Урок математики " Повторення вивченого матеріалу"

Про матеріал
повторити та закріпити вивчене, удосконалювати обчислювальні навички, вміння виконувати дії з іменованими числами, розвивати вміння розв’язувати задачі та рівняння із застосуванням письмових обчислень, розвивати логічне мислення; виховувати любов до Батьківщини, інтерес до знань, акуратність у роботі. Форма проведення: урок-подорож. Обладнання: карта України, цеглинки, картки, кубик Блума, мультимедійна презентація.
Перегляд файлу

Тема. Повторення вивченого матеріалу.

Мета: повторити та закріпити вивчене, удосконалювати обчислювальні навички, вміння виконувати дії з іменованими числами, розвивати вміння розв’язувати задачі та рівняння із застосуванням письмових обчислень, розвивати логічне мислення; виховувати любов до Батьківщини, інтерес до знань, акуратність у роботі.

Форма проведення: урок-подорож.

Обладнання: карта України, цеглинки, картки, кубик Блума, мультимедійна презентація.

 

Хід  уроку

 

I .  Організаційний момент. При виконані Д.З. виникали труднощі?

Девіз уроку

Математика – наука

Дуже точна й правильна.

Добре той її вивчає,

Хто розум і  увагу проявляє.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

-         Сьогодні я запрошую вас у подорож  по нашій країні.  Здійснемо цю  подорож  засобами математичних обчислень.( Слайд 1, Карта України)

-         Допомагати у роботі будуть кмітливість та любов до математики,   

а вашими вірними друзями під час роботи будуть уважність,  

взаємодопомога, винахідливість.

-         Що ми робимо на уроках математики?

Метод «Мозковий штурм», «Гронування»

 

лічимо                    міркуємо                       розв’язуємо

 

порівнюємо                             МАТЕМАТИКА                       відповідаємо

 

                граємо                                   складаємо задачі       ( Слайд 2)

 

ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку.

-         Сьогодні на уроці ми  повторимо прийоми письмового додавання і віднімання багатоцифрових чисел , будемо розвивати вміння розв’язувати задачі та рівняння, будемо  вдосконалювати обчислювальні навички, тому що все це необхідне для нелегкої мандрівки життям.

-         Вправа «Очікування».

Я очікую … нових знань,

– міркувати,

– розв’язувати,

– порівнювати,

– грати,

– складати,

– правильно лічити,

– злагоджено працювати. ( Слайд 3)

 ІV. Актуалізація знань учнів

1 зупинка. Каліграфічна хвилинка. Природознавча зупинка (Слайд 4)

-         Сядьте рівненько та приготуйтеся. Прошу вас: красиво писати, уважно дивитись і нітрішки не помилитись.

-         Багата наша Батьківщина своєю природою, і тому пропоную здійснити подорож мальовничими куточками України. Послухайте і каліграфічно запишіть всі почуті числа.

-  Довжина кордону України 6 993 км.

 - Довжина кордону з півночі на південь 893 км, а за сходу на захід - 1316 км.

-  Найвища гора Кримських гір (Роман-кош) – 1545 м.

-  Найвища гора Карпат (Говерла) – 2061 м 

 

(6 993   893   1 316   1 545  2 061) (Слайд 4)

 

Завдання:

-  найдіть «зайве» число;

-  найдіть найбільше та найменше  чотирицифрові числа (підкресліть);

-  назвіть скільки у найбільшому числі всього тисяч, сотень, десятків;

-  назвіть сусідів найменшого числа.

 

-         2 зупинка. Математичний диктант  ( Слайд 4)  Льоша працює по індивідуальній карточці

 

-  Обчисліть суму чисел 300 і 154 (454 міста в Україні);

-  Число 230 збільшити у 100 разів (23 000 річок в Україні);

-   Число 15 000 збільшити на 5 000 (20 000 озер в Україні, найбільше – Ялпуг, що знаходиться в Одеській області);

-   Суму чисел 21000 і 4000 зменшити на 1000 ( 24000 кв.м – територія Карпатських гір);

-   Утворіть число, що складається із 603 одиниці 2 класу 700 одиниць 1 класу

 ( 603700 кв.км – територія України).

454    23 000    20 000   24 000   603 700 (Слайд 5)

Самоперевірка (відповіді на екрані)

 

Метод «Кубуванння» Уявіть, що ми будемо передавати кубик

-Як називаються числа при додаванні?

- Як називаються числа при відніманні?

--Що дістанемо, коли від суми віднімемо один із доданків?

-Як знайти невідоме зменшуване?

-Як знайти невідомий від′ємник?

          -Як можна перевірити дію додавання? (дією віднімання)

          - А скажіть мені, будь ласка, коли до різниці додамо від′ємник, що отримаємо? ( Зменшуване)

           - Давайте пригадаємо, коли від суми віднімемо один доданок, що ми дістанемо?

3 зупинка Ігрова (Слайд 6 робота з LEGO)

5 зупинка Фізхвилинка

6 зупинка.

1.Робота з підручником

Усний рахунок

Естафета № 309

Усно №312,316

№ 312 з коментуванням

 

  1.         зупинка . Цікаві задачі.

- З якими державами межує Україна? (7д. – Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Молдова, Білорусь, Росія).

- Якими морями омиваються берега України? (Чорним, Азовським).

а)– Які ріки України ви знаєте? (Дніпро, Дністер, Південний Буг, Сіверський Донець, Десна).

- Дніпро – 3 за величиною річка в Європі, довжина – 2285км, довжина Сіверського Донця – 1056км.

- На скільки км Дніпро довший, ніж Сіверський Донець?

- За допомогою якої дії ми зможемо відповісти на це питання?

 

  2285

          -1056 

  1. (км) (Слайд 7)

 

 

б)  – Які гори є в Україні? (Карпати, Кримські).

- Яка найвисока гора в Україні, в Карпатах? (Говерла). Її  висота – 2061м

  Біля неї знаходиться гора Близниць – 1881м, Чорна гора – 2020м.

  В Криму:

  г.Роман-Кош – 1545м;

  г.Чатир-Даг – 1427м;

  г.Ай-Петрі – 1234м.

- Порівняємо висоту деяких гір. Як дізнатись, на скільки одне число більше, чи менше іншого?

- Скласти приклади.

1881

    -1545

     -------

                 3   3  6 ( Слайд 8)

 

Самостійна робота №311 ( з коментуванням), 313, 315

VIII. Підсумок уроку

-         Як виконується додавання і віднімання багатоцифрових чисел?

 

IX. Рефлексія. « Незакінчене речення»

         Сьогодні я дізнався…

         Було цікаво…

         Було складно…

         Я зрозумів (-ла), що…

         Тепер я зможу…

         Я навчився (-лася)…

         У мене вийшло…

         Я зміг / змогла…( Слайд 9)

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
28 листопада 2023
Переглядів
212
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку