Розробка уроку математики для учнів 6 класу «Раціональні числа» (Математика: підруч. для 6 класу загальної середньої освіти ( у 2-х частинах) Ч. 2 / Г.П.Бевз, В.Г.Бевз, Д.В.Васильєва, Н.Г.Владімірова – К.: Видавничий дім «Освіта», 2023. – 192 с. : іл.)
Розробка уроку математики для учнів 6 класу «Раціональні числа» (Математика: підруч. для 6 класу загальної середньої освіти ( у 2-х частинах) Ч. 2 / Г.П.Бевз, В.Г.Бевз, Д.В.Васильєва, Н.Г.Владімірова – К.: Видавничий дім «Освіта», 2023. – 192 с. : іл.)
Урок 117. Раціональні числа
Епіграф: «Число висвітлює глибину світобудови»
Г. Лейбніц
Мета: навчальна: узагальнити та систематизувати відомості учнів про види чисел; сформувати поняття цілих чисел, раціональних чисел, показати зв'язок між ними; виробити вміння розпізнавати цілі та раціональні числа; ввести поняття модуля числа а
розвиваюча: розвивати систематичність, послідовність мислення, культуру математичної мови і записів;
виховна: виховувати працьовитість, старанність, кмітливість, активність.
Очікувані результати: учні повинні знати, які числа називають цілими, раціональними; вміти розпізнавати ці числа, наводити приклади.
Основні поняття: цілі числа, раціональні числа, модуль числа.
Обладнання: підручник, презентація, картки самооцінювання, мобільні телефони.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Перевірити виконання домашніх вправ шляхом коментування з місця.
Частина учнів отримує картки з індивідуальними завданнями.
ІІІ. Мотивація.
Виміряти рівень налаштування учнів до уроку за допомогою додатку Mentimeter
Математична казка
Жили собі Плюс і Мінус. Якось за бесідою у них почалась суперечка, почали з’ясовувати: «Хто з них головніший?»
Плюс сказав: «У світі я головніший, бо в житті все додається: вік людей, кількість пройдених кроків, висота дерева та інше».
«Ні, ні, ні. Ти не правий. У житті все і зменшується: кількість грошей на рахунку після походу до магазину, кількість снігу навесні, солодощі на дні народженні».
Пішли Плюс і Мінус у Суд до чисел, нехай вирішують їх суперечку.
Суддя сказав: «Ви нам важливі обидва! Влітку у нас температура із знаком Плюс, а взимку із знаком Мінус. Прибуток при продажах – це Плюс, а збитки чи борги – це Мінус. Вище рівня моря – це Плюс, а нижче – це Мінус.
В світі все врівноважено, якщо десь прибуває, то у іншому місці убуває. Світ дуже чутливий до змін, у ньому панує закон рівноваги. Отже, ви обидва нам дуже потрібні.»
Нарешті Плюс і Мінус помирилися.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Пояснення вчителя за допомогою підручника або презентаці, за наступним планом:
.
ІV. Осмислення вивченого матеріалу.
У англомовному підручнику математики знайдена табличка. Давайте спробуємо розібратись, що тут написано. Що означають подані нижче схеми.
Виконати усно: № 409, 410, 413.
VІ. Закріплення знань, формування вмінь.
Вправи: № 417, 420, 421, 424, 432.
VІІ. Підбиття підсумків уроку
Оцінювання.
Картка самооцінювання.
Прізвище та ім'я учня |
|
|
|
№ завдання |
Кількість балів |
Пояснення |
Набрано балів |
409 |
1 бал |
3-5 правильні відповіді 1 бал 1-2 правильні відповіді 0 балів |
|
410 |
1 бал |
2 правильні відповіді 1 бал 1 правильна відповідь 0,5 балів |
|
413 |
1 бал |
9-11 координат вказано правильно 1 бал 6-8 координат вказано правильно 0,5 балів |
|
417 |
1 бал |
виписано всі цілі числа 1 бал |
|
420 |
2 бала |
4 вказано та доведено, які числа є протилежними 2 бала 3 вказано та доведено, які числа є протилежними 1 бал 2 вказано та доведено, які числа є протилежними 0,5 бал |
|
421 |
2 бала |
а),б) розв’язано вірно 2 бала або а) або б) розв’язано вірно 1 бал |
|
424 |
2 бала |
9-10 координат точок вказано правильно 2 бала 7-8 координат точок вказано правильно 1 бал 5-6 координат точок вказано правильно 0,5 бал |
|
432 |
2 бала |
а),б),в) розв’язано вірно 2 бала а),б) розв’язано вірно 1 бала |
|
НАБРАНО ВСЬОГО БАЛІВ |
|
Виміряти рівень засвоєння матеріалу за шкалою Mentimeter.
VІІІ. Рефлексія.
IX. Домашнє завдання
1