Математика 2 клас
Тема. Коло, круг та їхні елементи: центр, радіус, діаметр.
Мета:
Обладнання: циркуль, лінійка, таблиця для усних обчислень.
Хід уроку
І. Організація класу
Пролунав уже дзвінок,
Починаємо урок!
Математику вивчаєм,
Всі розумними зростаєм!
ІІ. Контроль, корекція, закріплення знань.
1.Перевірка домашнього завдання
- Прочитайте вирази із завдання № 404 і їх значення.
- На скільки дій задача № 405? Поясніть кожну дію. Прочитайте відповідь.
2. Усні обчислення
|
Доданок |
16 |
30 |
34 |
|
28 |
|
|
Доданок |
15 |
18 |
|
32 |
12 |
34 |
|
Сума |
|
|
86 |
90 |
|
92 |
3. Хвилинка каліграфії.
10, 20,30…
- Прочитайте числа.
- Яка закономірність?
-Як називаються такі числа?
- Продовжіть ряд чисел, враховуючи закономірність.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Актуалізація знань про види ліній( № 406, ст. 67)
- № 407 - Яка з фігур «зайва»?
2. Ознайомлення з поняттям «коло», «круг» (№408)
- Відгадайте загадку.
- Розгляньте геометричні фігури ( коло, круг).
- Прочитайте, що таке коло (круг).
- Чим відрізняється коло від круга?
(Коло – це лінія, а круг – це площина).
3. Практична робота. Побудова кола (№409)
а) Інструктаж з елементами бесіди.
- Візьміть лінійку. Накресліть відрізок завдовжки 5 см. За допомогою якого інструмента ви побудували відрізок?
- Як побудувати коло? Для цього користуються циркулем. Розгляньте циркуль.
Циркуль – це креслярський інструмент, на одному кінці якого міститься голка, а на іншому – грифель (олівець).

-Демонстрація креслення кола на дошці вчителем.
- Я накреслила замкнену лінію, межі якої на рівну відстань віддалені від центра. Таку лінію називають колом. Коло – межа круга. Круг – плоска геометрична фігура, що лежить усередині кола.
б) Креслення кола в зошитах.
- Візьміть циркуль. Міцно поставте голку циркуля на папір. Голка стоїть на місці.
Іншим кінцем циркуля описуємо коло.
- Знайдіть точку, у якій була голка циркуля. Поставте букву О біля точки. Точка О – центр кола та круга.
- Поставте точку в будь-якому місці кола. Назвіть точку буквою А.
- З’єднайте точки О і А. Це - радіус.
Фізкультхвилинка
4. Робота з підручником. (ст. 68 № 410). Ознайомлення з правилом.
Робота над поняттями «радіус», «діаметр».
ІV. Розвиток математичних умінь.
- Хто більше назве предметів, що містять коло, або круг.
V. Підсумок
- З якими геометричними фігурами ми познайомились?
- Що таке коло? Круг?
Рефлексія.
- Я сьогодні на уроці навчився (навчилась)….
- Мені вдалося….
- Мені було важко…
- Мені сподобалося…