Урок математики у 9 класі
Тема: Множення в межах 100000 на круглі десятки, сотні, тисячі.
Мета: ознайомити учнів з множення багатоцифрових чисел на круглі десятки, сотні, тисячі; розвивати вміння аналізувати навчальний матеріал, планувати і контролювати власні дії, словесно-логічне мислення, відтворюючу уяву, пам’ять; коригувати теоретичне, практичне, репродуктивне мислення, довільну увагу, математичне мовлення; використати можливості уроку для виховання самостійності, наполегливості, організованості, зосередженості, стриманості, витримки.
Тип уроку: формування нових знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Загальнокорекційний етап
1.1. Організаційна підготовка учнів до праці ( привітання, перекличка)
1.2. Нервово – психологічна підготовка
Усне обчислення «Задачка»
Торт коштує 24 гривні, а морозиво – у 6 разів дешевше. Скільки коштують 5 порцій морозива?
ІІ. Основна частина
1. Актуалізація опорних знань та умінь учнів
1) Запитання
• Що означає помножити одне натуральне число на інше?
• Як називаються числа, що перемножуються?
Як називається результат множення?
• Чому дорівнює добуток числа помноженого на 1?
• Чому дорівнює добуток числа помноженого на 0?
2) Усний рахунок
Задачі - жарти.
- Розв'яжемо задачі - жарти. Будьте дуже уважні.
2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
3. Ознайомлення з новими знаннями, уміннями і навичками
3. 1. Множення багатоцифрових чисел на 10, 100, 1000.
Пояснення вчителя.
Правило. Щоб помножити число на 10, 100, 1 000, треба до цього числа дописати справа відповідно один, два, три нулі.
Наприклад: 4567 х 10 = 45670; 368 х 100 = 38 600; 69 х 1000 = 69 000
3.2. Множення багатоцифрових чисел на круглі десятки, сотні, тисячі.
Пояснення вчителя.
Правило. Щоб помножити на число, що закінчується нулями, необхідно підписати множники стовпчиком так, щоб нулі залишилися праворуч. Виконати множення, не звертаючи увагу на нулі. Дописати нулі у добутку праворуч.
Наприклад: 1263 х 30 = 37890 315 х 300 = 94 500 49 х 2000 = 98 000
1263 315 49
х 30 х 300 х 2000
37890 94 500 98 000
3.3. Колективна робота – підручник, стор. 48, № 168 (1, 3 стовп.)
4. Фізкультхвилинка ( хвилинка перепочинку) Вихідне положення – основна стойка; руки за голову ставимо сміло і повертаємось вправо і вліво. Зробимо чітко, діти, цю вправо двічі наліво, двічі направо будемо мати гарну поставу.
5. Закріплення знань
5.1. Вправа «Незакінчене речення»
Щоб помножити багатоцифрове число на одиницю з нулями, треба…
Щоб помножити багатоцифрове число на круглі десятки, сотні, тисячі, необхідно…
5.2. Розв’язування задачі – підручник, стор. 49, № 172.
5.3. Самостійна робота
1 група – підручник, стор. 49, №.171 (1 стовп.);
2 група – підручник, стор. 48, №. 166 (2стовп.).
ІІІ. Заключний етап
1. Мотивоване оцінювання відповідей учнів.
2. Пояснення домашнього. (підручник, стор. 49, №.171 (4стовп.))
3. Приведення в порядок робочого місця.
4. Організований вихід на перерву.