Мета: розкрити взаємозв'язок між додаванням і відніманням; ознайомити учнів з правилом знаходження невідомого доданка; вчити складати приклади на віднімання із прикладів на додавання, розпізнавати геометричні фігури; розвивати увагу, мислення; виховувати уважність.
Тема. Досліджуємо взаємозв’язок додавання і віднімання.
Мета: розкрити взаємозв'язок між додаванням і відніманням; ознайомити учнів з правилом знаходження невідомого доданка; вчити складати приклади на віднімання із прикладів на додавання, розпізнавати геометричні фігури; розвивати увагу, мислення; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Веселі задачі
• Каже мати-квочка:
«В мене два синочки
І чотири дочки.»
Скільки ж діток в квочки? (2 + 4)
• Три веселі киці
Грались на травиці.
Рижик теж до них прибіг.
Скільки кошенят усіх? (3 + 1)
• На полиці вісім книг.
Толя зняв одну із них.
Хто тепер сказати б міг,
Скільки на полиці книг? (8 — 1)
2. Усні вправи
— Яке наступне число до чисел 6; 7; 8?
— Попереднє до чисел 9; 10?
— Назвіть «сусідів» 4; 5.
— Де «заховалася» помилка?
9 7 8 6
— Назвіть числа від 1 до 10.
— Назвіть числа від меншого до більшого 9; 10; 7; 5; 8; 4; 3; 6.
-Пригадайте як називаються числа при додаванні?
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
- Роздивіться схему. Складіть вираз за схемою. 3+5=8
0 3 5
-Який перший доданок?
-Який другий доданок?
- Що таке 8?
— Що отримаємо, якщо від суми віднімемо перший доданок? Що отримаємо, якщо від суми віднімемо другий доданок?
Завдання 2 с. 57
— Розгляньте схеми. Доповніть вирази.
Завдання 4
-Переставте доданки місцями доданки. Знайдіть значення сум.
Фізкультхвилинка
ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Завдання 1
Завдання 2
Роздивіться схему.
-Який перший доданок?
-Який другий доданок?
- Що таке 9?
- Вставте пропущені числа у рівності.
Завдання 3 Попрацюйте в парі. Складіть рівності за схемами
Завдання 5
- Як правильно вимірювати довжину відрізків?
- Виміряйте довжину риб. Розфарбуйте коротшу рибину.
Завдання №4. Виконайте самостійно
РЕФЛЕКСІЯ
Віршована задача
Три ромашки — жовтобокі,
Дві волошки синьоокі
Подарували мамі діти.
Скільки ж у букеті квітів?
— Як дізналися? Який приклад склали?
— До прикладу на додавання складіть два приклади на віднімання.
— Як знайти невідомий доданок?