Тема: Урок - подорож до країни « Математика». Число і цифра 6. Склад числа 6. Написання цифри 6.
Мета: ознайомити учнів із числом 6, складом цього числа і цифрою, що позначає число 6, навчити каліграфічно писати цифру, вчити першокласників розв'язувати нерівності, розвивати логічну та мовленнєву компетенції, увагу, мислення, виховувати любов до природи. формування загальнолюдських цінностей, підтримка життєвого оптимізму, розвиток самостійності, творчості та допитливості.
Обладнання: карта подорожі, малюнок автомобіля, предметні малюнки, роздатковий матеріал, осінні листочки, яблука з прикладами, комп'ютер, видеоролик.
Тип уроку: комбінований.
Форма уроку: урок -подорож
Хід уроку
I. Організаційний момент
Вже дзвоник дав нам сигнал;
Працювати час настав.
То ж і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо.
II. Актуалізація опорних знань.
–Сьогодні ми з вами вирушимо в подорож до країни, якої немає на жодній карті. Цю країну ми зустрінемо лише на уроках математики. Подорож ми здійснимо на ось такому автомобілі, який має назву «Знання».
Перевіримо, чи весь багаж ми взяли з собою в подорож.
- Що вивчає математика? Цифри . А які цифри ми з вами вивчили?
1 2 3 4 5
Молодці, отже , розпочинаємо нашу подорож.
Країна, до якої ми їдемо називається «Математика». Цю поборож ми будемо здійснювати по осінньому лісі. На нашому шляху будуть зупинки.
Перша зупинка в місті «Лічба».
Жителі цього міста приготували нам завдання, з якими ми повинні впоратися.
Порахуй до 10
Порахуй від 10 до 1
Порахуй від 5 до 10
Назви число наступне числу 2, 3, 4, 5
Назви сусідів числа 3,4,5
А яка зараз пора року?
Осінь.
Під час подорожі в нас сталася така пригода.
На вікно автомобіля опали осінні листочки з завданнями.
Отже, зупинка «Порівняй числа» .
5 |
|
1 |
4 |
|
2 |
3 |
|
2 |
1 |
|
4 |
2 |
|
2 |
III. Вивчення нового матеріалу.
Прямо перед нами ДОРОГА « Новинка»
Їхавши дорогою, на узбіччі ми побачили по правій стороні 5 дерев і по лівій
1. Скільки дерев ми побачили ? (5+1=6)
Зраділи дерева , що їх порахували, і показали своїми вітами напрямок руху автомобіля.
А ми, щоб не звернути зі шляху, продовжимо працювати.
Отже,
- Яке число будемо вивчати? 6
Складіть із цеглинок цифру 6 ( робота з кубиками LEGO)
Продовжуємо нашу подорож по дорозі « Новинка»
Робота з підручником. .
ЗАВДАННЯ 1. Робота з малюнками
А зараз ми приїхали до
зупинки «Музична пауза»
( фізкультхвилинка «Осінь. осінь, ти ласкава казка»)
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
Зупинка « Цифра 6»
Цифра 6 складається з великого лівого і малого правого півовалів. Починають писати цифру трохи нижче за верхній правий кут клітини. У правому верхньому кутку клітини роблять заокруглення, пишуть великий лівий півовал, торкаються середини нижньої сторони клітини, ведуть лінію вгору, заокруглюючи її ліворуч, трохи вище за середину клітинки.
Написання цифри в повітрі під рахунок «раз-і, два-і»
Написання цифри в зошиті.
Продовжуємо нашу подорож і ми прибуваємо на
зупинку « Обчислювальна».
Робота з лічильним матеріалом.
— Візьміть 6 паличок. Розкладіть їх на 2 купки. (Варіанти у дітей різні).
Наприклад:
— Які ж приклади на додавання складемо? (Варіанти відповідей дітей).
Приклади на склад цифри 6
1 |
+ |
5 |
2 |
+ |
4 |
3 |
+ |
3 |
4 |
+ |
2 |
5 |
+ |
1 |
V. Підсумок уроку
Зупинка «Загадка»
Скільки в білочки хвостів?
Скільки вушок у котів?
А в трикутника кутів?
Скільки лапок у зайців?
Скільки пальців на руці?
Скільки пальців на нозі?
Скільки шерсті у кози?
От і завершується наша подорож .
Яке число ми вчили на уроці?
Хто порахує до 6?
Що сподобалось вам на уроці?
В нашій подорожі допомагали нам дружня « шкільна сім’я»
Всі дітки молодці гарно працювали на уроці.
1