Розробка уроку математики в 6 класі з теми "Рівняння. Основні властивості рівнянь" містить матеріали для закріплення вмінь і знань учнів з даної теми. В розробці представлено достатньо матеріалу для опрацювання на уроці.
Тема . Рівняння. Основні властивості рівнянь
Мета: закріпити знання учнів про властивості рівносильності рівнянь та способи їх застосування для розв'язування лінійних рівнянь з однією змінною;
вдосконалити вміння учнів розв'язувати лінійні рівняння з однією змінною з використанням зазначених вище знань;
виховувати бажання удосконалювати свої знання.
Тип уроку: застосування знань, умінь, навичок.
Обладнання: таблиці, презентація, комп’ютер.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Організація роботи учнів
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Взаємоперевірка за зразком
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Не в кількості знань полягає освіта, а в повному розумінні й майстерному застосуванні всього того, що знаєш. Дістервег
IV. Формування теми і мети уроку.
V. Актуалізація опорних знань
Бліц-опитування з теорії
Усні вправи
а) |
|
б) |
|
а) 7х - 3 = 3х + 17; б) 3(3х - 5) = 8х - 10; в) 8х - 6х = 10.
а) а < -а; б) –а < а; в) –а > а; г) –а = а.
VІ. Вдосконалення вмінь і навичок
Письмові вправи
а) 0,5 + 2х = 1,5 + 3х; б) 7 - 2(х - 4,5) = 6 - 4х; в) ;
г) ; д) 11х + 5 = 5х – 12 – 4 – х; є) (х + 3) = ;
ж) 0,2(х - 1) + 0,5(3х - 9) = - 2; з) 5 – 3(х – 2(х – 2(х – 2))) = 2;
к) (13,4 - у) · 4,3 – 20,05 = 78,05 + 6,7у.
а) =; б) =; в) =; г) =.
а) рівняння ах - 4 = 3х має корінь, що дорівнює 8;
б) 6(ах – 1) - а = 2(а + х) – 7 має корінь -1?
VІІ. Підсумки уроку.
Тестові завдання
1) 5 – х = 25 – 6х; 6х – х = 25 – 5; б) 3 + 6х = 9 – 3х; 6х + 3х = 9 + 3;
в) 2х – 1 = 1 – 4х; 2х + 4х = 1 + 1; г) -3х – 10 = 5х – х; -3х – 5х – х = 10.
1) 3х – 6 = 6 – 3х; 2) 6 + 3х = 3х – 6; 3) 6х + 3 = 3 – 6х; 4) 3 – 6х = -3 – 6х.
VІІІ. Домашнє завдання
§31, №№ 1426; 1427.
ІХ. Рефлексія
Як приємно дізнатися, що ти чогось навчився. Ж Мольєр