Урок математики в 1 класі "Цифра 7"

Про матеріал
Тема: Число і цифра 7. Порівняння чисел у межах 7. Мета: Ознайомити учнів із числом і цифрою 7. Пояснити утворення числа 7 додаванням 1 до попереднього числа.Навчитись писати цифру 7. Вправляти дітей у лічбі предметів у межах 7.
Перегляд файлу

Конспект уроку з математики    вчителя початкових класів         Дмитровицької гімназії      

Гринишин Оксани Миколаївни

 

 

Тема: Число і цифра 7. Порівняння чисел у межах 7.

Мета: Ознайомити учнів із числом і цифрою 7. Пояснити утворення       числа      7      додаванням    1      до    попереднього числа.Навчитись писати цифру 7. Вправляти дітей у лічбі предметів у межах 7.

Обладнання:      Демонстраційний матеріал:        предметні малюнки, круг зі складом чисел, геометричний матеріал, наочність райдуги.

Хід уроку І. Організаційний момент.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

1)              Знайди суму чисел 3 і 3, 2 і 2.

2)              Я задумала число, до нього додала 3 і вийшло 5. Яке число задумала?

3)              Назвіть числа менші від 6.

4)              Назвіть сусідів числа 5.

Гра “Взаємне навчання”

У ролі вчителя учень опитує додавання в межах 6.

ІІІ.Вивчення нового матеріалу.

1.Лічба предметів в межах 7.

                    Знайдіть чого у класі 7.

Є сім веселих ноток.     

У тижні днів теж сім.    

Сім кольорів веселки -

Відомо нам усім.          

                    На що схожа цифра 7?

Цифра 7 , як кочерга, В неї, бач, одна нога.

2.Практична робота.

У кожного учня набір геометричних фігур.

                    Викладіть на парті 6 фігур. Покладіть ще одну. Скільки

стало фігур? Як утворилося число 7? Як називається число 7 по відношенню до числа 6?

3.Робота з підручником.

                    Ознайомлення з числом та цифрою 7.

                    Утворення числа 7.

Розгляньте малюнок. Поясніть утворення числа 7. Що більше: 7 чи 6?

                    Бесіда про послідовність чисел від 1 до 7, від 7 до 1.

                    Складання і розв'язування прикладів на додавання за малюнками.

                    Розв'язування         прикладів       з       використанням

демонстраційного матеріалу (предметні малюнки)

4.Фізкультхвилинка.

5.Робота в зошиті.

                    вправи на співвіднесення числа з кількістю предметів.

                    Написання цифри 7.

Цифра 7 складається з хвилястої горизонтальної лінії, довгої прямої похилої лінії та короткої горизонтальної лінії.

6. Закріплення нового матеріалу. Розв'язування задач.

1) Скачуть жабки ква-ква-ква

    Яка є тут мілка вода     Тут 5 качок, а там 2

    Скільки качок у воді?

            ###

   Раз до Чаплі на урок

   Прилетіло 7 сорок,

   Та лише з них 3 сороки

   Підготовили уроки

  Скільки ледарів сорок   Прилетіло на урок?

7.               Цікаві вправи.

Вивчення скоромовок.

Сім братів королів

В королівстві кольорів

Кожен кольором керує

В королівстві королює.

         ###

Сім дочок-сорочок

Вишивають сім сорочок.

8.               Підсумок уроку.

 

 

pdf
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
23 лютого
Переглядів
61
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку