпочнем! Логічна вправа.

-Знайдіть зайвого серед казкових героїв:

Лунтік,  Міла,  Кузя, Гусіні.

-Так, це Гусіні.

-Доведіть, що зайвими є Гусіні.

 Перше ваше завдання від   Лунтіка.

Індивідуальні картки

Обчислити вирази:

4 · 3 + 29 = ____________

58 - 18 : 2 = ___________

2 · 8 + 15 : 3 = _________

    Що означає:

-    знайти суму;

-    знайти різницю;

-    знайти добуток;

-    знайти частку;

-    збільшити у кілька разів;

-    зменшити у кілька разів,

-    збільшити на 20;

-    зменшити на 30.

-Отже, ви впоралися з першим завданням. І для вас з'являється буква.

2. Гра «Допоможи Незнайкові».

Які особливості таблиці множення числа 5 ви запам’ятали?

  • Усі добутки закінчуються на 0 або на 5.
  • Якщо 5 помножити на парне число, добуток закінчується на 0.
  • Якщо 5 помножити на  непарне число, то добуток закінчується на 5.

- А тепер ще допоможіть Незнайкові, згадайте таблицю множення числа 5 (тренажер).

І для вас з'являється буква.

3. Гра «Впізнай фігуру» від Вінні Пуха з П’ятачком.

(Загадка)

  • 5 сторін, 5 кутів, 5 вершин. (П’ятикутник)
  •  - Скільки потрібно взяти паличок, щоб скласти пятикутник? А 6 п’ятикутників? 3 п’ятикутники? 7 п’ятикутників? 5 п’ятикутників?

І для вас з'являється буква.

4. Хвилинка каліграфії.

-  До нас завітала Маша. Пригадайте правила сидіння за партою і правила письма.

На уроці будемо часто писати цифру 5. Маша пропонує вам для хвилинки каліграфії написати цифру 5.

5  55  555  5555  55555  55555 і т .д. 

-   Погляньте на другий рядок хвилинки каліграфії. Простежте закономірність і продовжте рядок до кінця.

5  10  15       

І для вас з'являється буква.

4. Математичний диктант. Самостійна робота. Самооцінка.

- А от Вовк з Зайчиком приготували для вас також завдання.

Розв’яжіть завдання і запишіть відповіді. Звірте свої відповіді з відповідями на дошці і оцініть свою роботу.

Скільки очей у двох котів? Скільки лап у 3 собак? Скільки коліс у 4 машин? Скільки лапок у 3 павуків? Скільки вух у 4 зайців? Скільки крил у 5 горобців? Скільки вух у 6 мавп? Скільки ніг у 3 страусів? Скільки очей у 7 мишок? Скільки лап у 5 слонів?

Перевірка на слайді.

4 12 16 18 8 10 12 6 14 20

І для вас з'являється буква.

Фізхвилинка.

2 х 2 = 4. Кіт живе в квартирі. (присідають, показуючи кота) 
2 х 3 = 6. Мишок він не їсть ( заперечують пальчиком) 
2 х 4 = 8. Розлінився зовсім (піднімають руки вгору - потягуються) 
2 х 5 = 10. Мама і дівчинка Леся (руки в боки) 
5 х 3 = 15. З котиком сваряться (повороти тулуба) 
5 х 4 = 20. Якщо будеш лінуватись (потягуються, стають на носочки) 
5 х 6 = 30. Можеш від нас геть податись (руки в сторони) 
5 х 9 = 45. Котик ліниво нявчить (коловий рух головою) 
5 х 10 = 50. І за мишками біжить (біг на місці). 
Мишки швиденько у нірки втікають, 
А учні швиденько за парти сідають. 

ІV. Розвиток математичних знань.

1. Гра «Миші вігризли число».

- А зараз пограємо гру. Вставте число, яке вигризли Миші.

1, 2 стовпчики фронтально,

3 стовпчик самостійно.

  • · 4 = 16           4 · … = 32                  36: …= 9     ( 4 )
  • 3  ·  5 = …           5  · … = 45                 5  · …= 25    ( 5 )
  • …: 4 =7              … · 8 = 40                   5  · 7 = ….    ( 35 )   
  • 24:  …= 8            3  · ….= 30                  …: 3 = 3      ( 9 )

І для вас з'являється буква.

2.Робота в парах. Завдання на картках.

-Важко було птахам взимку, холодно, голодно. Але деякі птахи раділи зимі і таким птахом є папуга Кеша. Але зі знаннями у ньго завжди було скрутно. Розвяжіть самостійно ланцюжок прикладів, допоможіть Кеші,  а він вам за це покаже ще одну букву.

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

- Яку відповідь отримали?(48)

-Правильно.

 -Ланцюжок ви розв'язали і для вас з'являється буква.

 

  1. Гра « Веселий дзьобик» від Малюка і Карлсона. Порівняння виразів. ( Завдання на слайді).

-А зараз пограємо в гру. Порівняйте вирази і  вставте «дзьобики», тобто знаки більше або менше.

- Перший стовпчик запишемо на дошці. А другий - самостійно.

5 · 6….5 · 5.          5· 7….5· 6

5 · 8….5 · 9            5 ·5….5 ·4

Самоперевірка за записом на слайді.

5 · 6….5 · 5.          5· 7….5· 6

5 · 8….5 · 9            5 ·5….5 ·4

І для вас з'являється буква.

  1. Робота з підручником.

Робота над задачею 669.

Книги – морська глибина:

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і праці мав досить,

Дивнії перли виносить.

-Так сказав про книги Іван Франко. Тож і ми з вами вирушаємо за перлами і відкриваємо підручники.

За виконанням цього завдання будуть стежити гості із Простоквашино.

Перший етап.

-Про кого йдеться в задачі?

- Скільки окунів впіймав рибалка? (15.)

-Чи відомо, скільки йоржів  впіймав  рибалка? (Ні.)

-Що про це сказано в задачі? (Йоржів – у 3 рази менше.)

- Що це означає?

-Про що запитується в задачі?

 Під час аналізу умови задачі складається скорочений запис задачі.

-Розгляньте скорочений запис задачі. Хто може  самостійно розв’язати задачу, приступайте до роботи.

 

Другий етап.(Учні, які розв’яжуть задачу самостійно, отримують завдання скласти до задачі вираз. З рештою учнів учитель складає план розв’язування задачі.)

-Чи можемо відразу дізнатися, скільки всього риби впіймав рибалка? Чому? (Ні. Тому що не знаємо, скільки йоржів впіймав рибалка.)

-Чи можемо дізнатися, скільки йоржів впіймав рибалка? Що означає « у 3 рази менше»?

-А тепер можемо дізнатися, скільки всього рибин впіймав рибалка?

План розв’язання задачі:

  1. Скільки йоржів впіймав рибалка?
  2. Скільки всього рибин упіймав рибалка?

-Хто може самостійно розв’язати задачу.

Третій етап. Решта учнів  записують розв’язання задачі під керівництвом вчителя.

Творча робота над задачею.

  •  А яке ще запитання ми можемо поствити до цієї задачі?

І для вас з'являється буква.

 

V. Рефлексія. Оцінювання.

-    Що нового дізнались на уроці?

-    Що допомогло краще вивчати таблицю множення на 5?

-    Що сподобалось на уроці?

-    У виконанні якого завдання виникли труднощі?

-    А чи знадобляться вам знання таблиці множення в житті? Де саме?

 

Дякую вам діти,

За ваші старання

І приміть від мене гарні побажання

Вчили ми таблицю множення на п’ять

І її ніколи не будем забувать

-Що за сюрприз чекав на вас від героїв мультфільмів?

(Діти складають із букв слово розумники).

-Ви і справді розумники.-впоралися з усіма завданнями, працювали дружно і старанно.

Збіг урок наш, як коротка мить.

Дуже швидко час біжить.

Та попереду у нас багато кроків,

Багато веселих, цікавих уроків…

VI. Домашнє завдання.

Розв’язати задачу 672 і скласти і розв’язати приклади 673.

Всі ви діти молодці, 
Гарно працювали! 
Але дзвінок пролунав, 
Він мені і вам сказав, 
Що урок вже час кінчати, 
Треба йти відпочивати. 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обчислити вирази:

4 · 3 + 29 = ____________

58 - 18 : 2 = ___________

2 · 8 + 15 : 3 = _________

 

 

Обчислити вирази:

4 · 3 + 29 = ____________

58 - 18 : 2 = ___________

2 · 8 + 15 : 3 = _________

 

 

Обчислити вирази:

4 · 3 + 29 = ____________

58 - 18 : 2 = ___________

2 · 8 + 15 : 3 = _________

 

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2=

 

 

1

 

docx
Додано
6 лютого 2018
Переглядів
3170
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку