Урок математики в 6 класі
Розв’язування вправ з теми: «Додавання раціональних чисел»
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми, перевірити вміння учнів застосовувати отриманні знання для розв’язання вправ; розвивати пізнавальну активність, самостійність, техніку усного рахунку; виховувати інтерес до предмету, відповідальне відношення до навчальної праці.
Обладнання: додатки 1 – 4.
Хід уроку:
1. Організація класу та мотивація учбової діяльності
Вчитель повідомляє тему та мету уроку. Учні записують в зошиті дату та тему уроку.
2. Актуалізація базових знань
Фронтально: 1) Перш ніж складати раціональні числа, на що потрібно звернути увагу?
2) Як додати від’ємні числа?
3) Як додати числа з різними знаками?
4) Чому дорівнює сума чисел з різними знаками?
Усно: Піймай помилку (запис на дошці)
а) -8 + (-7) = -(8 – 7) = -1;
б) -5 + (-12) = -(5 + 12) = -17;
в) -8 + 4 = +(8 – 4) = 4;
г) 15 + (-28) = -(15 + 28) = -43;
д) 12 + (-10) = -(12 + 10) = -22;
е) -25 + 12 = -(25 – 12) = -13.
№1: Виконай додавання (вправа виконується усно, а один з учнів класу записує отриману відповідь, завдання до вправи записані на дошці)
-10 + (-20); -30 + (-50); -10 + (-90); |
-17 + (-13); -21 + (-12); -20 + 60; |
20 + (-8); 30 + (-50); 10 + (-10); |
-400 + 800; -100 + 500; 620+ (-700). |
3. Розв’язування вправ
1) «Математичне лото» (розв’язують учні групи Б, працюючи в парах) (ДОДАТОК 1).
2) Учні групи В отримують завдання на карточках а також книгу, в якій на відповідних сторінках заховані геометричні фігури (квадра – с.198, трапеція – с.201, коло – с.065, трикутник – с.074). (ДОДАТОК 2)
3) «Математична естафета» для учні групи А, які діляться на дві команди. Один учень з команди працює біля дошки, а інші – в зошитах. (ДОДАТОК 3)
4. Самостійна робота
Проводиться в вигляді тестування (ДОДАТОК 4).
5. Підсумок уроку
Вчитель підводить підсумок уроку та говорить про досягнення учнів на уроці.
6. Домашнє завдання: Група А - №750 (а, б), №745;
Група Б - №744, №747;
Група В - №749, №751.
ДОДАТОК 1
1.
-18,9+(-36,4) |
|
|
-5,01+(-8,13) |
2,12+(-2,5)
|
-0,46+0,8 |
-54,2+4,58
|
19,3+(-21,12) |
2.
-12,6+(-11,24) |
|
|
-2,6+(-17,34) |
31,5+(-8,2)
|
-0,52+0,89 |
-4,21+1,2 |
24,9+(-25,6)
|
ДОДАТОК 2
Картка №1 Знайди значення виразу. Знайденим значенням постав у відповідність цифру коду. Знайди код – номер сторінки даної книги та відшукай скарб – геометричну фігуру.
1) -8,24+(-3,16)+7+(-0,6)+(-15,94)+8,26; 2) 3) КОД _ _ _ |
|||||||||
Рядок коду |
|||||||||
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
12,68 |
0 |
|
2,35 |
|
|
|
|
-26,72 |
|
Картка №2 Знайди значення виразу. Знайденим значенням постав у відповідність цифру коду. Знайди код – номер сторінки даної книги та відшукай скарб – геометричну фігуру.
1) 5,95+(-7,64)+4,08+(-1,36)+(-2,18); 2) 3) КОД _ _ _ |
|||||||||
Рядок коду |
|||||||||
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
21,21 |
1,15 |
|
5,93 |
|
|
|
14,13 |
|
|
ДОДАТОК 3
Хто швидше зійде на вершину?!!
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
2,6+(-1,94) |
6,5+(8,23) |
|
|
||||
|
-3,75+0,785 |
4,75+(-2,835) |
|
||||||
-13,8+(-77,7) |
-17,2+(-5,9) |
||||||||
І команда |
ІІ команда |
ДОДАТОК 4
Тест з теми: «Додавання раціональних чисел»
І варіант
1) -7+(-3)=… |
а) 10; б) -10; в) 4; г) -4. |
2) -21,7+(-52,2)=… |
а) -30,5; б) 73,9; в) 30,5; г) -73,9. |
3) -11+25=… |
а) 36; б) 14; в) -36; г) -14. |
4) 14+(-30)=… |
а) -16; б) -44; в) 16; г) 44. |
5) -29+29=… |
а) -58; б) 0; в) 58; г) 29. |
6) -0,5+3=… |
а) -3,5; б) 2,5; в) -0,2; г) 3,5. |
7) -43+7+(-17)+8=… |
а) -45; б) -55; в) 75; г) 45. |
8) |
а) б) в) г) |
9) |
а) б) в) г) |
10) |
а) б) в) г) |
11) |
а) 8,82; б) 2,78; в) -9; г) -2,78. |
12) |
а) б) в) г) |
Тест з теми: «Додавання раціональних чисел»
ІІ варіант
1) -6+(-5)=… |
а) 1; б) -1; в) 11; г) -11. |
2) -1,75+(-3,14)=… |
а) -4,89; б) 1,39; в) -1,39; г) 4,89. |
3) -8+24=… |
а) -16; б) 16; в) 32; г) -32. |
4) 9+(-30)=… |
а) -39; б) 39; в) 21; г) -21. |
5) -2,5+5=… |
а) -7,5; б) -20; в) 2,5; г) -2. |
6) 36+(-36)=… |
а) -72; б) 0; в) 72; г) -36. |
7) -24+8+(-16)+12=… |
а) 20; б) -10; в) -20; г) -30. |
8) |
а) б) в) г) |
9) |
а) б) в) г) |
10) |
а) б) в) г) |
11) |
а) 1,35; б) -5,45; в) -1,35; г) -0,9. |
12) |
а) б) в) г) |