Тема:Число і цифра 9. Порівняння чисел в межах 9. Написання цифри 9.
Мета:ознайомити учнів з цифрою 9.Формувати уявлення про утворення чисел натурального ряду. Вчити писати цифру
9.
Обладнання:таблиця складу числа 9. Круг складу числа 9.Запис мелодії для фізхвилинки. Гра “Впіймай метелика”. Хід уроку
І.Організація учнів до уроку
Вже дзвінок нам дав сигнал, Працювати час настав. Так що ми часу не гаймо, Працювати починаймо.
ІІ.Вивчення нового матеріалу.
Коли ми відпочивали, хтось нам порозкидав цифри. Давайте спробуймо їх поставити в ряд.
А де ж 9? Немає? В неї сьогодні іменини, вона готується і забарилась. Почекаємо її.
Приходить Червона Шапочка
– “Добрий день дітки! Я сьогодні прийшла до вас в гості!А ви впізнаєте мене? З якої я казки? Я хочу послухати, як ви вмієте лічити, додавати, розв'язувати задачі. А хто буде гарно працювати, той одержить чарівну квіточку. Коли я йшла, зустріла цифру 9. А ви її напевно шукали. Так ось вона.
А де її кімната, де вона буде жити? Назвіть її сусідів.
Червона Шапочка слідкує, як діти відповідають.
1)Яке число стоїть перед числом 9, після нього?
2)Назвіть всі числа більші від 9? Менші від 9?
3)А яких предметів в класі можна назвати 9?
4)А хто пам'ятає загадку,віршик про 9? Шістку вмить переверни вниз хвостом і нам скажи нову цифру як назвати? Ви не знаєте малята?
Шум почувся з-за садків, задзвеніла шибка
9 в небі літаків пролітають швидко.
5)Пригадаймо склад числа 9.
А щоб пригадати, Червона Шапочка приготувала круг, який вам багато допоможе.
ІІІ.Фізкультхвилинка. Гуси-лебеді летіли на лужку тихенько сіли посиділи, поклювали, покрутились, дружно встали.
ІV.Робота з підручником
V.Робота за задачами
VІ.Фізхвилинка під музичний супровід VІІ.Робота в зошитах Завдання 2.
Заповнити таблицю. Користуючись таблицею, розв'язати приклади. А хто скоріше розв'яже, підніме руку, Червона Шапочка дасть йому ще завдання.
VІІІ.Гра-змагання.
А тепер заплющіть очі і уявіть собі,що зараз не зима , а літо. Ми всі разом пішли на луг, щоб ви там побачили квіти, травичку, метелики.
А зараз проведемо гру.” Хто спіймає більше метеликів. Але ці метелики незвичайні, в них під крильцями дані завдання. І поки не виконати завдань першого метелика, другого ловити не можна.
Клас ділю на дві команди. 2 учні з ряду змагаються. Кожна команда розв'язує свої приклади.
ІХ.Робота з геометричними матеріалами.
|
|
|
|
|
|
Що спільного в цих фігурах?
(Що вони всі квадрати)
Чим відрізняються квадрати?
(Що їх неоднаково поділено)
Які фігури утворились після того, як ми квадрати поділили на дві частини?
Гра “ Кругові приклади”
Учень складає приклад на додавання чи віднімання в межах 10.
2 учень починає приклад з відповіді попередньо. Наприклад: 14+2=6 8-1=7
6-1=5 6+4=10 5+3=8 10-6=4
Гра “Доміно” Робота в парах.
З одного прикладу на додавання, учні складають приклади на віднімання.
Цікаві задачі
1. Було у Марини
Сім ягід малини
Шість ягідок з'їла А скільки лишила.
2. Шість яблук у саду ростуть всі із них уже цвітуть.
Скільки ще не розцвіли?
Як би ви розповіли?
Робота в групах
Змагання “Який знак пропущено”
4*0=4 6*0=6
0*5=5 0*7=7
7*2=9 9*1=8
10*1=9 8*1=10
Х.Підсумок уроку.
Червона Шапочка оцінює знання учнів.