Відкритий урок подорож – казка - математика 1 – А клас
Вчитель Скадовського ліцею №3 Скадовської міської ради : Пашкова Світлана Анатоліївна
Тема: Розв'язування прикладів та задач на додавання і віднімання.
Розв'язування задач на час.
Мета: засвоювати знання учнів про додавання і віднімання в межах 20. Вчити учнів записувати числа під диктовку. Формувати вміння розв’язувати вирази та задач вивчених видів. Формувати уміння складати і читати приклади на додавання та віднімання, порівнювати числа; розвивати мислення, увагу, математичне мовлення, зоровий аналізатор, каліграфічні навички; виховувати акуратність, працьовитість, почуття доброти, взаємодопомоги.
Метод. – дидактичне забезпечення:підручники, зошити, картки до гри «пазли», геометричний матеріал для роботи в групах, фішки для оцінювання роботи, записи на дошці,
Тип: урок засвоєння навичок і умінь
Хід уроку
І. Організаційний момент:
1. Привітання
Учитель: Пролунав уже дзвінок
Починається урок!
На уроці не куняйте
Математику вивчайте!
Всім я успіхів бажаю
І урок розпочинаю.
- Діти! До якого уроку ми приготувалися?
Учні: Працюємо старанно,
щоб почути у кінці,
що у нашому 1- му класі
діти просто молодці.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку:
Я по засіку метений,
Я із борошна спечений,
Я від баби втік,
Я від діда втік,
Той від тебе втечу.
Розвязати приклади на пазлах:
І пазл: 8 – 3 = ІІІ пазл: 10 – 7 = V пазл: 4 + 8 =
ІІ пазл: 5 + 3 = ІVпазл: 6 + 2 =
ІІІ. Робота над темою уроку: Повторення вивченого матеріалу:
1.Усний рахунок:
А) Гра «Ланцюжок»
від 1 до 10; від 10 до 1; від 3 до 7; від 9 до 5; від 4 до 9
Б) Гра «Сусіди»
- На дошці записати сусідів чисел 5, 8, 4
2.Робота у зошитах:
Зошит свій я відкриваю,
Навскоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю,
Сяду рівно не зігнусь.
Буду я писати вправно,
До роботи я берусь.
А) Хвилина каліграфії: 16 16 16 16 16
Б) Математичний диктант: с.100 №1
1) Запиши цифрами числа: дванадцять, чотирнадцять, чотири, вісімнадцять.
2) Запиши число, у якому 1дес.5 од.
3) Запиши число, наступне за числом 16.
4) Запиши число, яке передує числу 20.
5) На скільки число 8 більше від числа 6?
В) Перевірка математичного диктанту: ( 12 14 4 18 15 17 19 2 )
3. Робота у парах:
- А назустріч, хто ж це ще поспішає?
Довгі вуха, куций хвіст,
Невеликий сам на зріст.
На городі побував,
Нам капусту попсував.
Довгі ноги - скік та скік...
Ми погнались, він утік... (Заєць)
10 – 8 = 2 + 7 = 3 + 5 =
5 – 4 = 9 – 6 = 8 – 4 =
1 + 5 = 6 + 4 = 7 – 2 =
- Молодці! Виконали завдання зайчика.
- Мандруємо далі. Кого ж тепер зустрінемо.
6. А) Загадка – добавлянка:
Лиходій і забіяка,
Дуже схожий на собаку.
Він з’явився – ліс замовк…
Це лихий і лютий… (Вовк).
Вовк до школи не ходив,
Вовк уроки не учив,
Не читав і не писав
І по нотах не співав.
Тож нічого він не знав.
Б) Повторення назв днів тижня. Слухання вірша:
Семеро дітей у тижня —
От сімейка дивовижна,
Аж ніяк не може тато
Всіх докупи поскликати.
Понеділок десь мандрує
І кота в мішку пильнує.
А Вівторок з Середою
Носять решето з водою.
А Четвер йде до П’ятниці
Випробовувать кислиці.
Задоволена Субота —
Аж кипить у всіх робота.
Разом всі пішли зраділі
Відпочити до Неділі.
— Назвіть, які назви днів тижня ви почули у вірші.
— Сім днів складають тиждень.
— Назвіть вихідні дні; робочі дні.
В) Робота над текстовою задачею №2 с.100
Юрко гостював у дідуся тиждень і 3 дні.
Скільки всього днів гостював Юрко в дідуся?
— Вовк розв’язав цю задачу так: 1 + 3 = 4 (дн.).
— Як ви гадаєте, чи правильно Вовк розв’язав задачу?
— Як правильно обчислити, скільки всього днів гостював Юрко в дідуся?
Діти називають правильне розв’язання: 7 + 3 = 10 (дн.).
Фізкультхвилинка ( відео «Райдуга» )
7- Подорожуємо далі. Хто ж зараз допоможе нам, вкаже. Де знайти Колобка?
А) Взимку ляже спати
Дядько волохатий,
Лиш тоді устане
Як весна настане. (Ведмідь)
Б) Гра «Порівняй - ка» - усно :
13*9 17*15
8*16 14*14
8. – Ще не видно Колобка, подорожуємо далі. Ось лісом біжить …… відгадайте., хто...
А ) В лісі він без сумки ходить
Яблука й гриби знаходить.
Спина – голки.
Очі – намистинки.
Хто це там біля ялинки?
(Їжак)
Б) Задачі – вірші:
Посадив ведмідь в садочку
Шість берізок, два дубочки.
Рахувати сам не вмів і зозулю попросив.
Почала вона літати,
Почала вона кувати
Та не може полічить
А ну, всі допоможіть. (8)
Їжак по гриби пішов,
Вісім рижиків знайшов.
Шість грибів поклав в корзину,
Скільки залишилось на спині? (2)
9. Вже чується, наче пісенька Колобка.
А) - З ким йому залишилося зустрітися?
У темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться,
Як зовуть її … ? (Лисиця)
Б) - Поки Колобок котиться по дорозі співаючи свою пісеньку, ми перші зустрінемося з Лисичкою і не дамо їй з’їсти Колобка.
Я лисичка, я сестричка,
Не сиджу без діла.
Ось завдання на увагу
Вирішайте сміло.
В) Робота з геометричним матеріалом (робота в групах)
І ряд – трикутники (8)
ІІ ряд – квадрати (3)
ІІІ ряд – круги (4)
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія:
— На уроці ми повторили додавання і віднімання в межах 20.
1.Слово Колобка:
2. Колобок заспіває нам свою пісеньку! (ЗВУЧИТЬ ПІСНЯ КОЛОБКА)
Додаток: