Математика
4 клас
Тема :Швидкість. Одиниці швидкості .Задачі на знаходження швидкості руху
Мета: Вчити знаходити швидкість за відстанню і часом. Пояснити, якими одиницями вимірюється швидкість.
Закріплювати уміння і навички додавання і віднімання багатоцифрових чисел.
Формувати просторові уявлення.
Розвивати логічне мислення.
Обладнання : підручник «Математика» для 4 класу М. В. Богданович, макет літачка, потяга, корабля, малюнки, креслення і таблиці.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
Доброго дня, діти! Стали рівненько, посміхніться один одному та сідайте за парти.
Працюємо сьогодні під девізом:
Не просто слухати, а чути!
Не просто дивитися, а бачити!
Не просто відповідати, а й міркувати!
Дружно й плідно працювати!
На уроці на нас чекає подорож. Подорожувати ми будемо на різних видах транспорту. Щоб визначити хто на чому буде подорожувати, пропоную відгадати загадки.
Через море – океан,
В сильний шторм чи ураган
Впевнено вперед прямує,
А на ньому люд мандрує. (Корабель)
Пасажирський чи товарний
Металевий він і гарний.
Все ховає у вагонах
І стає лиш на перонах. (Потяг)
Сил багато птах цей має:
У повітрі він літає
Возить у собі людей:
Татусів, матусь, дітей…(Літак)
На уроці перед нами буде низка квестів. Коли квест буде пройдено ми отримуємо частинку «Чарівного трикутника», який допоможе нам відповісти на основне питання: «З якою швидкістю рухався кожен ряд, прямуючи до країни «Величини»?» А для того, щоб упоратися з кожним квестом, треба працювати старанно, слухати уважно, а писати – охайно.
Результати вашої старанної праці ми зможемо побачити в кінці уроку. У вас на партах є «Чарівні годинники», стрілки яких будуть працювати і відмічати ваші правильні відповіді.
720:80+630:90 16
*100 *10 16000
:8 +678 2000 2678
+770 *1 3448
-799 2649
- Розкажіть все, що ви знаєте про моє улюблене число
25687
Зоровий диктант.
Записати відповіді у порядку зростання
(7060, 7600, 15000, 30000, 52000, 97000)
Записати відповіді у порядку спадання, замалювати скільки в кожному числі всього сотень:
(600, 910, 1200, 1700, 4900, 10700)
Відновіть цифри у прикладі:
* 2 * 6 2 0
1 * 7 1 3 7
Любий транспорт рухається з певною швидкістю ,проїжджає певну
Відстань за якийсь час . Сьогодні на уроці нашим завданням буде дізнатися ,що таке «швидкість»
|
Швидкість (V) |
Час (t) |
Відстань (S) |
|
? |
1 год |
500 км |
|
? |
5 год |
|
|
? |
10 год |
Відстань – це простіh, що розділяє два пункти, пройдений шлях.
Позначається – S
Одиниці вимірювання – мм, см, км, кроки.
Час – процес зміни явищ, речей, подій.
Позначається – t
Одиниці вимірювання – сек., хв, год, доба.
Швидкість – це відрізок шляху, який долає рухомий об’єкт за 1 год, (або 1хв, 1 сек, й добу).
Позначається - V
А тому її вимірюють км/год, або м/с.
Поясніть, як ви розумієте подані вирази №491
А) Швидкість пішохода 5 км/год
Б) Літак летів зі швидкістю 1200 км/год
В) Швидкість космічного корабля 7200 м/сек.
2. Квест «Знайди відповідь»
198+250 269+2199 648+350
1397+150 3640+87 3578+125
2630-287 1269-199 3564-289
3. Квест «Музичний відпочинок» (1 хв)
- Годі діти працювати, час прийшов відпочивати
Є хвилинка відпочинку, зробимо фізкультхвилинку.
V= S : t
- Давайте ще раз повторимо правило на ст. 79
- Для того ,щоб розв’язати нашу задачу, яку ми поставили на початку уроку, нам необхідно знати цю формулу.
- Що відомо про час і відстань літака?
- Що можна дізнатися?(швидкість літака)
- Як знайдемо швидкість літака?
- Що відомо про час та відстань потяга?
- Про що можна дізнатися? (швидкість потяга)
- Якою дією знайдемо швидкість потяга?
- Що відомо про час та відстань корабля?
- Про що можна дізнатися? (швидкість корабля)
- Якою дією знайдемо швидкість корабля?
(Дві відстані)
2) Задача № 495
- Давайте складемо малюнок до задачі.
- Як покажемо четверту частину?
(Поділимо відрізок на 4 частини)
320 км
Пригадайте!!! Щоб знайти швидкість, треба відстань поділити на час.
Розв’яжіть задачу далі.
ПЛАН
VІІІ. Рефлексія діяльності (1 хв)
Вправа «Мікрофон» Обговорення роботи на уроці.
– Що на уроці вам сподобалося?
– Які види роботи запам’яталися?
– Коли вам було важко працювати?
– Коли не відчували важкості?
– Що було найцікавішим?
– Що позитивного ви взяли для себе з цього уроку?
– На вашу думку, що нам не зовсім вдалося? Чому?
- Як знайти швидкість?
- У якого з рухомих об’єктів, що ми розглядали на уроці, найбільша швидкість? (У літака)
-В кінці нашого маршруту ми доїхали до місця призначення .Дивіться ,яке чарівне місто, а перший будинок називається «Швидкість».
- А інші будинки не мають назви !Як називаються ці будинки ми дізнаємось на наступних уроках математики.
Домашнє завдання (1хв)