Урок математики в 1 класі

Про матеріал
Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Мета уроку: Продовжувати формувати поняття числа,уявлення про утворення натурального ряду, правильно писати цифри. Розвивати інтерес до математики. Виховувати бережливе ставлення до природи.
Перегляд файлу

Урок математики в 1 класі

 Тема уроку:   Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання.

Мета уроку:  Продовжувати формувати поняття числа,уявлення про утворення натурального ряду, правильно писати цифри. Розвивати інтерес до математики. Виховувати бережливе ставлення до природи.                        

Хід уроку

  1. Організація класу до уроку.

Ми Вам раді, люди добрі,

І вітаєм щиро Вас

І запрошуєм ласкаво

На урок у перший клас.

  1. Мотивація навчальної діяльності.
  •         Девіз уроку:              Сьогодні на уроці ми

                        Міркуємо – швидко

                        Відповідаємо – правильно

                        Малюємо – гарно!

  • Для початку прошу відгадати такі загадки.

 

Сніг на полях                               Мірошниця білі - біла

Лід на річках                               беручка до свого тіла,

Віхола гуляє                                сіє, віє, січе, меле

Коли це буває                             та по землі муку стелить.

                   (Взимку)                                                         

 

  • Яка зараз пора року?     (Зима)
  • Скільки місяців триває зима?  (3)
  • Назвіть зимові місяці. Скільки їх?  (Грудень, Січень, Лютий)
  • Який  зараз місяць?, число, день? ( Січень, 18)
  • Скільки пір року має рік?  (4)
  • Скільки днів має тиждень?  (7)
  •                  Назвіть дні по порядку.  Пятниця – це 5-й день, Вівторок – це 2-й день тижня.

 

День за днем, за тижнем тижні                             

Не помітно лине час

Різні зміни дивовижні Відбуваються круг нас

 

            От зима, весна та літо

           Осінь, потім знов зима

           Сивий час летить над світом,

           І кінця йому нема

 

Кожний місяць, кожну пору

На землі нове вбрання

Ми й не ті, що були вчора,-

Ми зростаємо щодня

 

          Глянь навколо пильним оком

          І побачиш зміни ці

          Ось помітно, неухильно

          Йдуть по черзі місяці.

 

  1.  Актуалізація опорних знань учнів.
  • Усна лічба. (Поставте на лікоть ліву руку,

а потім праву. Покладіть з ліва 4 прямокутники 3 кружечки з права; зліва 5 прямокутників – 4 кружечки. Скільки геометричних фігур разом?

  • Віршовані задачі .

а) Ой, у Лиски, Лиски            б)  На яворі високім

    Гарний двір                              Телесик сидить

    Та 4 доньки на вибір               Зграя гусей диких

    Ще й один синок                     Троє попереду

   Скільки всіх діток?                  Та позаду 6

           (4+1=5)                              Скільки в зграї

                                                      Скоріше скажіть

                                                           (3+6=9)

 

в) Знають діти казочку

    Про Червону Шапочку

   До бабусі вона йшла

   Вісім пиріжків несла

   Раптом Вовк її зустрів

  Пиріжечків зо 3 з’їв

 

Хто з вас діти порахує скільки бабуся пирогів покуштує?

 

Подивіться на плакат на правильну поставу дівчинки учениці. Сядьте правильно і скажемо всі дружно:

     Зошит свій я відкриваю

     Навскоси його кладу

     Ручку я ось так тримаю

     Сяду рівно, не зігнусь

     Буду я писати гарно

     До роботи я берусь.

 

(Відступаємо всі 2 кліточки) вниз і пишемо ряд чисел.

7,4,5,2,8,6,10,1,3,9.

Напишіть числа в порядку зростання

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10.

  • Усно полічіть:

від 1-8, від 3-9, від 4-10, від 6-10

  • Назвіть сусідів числа          5,2,7,
  • З яких чисел утворилось    6,2,7,

Розв’язування прикладів

5+1=               3+3=                 4+1+1=

6+2=               5+2=                 5+0+1=

4+3=               2+2=                 7+1+1=

Повторити назви компонентів при додаванні

  Робота за підручником

  Робота над задачами

 

Хвилинка відпочинку.

Плакав зайчик під пеньком

Посварився з їжачком

Дуже сумно одному

Тепер гратися йому

І швиденько пострибав

Головою похитав

Подивився за пеньок

Там сумує їжачок

Помиріться, друзі, швидше

Буде разом веселіше

 

  • На початку уроку ми сказали, що зараз зима.

Все покрито снігом, а до наших казкових ялинок прилипли приклади. Зараз ви  будете працювати в парах розв’язуючи приклади. ( Доки клацає метроном діти розв’язують; тільки замовк – роботу закінчено.)

 

Геометричний матеріал.

Накреслити 1 відрізок довжиною 7 см., а другий 4 см..

Зайчик тваринка лісу і поля просить у вас допомоги. Чи є помилка

7>6                  3<0               7=7

4>2                  5<10             0>1

2>2                  3<6              10=10

  1.  Підсумок уроку.

На малюнку Сніговики. Чим відрізняються один від одного?

5<7                   7=7

3=3

2=2

1=1

Розфарбуйте синім сніговита, червоним моркву, коричневим мітлу.

Дуже ви були старанні

Отже всі учні гарні

І за труд ваш на уроці

Вам подякувати я хочу.

Мені ви сподобались, а чи сподобався вам урок?

Діти висловлюють свою думку про урок і ставлять у корзинку квіти.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
7 серпня 2019
Переглядів
1465
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку