Урок математики "Складання таблиці множення числа 2. Прості задачі на множення. Задачі на знаходження периметра квадрата".

Про матеріал


Мета уроку. Ознайомити учнів з таблицею множення числа 2 і її практичним застосуванням, з формулою для знаходження периметра квадрата; формувати вміння розв'язувати задачі на множення; розвивати логічне мислення; виховувати загальну культуру.

Перегляд файлу

Урок математики у 2-му класі  (автор: Анодіна О.В., вчитель Конотопської спеціалізованої школи І –ІІІ ст. № 9).

 

Тема розділу:

Складання таблиці множення числа 2. Розв’язування задач на множення.

Тема уроку:

Складання таблиці множення числа 2. Прості задачі на множення. Задачі на знаходження периметра квадрата.

Тип уроку:

Комбінований

Цілі уроку:

Ознайомити учнів з таблицею множення числа 2 і її практичним застосуванням, з формулою для знаходження периметра квадрата; формувати вміння розв’язувати задачі на множення; розвивати логічне мислення; виховувати загальну культуру.

 

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

 Всі почули ви дзвінок, він покликав на урок.

 Кожен з вас приготувався, на перерві постарався.

 Зараз сядуть лиш дівчата,

 А за ними і хлоп'ята:

 Спочатку краса, а потім – сила!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

  • Сьогодні ми продовжуємо подорож Математичною країною , навчимося складати таблицю множення на 2, будемо вчитися розв’язувати задачі на множення.
  • А для чого нам ці знання необхідні?

ІІІ. Актуалізація та корекція опорних знань.

  1.               Усна лічба. Гра «Футбол»
  • Щоб вчитись швидко рахувати, пропоную вам у математичний футбол пограти (Команда дівчат та команда хлопців по черзі обчислюють вирази. Хто більшість завдань виконує безпомилково, той відбив більше голів)
  1. Повторення переставного закону множення
  • Застосуйте переставний закон множення, обчисліть вирази (за таблицею)
  1. Хвилинка каліграфії з логічним навантаженням.
  • Знайдіть закономірність, продовжте  ряд чисел і запишіть каліграфічно:

10, 12, 14, …,… , ….

 

Фізкультхвилинка для очей

  1. Гра «Хто швидше?»
  • Знайдіть значення виразів :

2+2+2                       2+2+2+2+2+2

2+2+2+2                   2+2+2+2+2+2

  • Молодці, але у Математичній країні ці вирази обчислюють ще швидше.

А як це можливо зробити,  ми сьогодні навчимось.

        ІV. Пояснення нового матеріалу.

  1. Складання таблиці числа 2. Колективна робота.
  2. Гра «Чарівники»
  •  Спробуйте відгадати, які числа пропущено.

Фізкультхвилинка

        2 • 2 = 4     Кіт живе в квартирі.

     2  3 = 6     Мишок він не їсть.

     2  4 = 8     Розлінився зовсім.

            2  5 = 10     Мама і дівчинка Леся

             2  6=12         З котиком сваряться:

               2  7=14    "Якщо будеш лінуватися,

                            2  8=16        Можеш від нас геть податися".

             2  9=18        Котик ліниво нявчить

           2 • 10 = 20   І за мишками біжить.

             Мишки швиденько у нірки втікають,

        А учні тихенько за парти сідають.

  1. Робота у парах

– Яка пара швидко і безпомилково зможе виконати завдання?

Перевірка.

  1. Робота над задачами.
  • А яким способом ви розв’яжете задачу?

  • Який спосіб більш зручний? Чому?
  1. Робота за підручником. Колективне розв’язування задачі

 (с.94 № 542)

Пальчикова гімнастика

V. Закріплення, узагальнення й систематизація вивченого матеріалу

  1. Гра «Ланцюжок» (учні по черзі добирають пропущені числа)

 

 

 

  1. Гра «Знайди пару»

Гімнастика для очей

3. Робота у групах  (с.95 № 543 І,ІІ група; № 544 – ІІІ група)

     5.  Робота з геометричним матеріалом. Знаходження периметра квадрата

У вас є геометричні фігури. Назвіть їх.

Покажіть квадрат. Розкажіть все, що ви знаєте про квадрат.

Виміряйте довжину сторони квадрата.

Пригадайте, що таке периметр?

Обчисліть периметр квадрата додаванням.

Як можна обчислити периметр квадрата, використавши дію множення? Обговоріть у групах і запишіть. Якщо є необхідність, зверніться до правила (с 95)

Перевірка.

  • VІ. Підсумки уроку
  • Математична розминка
  • 2*2 – стільки разів ногою тупніть,
  • 2*3 – стільки у долоньки плесніть,
  • 2*4 – стільки спробуйте присісти
  • І за парти тихо сісти.
  •  - Для чого нам потрібно знати таблицю множення?
  • - Які завдання були найбільш цікавими?
  • - Що хотіли б дізнатися на наступному уроці?
  • VІІ. Домашнє завдання
  • Скласти математичну розминку з використанням таблиці множення.

Ось і продзвенів дзвінок,

Закінчився наш урок.

За роботу, по заслузі,

Щиро дякую вам друзі!

 

  •  

 

 

 

 

docx
Додано
9 квітня 2018
Переглядів
6135
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку