Урок математики у 3 класі "Повторення і закріплення вивченого матеріалу з теми «Множення і ділення в межах 1000»"

Про матеріал
Розробка уроку математики у 3 класі "Повторення і закріплення вивченого матеріалу з теми «Множення і ділення в межах 1000»"
Перегляд файлу

Відкритий урок математики

Тема. Повторення і закріплення вивченого матеріалу з теми «Множення і ділення в межах 1000»

Мета. Повторити і закріпити вивчений матеріал з теми «Множення і ділення в межах 1000»; вдосконалювати обчислювальні навички; вправляти учнів у розв'язуванні задач та рівнянь; розвивати мислення, математичне мов­лення; прищеплювати інтерес до уроків математики.

Обладнання. Підручник «Математика» 3 клас Богданович М. В.,  картки для роботи в парах, таблиці для ігор.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання № 869, 870.

2. Хвилинка каліграфії

     Записати ряд чисел 205 … 216

3. Математичний диктант

  •         Запишіть число, яке складається з 6 сот, 3 дес., 4 од.
  •                                                                  з 9 сот. і 5 од.
  •                                                                  з 3 сот., і 8 дес. 
  •         Знайдіть суму чисел 18 і 12 поділити на 10;
  •         Знайдіть частку чисел 56 і 7 помножити на 100;
  •         Знайдіть різницю чисел 35 і 24 помножити на 2;
  •         Знайдіть добуток чисел 6 і 10 поділити на 3;
  •         Знайдіть добуток чисел 12 і 5;
  •         300 помножте на 3.

         Відповідь  : 634, 905, 380, 3, 800, 22, 20, 60, 900 (на дошці).

Взаємоперевірка.

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

  •             Сьогодні на уроці ми будемо працювати над повторенням і закріпленням вивченого матеріалу з теми «Множення і ділення в межах 1000».

ІV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Робота за підручником № 873 с. 135 (усно).

   Купили 6 кг яблук по 7 грн і 10 кг картоплі по 2 грн.

  •      Про що можна дізнатися обчисливши вирази?
  1.    • 6                  10 – 6    7 • 6 + 2 • 10

2 • 10         7 – 2      7 • 6 – 2 • 10

2. Розв'язування задач

    32 кг яблук і 16 кг груш розклали у кошики по 6 кг. Скільки вийшло кошиків з фруктами?

   Аналіз умови задачі. Складання і запис на дошці короткої умови задачі.

Яблук – 32 кг        

                                 ?  розкл.  по 6 кг

Груш -  16 кг

Кошиків - ?

- Розв'яжіть задачу за планом.

  •             Скільки всього було кг фруктів?
  •             Скільки вийшло кошиків?

Сильніші учні розв'язують задачу з іншими числовими даними, решта учнів — за допомогою картки-підказки.

1)  □ + □ = □

2) □ : □ = □

Розв'язання

1)  32 + 16 = 48 (кг) — фруктів;

2)  48 : 6 = 8 (кош.)

Відповідь: 8 кошиків.

   Сильніші учні розв'язують іншу схожу задачу за коротким записом.

    28 кг картоплі і 20 кг буряків розклали у ящики по 8 кг. Скільки вийшло ящиків з овочами?

Картоплі – 28 кг

                                      ?  розкл. по 8 кг

Буряків – 20 кг

Ящиків - ?

1) 28 + 20 = 48 (кг)

2) 48 : 8 = 6 (ящ.)

Відповідь: 6 ящиків.

Перевірка обох задач.

3. Розв’язування прикладів № 874 (з коментуванням 1 і 2 стовпчики).

    230 • 4 – 300 = 620   400 – 40 • 4 = 240

    110 • 5 + 320 = 870     210 + 210 : 7 = 240

    240 • 2 : 6 = 80    170 • 3 – 200 = 310

Офтальмологічна пауза.

4. Розв’язування рівнянь (по рядах).

Х : 5 = 12  Х : 3 = 16  Х : 4 = 14

  х = 60    х = 48      х = 56

Перевірка.

5. Розв'язування виразів. Робота в парах. (картки)

    Знайдіть значення виразу  110 •  а + 200, якщо а = 2, 5, 7.

110 •  2 + 200 = 420 110  • 5 + 200 = 750 110  • 7 + 200 = 970

 Перевірка.

6. Порівняйте вирази без обчислення.

8 • (25 – 14) … 8 • 25 + 8 • 14

(34 + 12) • 5 … 34 • 5 + 12 • 5

(48 + 15) • 7 … 48 • 7 + 15

8. Додаткове завдання

 Розв'язування логічної задачі.

    Тато з сином вирішили піти в неділю в цирк, але всі квитки на виставу були продані. Вони вирішили взяти квитки на наступну неділю – 20 березня. Якого числа було взято квитки? (13 березня).

Задача-жарт.

Буратіно вирішив зайти у дорожню таверну пообідати. До нього приєдна­лися кіт Базиліо та лисиця Аліса. Буратіно замовив юшку ціною 30 грн, сма­жене курча за 60 грн і квас за 10 грн. Скільки грошей витратив Буратіно? (100 грн)

  • Чи наївся наш герой, якщо встиг з'їсти лише три скоринки хліба?

V. Підсумок уроку.

- Які завдання було цікаво виконувати?

- Які завдання було складно виконувати?

- Сформулюйте переставний закон множення.

- Як помножити 300 • 2 ?

- Оцінювання учнів (мотивація оцінок).

VІ. Домашнє завдання.   

      Повторити одиниці вимірювання величин.    № 878, ст. 135.

 

doc
Додано
12 лютого 2021
Переглядів
2303
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку