Тема. Узагальнення і систематизація знань учнів
Мета. Повторити і узагальнити вивчений матеріал. Розвивати логічне мислення.
Виховувати інтерес до навчання
Хід уроку
І. Організація класу
Всі за парти ми сідаєм,
До роботи приступаєм.
ІІ. Усна лічба
Гостроносий і малий,
Він тихенький і не злий,
Вдень ховається, вночі
Йде шукать собі харчі.
Шубку має з колючок.
Як він зветься? Їжачок
- Їжачок приніс нам цілу торбинку завдань і лист з побажаннями. Послухайте , що він написав.
Вмій кмітливо все збагнути,
Першим в відповіді бути.
Вируште зі мною в путь –
Вас цікаві речі ждуть!
Ось завдання перше вам,
Нашим славним школярам.
Треба рахувати вміло,
Швидко, правильно, сміливо.
- Першим завданням для вас будуть математичні лічилки.
По дорозі їжак біг,
Ніс сім яблук на пиріг.
Одно впало, покотилось.
Скільки яблук залишилось ? 7 – 1 = 6
Йшов їжак, знайшов буряк,
Знайшов ще шість,
З сім’єю з’їсть.
Скільки буряків
Усього у їжаків? 1 + 6 = 7
В їжачихи 7 малят
Неслухняних їжачат.
На обід їх мати жде.
Три прийшли. А скільки йде? 7 – 3 = 4
Десять їжачків завзято,
Вперто сперечались.
Двох із них гукнула мати.
Скільки їх зосталось? 10 – 2 = 8
Ось листок і грибок,
Ще листок і грибок.
Скільки тут усіх листків?
Скільки є всього грибів? 2 і 2
Три грибочки на горбочку.
Скільки ж видно з-під листочка.
Відповісти хто б зумів,
Скільки разом всіх грибів? 3 + 3 = 6
Йшли два їжаки,
Несли по три буряки.
А ви їм допоможіть –
Буряки ті полічіть.
Ой , грибочки у гайочку
В капелюшечках стоять.
Два грибочки, три грибочки,
Разом буде… 5
Під дубочком 5 грибочків,
Під сосною їх чотири.
Скільки разом? Полічили? 5 + 4 = 9
В’яже бабуся- їжачиха трьом онукам рукавиці.
„ Подарую вам, онуки, рукавичок по дві штуки.
Бережіть, не загубіть!”
Скільки всіх? Перелічіть! 2 + 2 + 2 =6
ІІІ. Робота над темою уроку
На листочках їжачок
Написав ці числа.
Вітер злий розкидав листя.
Треба знати, де їх місце!
( Діти розкладають листочки ві найменшого до найбільшого числа і записують цифри каліграфічно в зошити )
Їжачок-хитрячок із голок та спичок
Пошив собі піджачок.
І у тому піджачку він гуляє по садку.
Натикає на голки груші, яблука, грибки.
Допоможемо, малята, їжачкові все зібрати !
9 – 4 + 2 = 7 8 – 5 + 3 = 6 7 – 5 + 6 = 8
7 + 3 – 5 =5 3 + 5 – 2 = 6 4 + 5 – 3 =6
2 +8 – 3 = 7 1 + 8 – 7 =2 10 – 5 + 2 = 7
3. Фізкультхвилинка
Прийшов час вам показати,
Чи вмієте задачі ви складати?
( Діти складають задачу за малюнком )
Їжачкові поможіть
І задачу розв’яжіть!
( Розв’язування і запис задачі на дошці і в зошитах )
Гарно ви попрацювали
І задачу розв’язали.
Закінчили, все гаразд..
Знов робота є у нас.
- А тепер пригадаємо назви геометричних фігур ( Діти називають геометричні фігури)
- На грибочках їжачок накреслив відрізок і просить вас виміряти його довжину. ( Діти вимірюють )
- А тепер накресліть у зошитах відрізок на 2 см коротший.
6. Робота з картками
В класі гарно працювали,
Знань і вмінь не шкодували.
Та ще сили не лінуймо
І з картками попрацюймо.
ІV. Підсумок
- Молодці! Ви справилися з усіма завданнями їжачка. Працюйте завжди старанно і тоді у вас буде все завжди добре.