Урок математики у 2 класі на тему "Таблиця ділення на число 8. Розв’язування задач вивчених видів"

Про матеріал

Урок математики у 2 класі на тему "Таблиця ділення на число 8. Розв'язування задач вивчених видів" націлений на формування предметних компетентностей: актуалізувати знання учнів з теми «Табличне множення і ділення», сприяти розумінню школярами способів складання таблиць множення і ділення, скласти таблицю ділення на 8; формувати в учнів обчислювальні навички; розвивати вміння пояснювати особливості, закономірності, аналізувати, зіставляти, порівнювати; розширювати світогляд

Перегляд файлу

Урок математики в 2 класі на тему:

Тема: Таблиця ділення на число 8. Розв’язування задач вивчених видів.

Мета: 

Формування предметних компетентностей: актуалізувати знання учнів з теми «Табличне множення і ділення», сприяти розумінню школярами способів складання таблиць множення і ділення, скласти таблицю ділення на 8; формувати в учнів обчислювальні навички; розвивати вміння пояснювати особливості, закономірності, аналізувати, зіставляти, порівнювати; розширювати світогляд; виховувати мотивацію до навчання.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитись: розвивати уміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу на уроці, діяльність однокласників, розвивати пізнавальний інтерес,

комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів,

соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату,

громадянської: ціннісне ставлення до свого здоров’я, виховувати старанність, самостійність.
                                                     Хід уроку

І.Організаційний момент.


Учитель:

Дзвоник всім нам дав наказ –

До роботи швидше в клас.

Біля парти станем чемно –

Хай мине час недаремно.

Сьогодні у нас незвичайний урок. На нашому уроці присутні гості. Давайте їх привітаємо. (Учень читає слова-привітання).

                      Добрий день, вам люди добрі!

                     Радо всі ми вас вітаємо,

                     Щастя і здоров`я вам бажаємо!

Отже ми можемо починати наш урок математики

 Виберіть картку, яка відповідає вашому настрою.

 

Учень

Хто сказав, що математика –

Це складна наука?

Наша математика –

Це весела штука


Актуалізація знань учнів.

Через море – океан,

В сильний шторм чи ураган

 Впевнено вперед прямує,

А на ньому люд мандрує.  (Корабель)

 

кораблі по чудовому, повному чудес і загадок математичному океану. На вітрилах нашого корабля написано:

Подумай, а це головне, що повинна робити людина в будь якій  ситуації

Подорожувати ми будемо за таким маршрутом:

  1. Розминка.
  2. Обчислювальний острів.
  3. Острів Еврика.
  4. Веселий привал.
  5. Мис Задачний.
  6. Геометрична бухта.
  7. Порт Перемога.

А девізом уроку будуть такі слова:

Щоб лікарем, моряком Чи пілотом стать Треба, перш за все Математику знать.  Перед тим, як відправимось ми в подорож, проведемо розминку?

  • З якими математичними діями ми почали знайомитись?
  • Як називаються компоненти дії множення?
  • Як називаються компоненти дії ділення?
  • Яким знаком позначається дія множення?
  • Яким знаком позначається дія ділення?
  • Що означає дія множення?


Ось тепер ми можемо сміливо відправлятися в подорож
Наша мета - порт Перемога.

Першим на нашій дорозі знаходиться «Обчислювальний острів».

Завдання:

  1. Математичний ланцюжок
  2. Дата, класна робота
  3. Гронування числа 19
  4. М.Д. 50 35 45 20 21 47 25 5 7 10. Знайди зайве число.
  5. Гра «Не скажу»
  6.  Лічба 1-80. Не називаємо *8

Ми справилися з завданням і можемо вирушати далі!
ІІ. Робота над новим матеріалом.
Далі у нас по курсу острів Еврика. На цьому острові ми складемо таблицю ділення на 8. Будемо розв'язувати задачі і приклади на ділення.
Пояснення нового матеріалу.

Я пропоную вам скласти всю таблицю ділення на 8. Спочатку ми в стовпчик запишемо таблицю множення на 8, а поруч у стовпчик запишемо таблицю ділення на 8.

  • Порівняйте таблиці, що цікавого ви помітили? (Що часткою став другий множник)


Первинне закріплення нового матеріалу.


1) Виконання завдання №906

ІІІ. Розвиток математичних умінь.


1. Далі по курсу Веселий привал.

Фізкультхвилинка 

2. Розвязання рівнянь з коментуванням. № 908, 909
3. Розвязання задач №910, 911

- Ось ми припливаємо до мису Задачного.

4. Геометричний матеріал № 912

Подорож продовжується і ось ми наближаємось до геометричної бухти.
 

- На цьому острові нас також чекає щось нове.

- Як називається ця фігура?

- Чому це квадрат?

- Чим прямокутник відрізняється від квадрата? ( У квадрата всі сторони рівні.

Прямокутник має пари протилежних сторін.)


Ви добре працювали на уроці і завдання, які стояли перед вами ви виконали.

Перед вами порт Перемога.

Сундучок з монетками!
V Підсумок уроку.

- Діти, завдяки вашій старанності, уважності, здатності мислити ми впоралися з усіма завданнями.

- Наша уявна подорож завершується. На морі штиль, повертаємось додому.

- Сподобалась вам подорож?

- Що найбільше зацікавило?

- У кого виникали  труднощі і які саме?


Що нового дізналися?

Чого навчилися?


VI. Домашнє завдання. № 913, 914

Оцінювання учнів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
25 листопада 2018
Переглядів
1111
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку