Математика
Тема: Перевіряємо додавання
Мета: Активізувати розуміння взаємозв’язку додавання та віднімання. Ознайомити зі способом перевірки правильності додавання, формувати вміння виконувати перевірку додавання, розв’язувати задачі, що містять чотири ключові слова, розвивати логічне мислення, математичне мовлення, виховувати патріотичні почуття.
Хід уроку
Щоб їх не дістались морози страшні,
Щоб взимку заснути й ожить навесні.
Щоб взимку заснути й ожить навесні
Хай щоки щипає мороз жартома
Хороша погода! Весела зима!
З якої букви починається слово «зима»?
На яку цифру вона схожа?
Яке число отримаємо, якщо пропишемо її двічі? Пропишіть це число у каліграфічній хвилинці.
Розкажіть усе, що про нього знаєте: двоцифрове, непарне, сусіди, 33 – сумою розрядних доданків.
Дівчатка – рожеві цукерки, а хлопчики – блакитні.
1+6=7
2+5=7
1+6=7 3+4=7 2+5=7
Покажіть на схемі дужками
І дод, ІІ доданок – суму
Як називаємо компоненти додавання?
А результат? А якою дією перевіримо додавання? Як?
7-1=6 7-2=5 7-4=3
7-6=1 7-5=2 7-3=4
Зараз слід з-за парти встати
І дівчатам і хлоп’ятам.
Потягніться аж до неба –
Випрямити руки треба!
Ось дівчатка всі стрибають,
А хлоп’ята їх вітають.
А тепер всі хлопчики
Скачуть, мов горобчики.
Озирнулись, усміхнулись
Й до уроку повернулись.
Х. – 14 кр.
В. – 6 кр.
З. – 4 кр.
Ст.-?
Г. – 2
Т -? На 9 м дов.?
1)2=9=11 (м) тулуб;
2)2=11=13 (м) – тіло.
Відповідь: 13 метрів.
Скласти вираз
14-6=12 (кр)
14+4-6=12 (кр)
Відповідь: 12 крабів
7+5-6=6 8-3+7=12
Кількість вундеркіндиків.
Переможець –
Вправа «незакінчене речення»
Я навчився перевіряти додавання
Я пригадав, як називаються….
Я запам’ятав нове слово….