Тема. Число і цифра 3. Написання цифри 3. Робота з геометричним матеріалом.
Мета: познайомити учнів як утворюється число 3, вчити писати цифру 3; продовжити роботу над формуванням вміння у дітей співвідносити число й кількість предметів і навпаки; розвивати критичне мислення, спостережливість, увагу;виховувати повагу один до одного,терпіння та наполегливість.
Обладнання: предметні малюнки, набори геометричного матеріалу у дітей та вчителя,набори цифр,картки для роботи у групах,набори Лего.
Види роботи:робота в групах,колективна робота,індивідуальна робота.
Хід уроку
І .Організаційний момент:
Дзвоник, діти, вже лунає,
Працювати закликає.
Спочатку ми перевіримо з яким настроєм ми починаємо наш урок математики.Піднесіть ,будь ласка,смайлик , який відповідає вашому настрою(на партах дітей знаходяться смайлики на держачках,діти коментують свій вибір)
Діти,сьогодні,коли я прийшла до школи,то знайшла лист від героїв однієї казочки,які дуже просили про допомогу ( див.додаток 1.,учитель читає лист,але не промовляє імена поросят)
Діти,спробуємо їм допомогти?(діти відповідають)
А тепер я хочу,щоб ви відгадали,герої якої казки написали нам листа.
Вони рожеві і гарненькі,
П’ ятачки у них кругленькі.
Співати вміють й танцювати,
Від вовка хатки будувати.
І хто вже може нам сказати,
Від кого лист нам надійшов? (Троє поросят: Ніф-Ніф,Наф-Наф,Нуф-Нуф)
Діти,до кого в пастку потрапили поросята? (Вовк)
Добре! Тоді вирушаємо на допомогу!
ІІ.Повторення вивченого
Вч-ль: ОДЖЕ, ПЕРШЕ ЗАВДАННЯ ВІД ВОВКА.
Скільки всього предметів?Хто є першим?Хто стоїть останнім?Хто праворуч?Хто ліворуч?Хто стоїть під номером 1 ? Хто стоїть під номером 2 ?
Вч-ль:ДРУГЕ ЗАВДАННЯ.
Вчитель показує на картці певну цифру ( 1,2 ) ,а діти показують відповідну кількість цеглинок Лего.
ІІІ.Вивчення нового матеріалу.
Вч-ль:НАСТУПНЕ ЗАВДАННЯ ВІД ВОВКА.
Робота з кубиками Лего .Число «три»та його склад
Робота з геометричним матеріалом.
Робимо висновок:число три – це 1 та 1 та 1,а може бути 2 та 1, а ще 1 та 2.
Діти,а де ми можемо зустріти число3?
( світлофор,у казках,на змаганнях ,кількість місяців у кожній порі року)
Три-це цифра чарівна
В багатьох казках вона
Три бажання,три брати
Всюди чуємо цифру ТРИ.
А зараз відпочинемо.Руханка.( Діти виконують відповідні рухи)
1,2,3 – встали всі
Руки вгору потягнули
Руки в боки розвели
Ще ми трішки потанцюємо
Потім трішки покрокуємо
І нарешті – ПОПРАЦЮЄМО!
Вч-ль:ЩЕ ОДНЕ ЗАВДАННЯ НАМ ПІДГОТУВАВ СІРИЙ ВОВК.
Знайомство з цифрою 3.
На що схожа цифра 3?(на букву з,на змію)
Робота за підручником с.27 ( Підручник математики для 1 класу; «Освіта» В.Г.Бевз,Д.В.Васильєва)
Цифра 3 складається з двох елементів: двох малих правих півовалів. Починаємо писати вище середини клітинки у верхньому куті, ведемо заокруглення вгору, прописуючи малий правий півовал до середини клітинки, не відриваючи руки, пишемо вниз більший за верхній правий півовал до нижньої сторони квадрата, де заокруглюємо ліворуч до середини нижньої
сторони клітинки.
Фізкультхвилинка.(Діти виконують рухи пальцями рук)
Ми писали,ми писали
Наші пальці працювали
А тепер ми відпочили
Знову працювати сіли!
IV.Закріплення матеріалу.
Вч-ль:ПЕРЕДОСТАННЄ ВОВЧИКОВЕ ЗАВДАННЯ.
Групова робота.(діти вже сидять по групам по 5)
Завд.1. Розфарбуйте кожну третю кульку у червоний колір.
( презентація роботи )
Завд.2. Порахуйте предмети,поєднайте їх із відповідною цифрою.
( презентація роботи )
Завд.3. Знайдіть на малюнку цифру 3.
V.Підсумок уроку.
Вч-ль:НАРЕШТІ ОСТАННЄ ЗАВДАННЯ.
Погляньте на малюнки.
Чи знаєте ви,які це казки?
Що спільного між ними?
Так,вірно.Це цифра 3.
Діти,ви сьогодні були молодці і виконали всі завдання сірого вовка.Тепер наші поросятка знову можуть гратися і веселитися.Вони вам кажуть : «ДЯКУЄМО!»
VI.Рефлексія.Визначення емоційного стану учнів.
-А що ми вивчили на уроці?
-Що вам запам’ яталося?
Діти,давайте з’ ясуємо,який настрій ми маємо наприкінці нашого уроку.
Піднесіть,будь ласка,смайлик,який відповідає вашому настрою (діти знову показують смайлики,якщо у деяких дітей настрій змінився,тоді можно попросити обґрунтувати це.)
ДОДАТОК 1.
Любі діти!
Пишуть Вам троє братів: Нуф-Нуф,Ніф-Ніф та Наф-Наф.
Ми потрапили у пастку до сірого вовка.Якщо ми не виконаємо всі його завдання,він нас не відпустить,а з’ їсть.Хрюююю-Хрюююю!
Допоможіть нам,будь ласка!
Врятуйте нас!
Дякуємо!