Урок математики. Перевірка ділення з остачею. Творча робота над задачею. Розв'язування складених рівнянь.

Про матеріал
Комбінований урок з математики з використанням інтерактивних технологій. На уроці використані такі інтерактивні вправи: " Мікрофон", " Мозкова атака", " Піраміда позитивних почуттів", " Математичний ланцюжок". Показана робота в парі, з другом. Застосування цих методик робить урок більш цікавим, творчим і учні краще засвоюють матеріал.
Перегляд файлу

Тема. Перевірка ділення з остачею. Творча робота над задачею.   Розв’язування складених рівнянь.

Мета: продовжувати вдосконалювати вміння виконувати перевірку ділення з остачею, формувати вміння розв’язувати рівняння;  вчити працювати над зада­чами та виразами ; розвивати логічне мислення; поповнювати словниковий запас учнів; стиму­лювати інтерес до вивчення математики; виховувати старанність, товариськість.

Обладнання: ілюстративний та роздавальний матеріал.

Тил уроку: комбінований урок.

Хід уроку

І. Вступна частина

      1.Організація класу

  •                    Діти, озирніться навколо! Ви в затишному класі. Поряд із вами друзі-однокласники. Усміхніться до них. Побажайте собі та всім добра і світла. Нехай новий день принесе гарні думки, які переростуть у гарні справи. Успіху вам.
  •                  Вправа «Очікування».
  •                    Що ви очікуєте від уроку?
  •                    А я очікую, що ви будете дружно, наполегливо працювати, підтримувати одне одного, радіти своїм успіхам і досягненням однокласників.

                2. Перевірка домашнього завдання.

           - Поясніть розв’язання задачі . (  № 104, с.23)

          - Які відповіді отримали у прикладах? (№ 105, с.23)

           - Чим відрізняються 2 останні вирази?

                           3.Робота з другом . Вправа « Математичний ланцюжок».

               320 : 80                   60+40              250:5               390:3

                     +38                      : 20                  +35                   +70

                      -12                       +48                 - 35                    :20

                       : 6                        -23                  :10                    +90

                    + 25                        : 5                    -5                       :5

                 4. Вправа «Мікрофон».

               Перевірка знань таблиць множення і ділення.

                 5. Каліграфічна хвилинка.

              - Запишіть каліграфічно дату свого дня народження.

       II. Основна частина

        1. Актуалізація знань про ділення з остачею.

         * Вправа « Мозкова атака».

- Як називають числа при діленні?

- Як знайти дільник, ділене?

- Навіщо вивчають ділення з остачею?

  2.Повідомлення теми і мети уроку.

  3. Формування обчислювальних навичок (с.23, № 106-107).

  4. Повторення ділення з остачею.

- Як перевірити ділення з остачею? (Треба частку помножити на дільник і додати остачу : 85 : 9=9 (ост. 4).  Перевіряємо :  ( 9 *9 +4=

85)

          5. Ознайомлення з правилом та формулою виконання перевірки   ділення з остачею (с. 24, № 109).

           6. Первинне закріплення матеріалу

1. Виконання ділення з остачею та його перевірки (с. 24, № 110).

2. Усне виконання завдання 111 (с. 24).

Фізкультхвилинка.

           7. Формування вмінь розв'язувати задачі. Розв'язування задач на ділення з остачею .

1) Виконання завдання 112 (с. 24).

— Про що йдеться в задачі? Скільки млинців приготував кухар? Скільки на одну порцію подають  млинців? Скільки порцій? Чи залишилися млинці?

100:3 = 33 (ост.1)

Відповідь: маємо 33 порції; 1 млинець залишився.

2) Виконання завдання 113 (с. 24).

— Скільки пасажирів розмістилися в мікроавтобусах? По скільки осіб? Скільки було повністю заповнених автобусів? Скільки пасажирів перебувало в незаповненому мікроавтобусі?

85 : 8 = 10 (ост. 5)

Відповідь: заповнених повністю було 10 мікроавтобусів; 5 пасажирів їхало в незаповненому автобусі.

8. Удосконалення вмінь розв'язувати рівняння (с. 24, №114)

х·4 = 12 256-11 720                        х-178:2=34 897

х·4=536                                           х-89=34 897 

х=536:4                                           х=34 897+89

х=134                                              х=34 986

134·4=12 256-11 720                      34 986-178:2=34 897

536=536                                           34 897=34 897 

  9.Формування логічного мислення (с. 24, №115)

— При якому значенні х правильна рівність?

х:1=1:х                 х:1=0-х              х:х=1:х

х = 1            х = 0              х=1

  10.Робота з другом.

          - Розв’яжи рівняння. Прочитай про віруси, розмістивши корені рівнянь у порядку зростання.

                       780-х:13=771

 

? – організм виробляє проти них природну зброю –

? – імунітет

? – знайомлячись із вірусами

 

                         II. Заключна частина

1. Пояснення домашнього завдання (с. 25, №116,117)

       Інструктаж щодо виконання домашнього завдання.

                            2. Підсумок уроку. Рефлексія.

                           Вправа « Піраміда позитивних почуттів».

  • Побудуймо  «Піраміду позитивних почуттів». Учитель простягує    руку долонею вверх, а учні по черзі кладуть свої долоньки зверху, будуючи піраміду. Кажуть: «Сьогодні на уроці мені найбільше сподобалось…».

 


Формування вмінь розв'язувати задачі. Розв'язування задач на ділення з остачею

1) Виконання завдання 112 (с. 24).

— Про що йдеться в задачі? Скільки млинців приготував кухар? Скільки на одну порцію подаюті млинців? Скільки порцій? Чи залишилися млинці?

100:3 = 33 (ост.1)

Відповідь: маємо 33 порції; 1 млинець залишився.

2) Виконання завдання 113 (с. 24).

— Скільки пасажирів розмістилися в мікроавтобусах? По скільки осіб? Скільки було повністк заповнених автобусів? Скільки пасажирів перебувало в незаповненому мікроавтобусі?

85 : 8 = 10 (ост. 5)

Відповідь: заповнених повністю було 10 мікроавтобусів; 5 пасажирів їхало в незаповненому автобусі.

  1.                  Удосконалення вмінь розв'язувати рівняння (с. 24, №114)

х·4 = 12 256-11 720                        х-178:2=34 897

х·4=536                                           х-89=34 897 

х=536:4                                           х=34 897+89

х=134                                              х=34 986

134·4=12 256-11 720                      34 986-178:2=34 897

536=536                                           34 897=34 897 

  1. Формування логічного мислення (с. 24, №115)

— При якому значенні х правильна рівність?

х:1=1:х          х:1=0-х              х:х=1:х

х = 1            х = 0              х=1

  1.                Заключна частина
  1.                Пояснення домашнього завдання (с. 25, №116,117)
  2.                Підсумок уроку. Рефлексія
  •              Над чим працювали на уроці? Чи впевнені ви у своїх знаннях?
  •              Оцініть свою діяльність кольоровими смайликами.
  •                   Якщо ви виконували завдання без помилок, і у вас не виникало труд­нощів в обчисленнях, підніміть зелений смайлик.
  •                   Якщо ви виконали завдання без помилок, але у вас виникли труднощі в обчисленнях, то підніміть синій смайлик.
  •                   Якщо ви виконали завдання з помилками, підніміть жовтий смайлик.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
До підручника
Математика 4 клас (Листопад Н.П.)
Додано
16 лютого 2022
Переглядів
1120
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку