ТЕМА: Точка. Креслення відрізків. Складання і розв'язування задач і рівностей. Виготовлення листівки до 8 Березня.
МЕТА: Ознайомити учнів із позначенням точки і відрізка буквами. Розвивати вміння креслити відрізки та називати їх; складати та розв’язувати задачі, рівності . Виховувати працелюбність, охайність в роботі, любов до природи, інтерес до вивчення математики.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
— У нас на уроці присутні гості. Поверніться до них та привітайтесь.
Дня вам доброго бажаєм.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
Назвіть число, у якому 1 десяток 5 одиниць; 1 десяток 7 одиниць; 2 десятки.
Число 12 зменшити на 12.
Число 19 збільшити на 1
Назвіть різницю чисел 18 і 8.
Назвіть суму чисел 10 і 6.
—Сьогодні урок незвичайний, я запрошую всіх вас на лісову галявину. А,щоб туди попасти,закрийте на хвилинку очки.(Звучать звуки лісу) Ой, а тут уже хтось без нас побував. Хто ж це?
Ми дізнаємось про це, розв’язавши приклади на квітах.
Р 10-8=2 Н 1+5=6 О 9-6=3
П 5-4=1Ц 2+7=9 Ь 6+4=10
Е 3+5=8М 8-4=4 І 7-2=5
—Розташуйте відповіді в порядку зростання. Так хто ж це тут господарював?
(ПРОМІНЕЦЬ)
Спостерігаємо за промінцем.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Ліг спочити на горбочку.
Там,де солодко так спав,
Сніг поволеньки розтав.
.О
.Т .К ___________________________.М_________.Д
.І
ІV. Закріплення нового матеріалу.
Промінець і для вас приніс завдання. Воно на сторінці 101 в підручнику. Друге завдання . Прочитайте його.
—Уявимо себе молоденькими деревами і відпочинемо разом з промінчиком.
Ми — берізки і кленці,
В нас тоненькі стовбурці.
Ми в стрункі стаєм рядки,
Випрямляємо гілки.
Ледь зіп'явшись з корінців,
Дістаєм до промінців.
Наші ручки— пагінці
Хиляться на вітерці
Праворуч-ліворуч.
І ось увесь ліс
Вперед і назад уже нахиливсь.
V. Підсумок уроку.
— Що нового ви дізнались на уроці?
— Над чим працювали?
— Чи сподобалась вам ваша праця?
— Дякую всім за роботу на уроці.