Розглянути всі варіанти утворення числа 9; формувати навички складання прикладів на додавання; продовжувати роботу над формуванням вміння порівнювати числа; вдосконалювати навички усної лічби. Розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість. Виховувати культуру письма, інтерес до навчання �рироди.
Тема. Склад числа 9. Порівняння чисел у межах 9. Доповнення рівностей.
Мета. Розглянути всі варіанти утворення числа 9; формувати навички складання прикладів на додавання; продовжувати роботу над формуванням вміння порівнювати числа; вдосконалювати навички усної лічби. Розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість. Виховувати культуру письма, інтерес до навчання.
Методико –дидактичне
забезпечення уроку . Картки з цифрами,картки для індивідуальної роботи, горішки,грибочки, шишки, малюнок білочки,проектор.
Хід уроку
І. Перевірка рівня засвоєння змісту навчального матеріалу.
1.Створення ігрової ситуації. Відгадайте:
Червонясту шубку має,
По гілках вона стрибає.
Хоч мала вона на зріст,
Та великий має хвіст,
Як намисто, оченята…
Хто це? Спробуй відгадати.
- А ось і сама білочка завітала до нас на урок (малюнок). Сьогодні вона приготувала для вас багато цікавих завдань, які ви повинні виконати на уроці. Білочка спостерігатиме, як ви працюєте. А хто буде гарно працювати, того білочка пригощатиме горішками.
ІІ. Актуалізація системи опорних знань та вмінь.
1.Усна лічба предметів.
- Білочка пропонує вам порахувати грибочки та шишечки. (1- 9)
2. Назвати число, яке заблукало .
1 |
|
3 |
|
|
6 |
7 |
|
|
3. Гра «Мовчанка»
Діти, давайте допоможемо білочці піднятися по східцях
6 – 5
____7 – 3
________4 – 1
____________2 – 2
_______________5 – 3
____________________8 – 4
________________________8– 2
III. Мотивація навчальної діяльності.
1. Розв’язування прикладів.
Білочка – умілочка – добра господиня:
В неї горішки, грибочків повна скриня,
Ось метнулась білочка, заховалась в скриньці –
Це вона готує нам усім гостинці.
- Зараз білочка хоче пригостити вас грибочками. Але грибочки ці незвичайні – а з прикладами.(На грибочках, які лежать на парті, написані приклади. Учні розв’язують їх у зошиті . ).
ІV. Повідомлення теми і мети уроку.
- Разом із білочкою ми сьогодні розкладемо її запаси по корзинках. І будемо вчитися, як можна утворити число 9 .
V.Сприймання й первинне усвідомлення нового матеріалу.
Які можна утворити множини? (На дошці 9грибочків та 9горішків).
Розкладіть їх по різному у 2 кошики.
.
1 і 8 , 2 і 7, 3і 6, 4і 5, 5 і 4, 6 і 3, 7 і 2, 8 і1.
ІV.Первинне застосування здобутих знань з метою формування вмінь.
1. Робота з підручником .(С. 30, впр. 1,2)
- Заселіть вільні квартири на кожному поверсі.
V. Хвилинка релаксації.
Лапки в боки, вгору вушка,
Скачуть білочки – подружки.
Раз, два, три, чотири, п’ять –
По гілках вони летять.
Кожен ранок на галяві
Спритно роблять вільні вправи.
Раз, два, три, чотири, п’ять –
Люблять білочки стрибать.
VI. Застосування знань у стандартних умовах з метою формування навичок.
1.Робота в зошиті з друкованою основою .
А тепер Білочка пропонує вам попрацювати в зошиті. (С.30, впр. 1)
- Вставте пропущені числа.
1+…=9
2+…=9
3+…=9
4+…=9
5+…=9
6+…=9
7+…=9
8+…=9
2. Пальчикова гімнастика .
У рудої білочки
Дуже гарні діточки :
Одне – на горобині,
Друге на стежині,
Третє – на горбочку
Четверте – під грибочком,
На галявці – п’яте ,
Нумо , рахувати.
3. Самостійна робота(С. 32, впр. 3)
- Білка, білочка, стрибунка
Лускає горіхи лунко.
Чує цілий ліс і бір,
Що у білочки обід.
В білки хатка невеличка,
Тепла, наче рукавичка.
На полицях аж до стріхи
Там насипані горіхи.
Діти , допоможіть Білочці порахувати ті горішки. Вставте числа, яких не вистачає.
VІI .Підбиття підсумків.
- Склад якого числа ми сьогодні вивчили? Повторимо ще раз , розв’язавши веселі задачі , які пропонує вам Білочка.
На лугу пасуться гуси, П’ять метеликів літають
Їх пасе мала Маруся. І на квіточки сідають.
Сім гусей ще біля броду. Прилетіло ще чотири
Двоє вже ввійшло у воду. І на квіточку вже сіли.
Ми попросимо дітей Полічимо швидше всіх
Получить усіх гусей. Цих метеликів прудких.
(7+2= 9) (5+4=9)
Посадив ведмідь в лісочку Вісім птиць зліпив Семенко
Шість берізок, три дубочки. І одну – мала Оленка.
Рахувати сам не вмів Друзі, ви б не полічили,
І зозулю запросив. Скільки діти птиць зробили?
Почала вона літати,
Почала вона кувати,
Та не може полічить.
А ну ж, ви допоможіть.
(6+3=9)