Вдосконалювати вміння усно та письмово додавати і віднімати двоцифрові числа; вправляти у розв'язуванні складених задач; розвивати уміння складати задачі, пояснювати їх розв'язання. Розвивати пам'ять, логічне мислення, увагу. Виховувати почуття доброти і чуйності
Математика
Урок-подорож у казку
Тема. Усне і письмове додавання та віднімання двоцифрових чисел (закріплення) Складання задач за коротким записом.
Мета. Вдосконалювати вміння усно та письмово додавати і віднімати двоцифрові числа; вправляти у розв'язуванні складених задач; розвивати уміння складати задачі, пояснювати їх розв'язання. Розвивати пам'ять, логічне мислення, увагу. Виховувати почуття доброти і чуйності
Обладнання. Таблиці усних обчислень; схеми задач; казкові герої (колобок, зайчик, ведмідь, вовк, лисичка, кішка, мишка).
Хід уроку:
I. Організація класу.
— Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами побуваємо... Де ми побуваємо, ви дізнаєтесь, якщо виконаєте це завдання.
II. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.
1. Усні обчислення.
а) На дошці таблиця.
А Б З И І К Л М
будемо вдосконалювати вміння усно та письмово додавати і віднімати двоцифрові числа ; розвивати уміння складати задачі за скороченим записом.
б) Гра "Допоможіть знайти ключик".
— Діти, черепаха Тортила загубила ключик. Допоможіть їй(учні знаходять приклади з відповіддю 83.
в) Гра "Вкажіть дорогу".
— Червона Шапочка поспішає до бабусі.
Вкажіть їй короткий шлях.
(На дошці таблиця).
2. Математичний диктант.
Записати відповіді:
50+40 60+20 70+11 70+13 10+30 56+14
Перевірка математичного диктанту.
3. Робота за підручником.
— Щоб подорож Колобка була успішною, допоможіть йому виконати
всі завдання, що він отримає від звірів, яких зустріне. Тоді добро переможе
зло.
На дошці — картки із зображенням тварин (зайчик, ведмідь, вовк).
а) Завдання зайчика — розв'язати задачу 569 (усно).
III. Фізкультхвилинка.
б) Завдання ведмедя — розв'язати приклади 570 (письмово).
в) Завдання вовка — скласти і розв'язати задачу 571 (письмово).
Учитель надає допомогу слабшим учням.
4. А ось і Лисичка:
"Розв'яжеш — відпущу,
Не розв'яжеш — проковтну!"
г) 90 -- □ = 30 14 -- □ = 8
— Колобок дуже вдячний вам за допомогу, адже ви врятували йому життя і добро перемогло зло.
А попереду — ще одна казка...Якщо киця правильно виконає завдання, то мишка допоможе вирвати ріпку.
5.Завдання з геометричним матеріалом.
- Скільки чотирикутників зображено на малюнку?
IV. Підсумок уроку.
V. Домашнє завдання.
№№ 574, 575.