Урок математики " Подорож до Святого Миколая"

Про матеріал
Урок математики містить різноманітні форми роботи з учнями в 1 класі НУШ: елементи ранкового кола, роботу в групах та парах.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

Картинки по запросу святий миколай картинки

 

 

 

 

 

 

                      

 

 

                        Підготувала вчитель

                        початкових класів

                        Лисичанської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2

                        Швець Ірина Миколаївна

  

                                               2019 р.

 

            Тема : Урок-подорож до Святого Миколая.                             Математика 1 клас

            Мета:

  • формувати  предметні  компетентності: повторити нумерацію чисел в межах 10, формувати навички обчислення прикладів на додавання та віднімання у межах 10 на основі знання складу числа і взаємозв’язку з додаванням; розвивати  математичні вміння дітей, вміння порівнювати числа в межах10; розвивати логічне мислення та математичне мовлення учнів.
  • формувати ключові компетентності: вміння вчитися (організовувати своє робоче місце, орієнтуватися в часі та берегти його , планувати свої дії, доводити роботу до кінця), загальнокультурні (дотримуватись норм поведінки на уроці, дбайливе ставлення до свого здоров’я), соціальна (продуктивна праця з однокласниками, прояв ініціативи, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими), здоров’язберігаючі (правильне сидіння за партою), виховувати почуття дружби, бажання прийти на допомогу.

ХІД УРОКУ

1.Організаційна частина

Вчитель: Любі діти!

У наш клас

Завітали гості щирі!

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром!

Діти:

Добрий день вам , люди добрі,

Раді всі вітати вас,

І запрошуєм ласкаво

На урок у перший клас.

2. Актуалізація опорних знань і вмінь.

Робота на килимку. Відгадування загадки.

  • Діти, запрошую вас на килимок. Сідайте зручненько та послухайте загадку.

До нас гостя прилетіла.

В неї шуба сніжно- біла,

Цікавинок повен міх,

Завдань вистачить на всіх! ( Зима).

  • Діти, а якого кольору зима? ( Білого, блакитного, синього, жовтого, темно-зеленого).
  • Які з цих кольорів холодні, які теплі?

Поділ на групи за кольорами зими.

  • Оберіть собі смужки кольорів зими.
  • Порадіємо біломі сніжку. (Діти піднімають білі смужки і сідають в першу групу).
  • Порадіємо зимовому сонечку.( Діти піднімають жовту смужку і сідають в другу групу).
  • Порадіємо блакитному льодку.( Діти піднімають блакитну смужку і сідають в третю групу).
  • Порадіємо темно-синім хмарам.( Діти піднімають синю смужку і сідають в четверту групу).
  • Діти який місяць зими триває тепер? (Грудень).
  • А чого очікують у грудні всі діти і дорослі? ( Зимових свят).
  • Яке свято першим відкриває низку зимових свят? ( День Святого Миколая).

1

 

3. Повідомлення мети уроку. ( Слайд 1)

- Сьогодні ми разом з вами здійснимо подорож у той час, коли жив Святий Миколай, дізнаємося про його добрі справи, довідаємося. Чому люди вважають його святим.

                                                                        

Подорож наша буде незвична, ( Слайд 2)

А чарівна, математична.

До Миколая вирушаєм,

Старатись маєм – кожен знає.

4. Робота над матеріалом уроку.

Вправа з Lego. Робота в парах.

  • Діти, щоб вирушати в далеку подорож до Святого Миколая, нам потрібен транспорт.

Як ви думаєте, на чому подорожує Миколай взимку? ( На санях). ( Слайд 3)

  • Тож створіть і собі такий зимовий транспорт.

( Діти складають з Лего санчата та виставляють їх біля дошки).

 

Повторення нумерації чисел 1-10.

- Діти, як ви гадаєте. Чи потрібно нам в цій подорожі вміння рахувати, записувати числа цифрами, порівнювати їх та обчислювати вирази? ( Відповіді дітей).

( Слайд 4) – я читаю вірш зі слайда.

- Так. Ми маємо знати, скільки часу триватиме подорож, яка відстань до оселі Святого Миколая, можемо допомогти йому рахувати подарунки і т.д.)

- Тож давайте добре потренуємося перед початком подорожі та повторимо написання цифр.

( Слайд 5) вправа « Цифрова заметіль».

Написання цифр без ручки і зошита.

- Напишіть 1 правою, потім лівою рукою в повітрі.

- Напишіть двома руками одночасно 2, 3.

- Напишіть 4 правою і лівою ногою.

- Напишіть 5, 6, 7 двома руками.

- Напишіть 8 і 9 носиком.

- Напишіть 10 правою і лівою рукою.

Перше завдання виконано. Продовжуємо підготовку до подорожі.

          5.Усний рахунок.

         а)  - Назвіть числа в порядку зростання; ( Слайд 6)

              - Назвіть числа в порядку спадання. ( Слайд 7)

                   б)  - Порахуйте від 2 до 7; від 5 до 9; ( Слайд 8)    

                  - Порахуйте від 6 до 3; від 10 до 5.

   в ) - Назвіть наступне число до вказаних: ( Слайд 9)

        7 – наступне число 8;

        9 – наступне число 10;

        10 – наступне число 11;

    г) 4 -  попереднє число 3;  ( Слайд 10)

  1. – попереднє число 1;

6– попереднє число 5;

 

2

д) - Назвіть сусідів чисел:  ( Слайд 11)

        5 – сусіди 4 і 6;

        8 – сусіди 7 і 9.

 

( Слайд 12)

  • Діти, ви молодці! Дуже добре готові до подорожі.
  • Отже, рушаймо? Вперед!

Вправа на відновлення числового ряду. ( Слайд 13)

  • Діти, шлях до Святого Миколая заметений глибоким снігом. Подивіться, які колії залишилися на дорозі. Вони кажуть нам подальший шлях, якщо ми їх відновимо.

 

 

 

 

 

                                                              

 

6. Хвилинка каліграфії. ( Слайд 14)

- Наш шлях перетинає річка Каліграфічка. Сьогодні ми попрацюємо над написанням  

 однієї зимової цифри. Відгадайте її.

 До цифри цієї ти вже звик,

 Вона дуже схожа на сніговик,

Уже зима гуляє в лісі,

Напишемо цю цифру – 8 ( вісім).

( Учні пишуть 8 на картках в клітинку).

- Діти, ви добре впоралися. Ваші вісімки дійсно схожі на сніговичків.

- На наступному рядку запишіть: скільки у сніговичка носиків- морквинок ( 1); скільки оченят-вуглинок ( 2); скільки ротиків- скибочок ( 1); скільки пальців на одній руці ( 3); скільки на двох руках ( 6); скільки на малюнку трикутників ( 2); скільки кругів ( 2).

( Слайд 15)

  • Діти відгадайте загадку

Ось він випав, та вже зник…

З нього ліплять сніговик!

Весь пухнастий, білий білий…

Взимку ним всю землю вкрило.  ( Сніг).

- А з чого ви ліпите сніговичків? ( Із снігу).

- А з чого утворюється сніг? ( З водяної пари, з води).

( Слайд 16)

- Сніг – це вода:

- в рідкому;

- в твердому;

- чи в газоподібному стані?

- Крім снігу, який ще твердий стан води ви знаєте? ( Крига, іній, град).

 3

- Молодці, діти!

Але після розмов про сніг та лід стало щось зовсім зимно.

Нумо, потанцюймо « Танці-зігріванці».

 

( Слайд 17)

7. Фізкультхвилинка « Танці-зігріванці». ( На килимку).

 

8.Тренувальні вправи.

Порівняння груп предметів.Робота в групах. ( Слайд 18)

  • Зігрівшись, можемо подорожувати далі.
  • Погляньте, що це за чудова гірка? Це сніговички її збудували. Але вони незвичайні.      Їх звуть сніговички-порівняйки.
  • Якщо ми гарно попрацюємо в командах, вони покажуть нам подальший шлях.

( Учні працюють в групах з картками).

                  

                    

        

Робота з « Танграмом». ( Слайд 19)

 

  • Діти, щоб сніговички не змерзли, давайте побудуємо для них будиночок.

( Учні складають зображення будиночка за зразком).

  • Діти, з яких геометричних фігур ви збудували будиночки для сніговичків?
  • Назвіть їх.
  • Яких фігур найбільше?  Чи всі трикутники однакові? Яких фігур найменше?

( Слайд 20)


Галявина Помилок.Обчислення виразів. Виправлення помилок.

  • Наші санчата їдуть швидко, а попереду густий ліс.
  • Погляньте, діти, яка велика галявина.
  • А це хто такий? Та це ж ведмідь!
  • Діти, а чи не помилка це: ведмідь – взимку?

 

Так, це справжня Галявина Помилок.

Щоб допомогти ведмедю заснути, виправимо всі помилки.

1+5=7  1+4=4

2+7=8  8+1=10

3+4=6  5-5=5

4-4=9  10-2=9

 

                                                                       4                                                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        ( Слайд 21)

        9. Фізкультхвилинка « Сніжна».

 

 

 


( Слайд 22)

Хатинка помічників Святого Миколая. Робота в парах.

  • Діти, нас зустрічають помічники Святого Миколая – ангелики.
  • Вони  швидко проведуть нас до нього, якщо ви допоможете їм порахувати

           подарунки.

Діти перевіряють відповіді сигнальними картками – кульками).

( Слайд 23, 24, 25)

 Молодці, дітки! Ви добре виконали завдання. Ви пам̕ ятаєте , що Миколай любить слухняних, чемних та розумних діток. Він пропонує вам розв̕ язати цікаві зимові задачі. Тож покажемо, як ми це вміємо робити.

 

     ( Слайд 23)

  1. Горобець і три синиці

Швидко мчать до годівниці.

Скільки пташок, підкажіть,

Поспішають на обід?

      ( Слайд 24)

  1. Мчаться на санчатах

Шестеро малят.

          Троє зних дівчатка,

          Скільки ж там хлоп̕ ят?

5

 

( Слайд 25)

3.Миколай приніс дарунки –

Величезні всім пакунки.

Олі і Марині,

Петрику і Ніні,

Ярославу і Аліні,

Ще й малесенькій Орині.

Порахуйте всі швиденько,

Скільки діток має ненька?

 

( Слайд 26)

          Зустріч із Святим Миколаєм.

( На слайді – оселя Святого Миколая).

Вчитель: Діти, ми з вами досягли мети нашої подорожі. Перед вами будиночок, де мешкає святий Миколай. Історія Святого Миколая почалася дуже давно, ще з 17 століття. Ще коли Миколай був звичайним священником, він намагався допомагати людям. Зробив багато добрих справ, за що і був визнаний святим. В Україні свято Миколая вперше відзначили 19 грудня 1920 року. Тобто майже 100 років тому.

  • А ось і сам Святий Миколай нас зустрічає.

( Слайд 27)

( Перегляд відео : звернення Миколая до дітей).

 

9. Підсумок уроку. Рефлексія.

  • - Діти нашу подорож завершено. У вас на партах лежать святкові малюнки.
  • Ті, кому наша подорож сподобалася, покажіть миколайчика. Картинки по запросу миколайчик печиво картинки
  • Ті, хто добре навчився рахувати, порівнювати, розв̕язувати задачі в межах 10,
  • покажіть мишку.                                                                                                           Картинки по запросу мишка картинки для дітей

 

  • Ті, хто сьогодні дізнався про щось нове і розкаже про це своїм рідним, покажіть подаруночок.                                                                                                                            Картинки по запросу подарунок картинки для дітей

 

        ( Слайд 28)

  • Вчитель: Отже, діти, будемо виконувати заповідь Святого Миколая. Бо творити добро
  • на Землі- найголовніша справа кожної людини.
  • За вашу плідну працю на уроці Миколай передав вам подаруночки. А я вам дякую за ваші знання та дружну роботу.                  

                                                                      6

                                                                         

 

 

     

 

   

 


 

                

 

                                                                

 

 

 

 

 


 


 

 

 

 

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                      

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
21 березня 2020
Переглядів
1753
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку