Урок математики Тема. Одержуємо число 0. Віднімаємо рівні числа.

Про матеріал

Тема. Одержуємо число 0. Віднімаємо рівні числа.

Мета: ознайомити учнів із властивостями додавання й віднімання 0, віднімання рівних чисел; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

Перегляд файлу

Тема. Одержуємо число 0. Віднімаємо рівні числа.

Мета: ознайомити учнів із властивостями додавання й віднімання  0,  віднімання  рівних чисел; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II.  ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Весела лічба

  Гляньте, білочка одна

Визирає із дупла.

Ще одна стрибнула з гілки,

А за нею ще три білки.

Ми просимо, діти милі,

Щоб ви білок полічили.

  Каже мати-квочка:

— «У мене три дочки

Та два синочки».

Скільки ж діточок у квочки?

2.  Гра «Мовчанка»

На числових веєрах покажіть відповідь:

   «сусідів» числа 5.

   попереднє число до числа 9.

  наступне число до числа 7.

   кількість  сторін у чотирикутника.

3.  Гра «Число загубилось»

1, 2, . , 4, 5, ., ., ., 9, . .

  З яких двох чисел складається число 8?

4.  Робота з числовим рядом

  Прочитайте числа від 0 до 10; від 10 до 0.

  Назвіть  числа які більше 5 та менше 9.        Числа які меньше7, та більше 2..

III.  ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

Робота з індивідуальними лічильними матеріалами.

Виложить 5 трикутників.  Заберіть 5 трикутників.  Скільки залишилось?

Виложить 7 кружечків, додайте 0 кружечків. Скільки стало?

  • Який  можна зробити висновок?

  Які числа отримуємо при додаванні нуля до будь-якого числа? (При до­

даванні нуля до будь-якого числа отримуємо те саме число: 1 + 0 = 1.)

  Які числа отримуємо при додаванні до нуля будь-якого числа? (При до­

даванні до нуля будь-якого числа отримуємо те саме число: 0 + 1 = 1.)

  Які  числа  отримуємо  при  відніманні  нуля  від  будь-якого  числа?  (При

відніманні нуля від будь-якого числа отримуємо те саме число: 3 - 0 = 3.)

  Які  числа  отримуємо  при  відніманні  рівних  (однакових)  чисел?  (При

відніманні рівних ( однакових) чисел отримуємо нуль: 2 - 2 = 0.)

  Наведіть свої приклади.

Робота в підручниках

Завдання 1

  • Розв’яжіть  рівності на знаходження суми.

Завдання 2

-Роздивіться схеми розв’язання виразів. Поясніть розв’язання за зразком.

Завдання 3

  • Прокоментуйте  кожен малюнок. Складіть вирази.

Завдання 5

  • Серед поданих виразів назвіть ті , які мають значення 0.

Фізкультхвилинка

IV.  ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.  Робота в групах. Гра «Хто швидше?»

   І                 II                    III                         IV                    V

3-3=            7-1=               7+1=                    8+1=                 8-1=

4+0=           7-0=               8+0=                    8-8=                  6+0=

5+1=           3+0=               3-0=                    2+0=                  5-0=

2.  Робота в зошиті с. 45

 

V.  РЕФЛЕКСІЯ

  Які правила обчислень вивчили?

  Наведіть свої приклади

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
3 грудня 2018
Переглядів
1050
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку