МАТЕМАТИКА
Тема: Додавання і віднімання в межах 10.
Мета: закріпити розуміння суті додавання і віднімання; вчити складати вираз до сюжетного малюнка; формувати навички додавання і віднімання, вміння виконувати додавання і віднімання числа; закріпити знання складу чисел; закріпити знання назв компонентів та результату арифметичної дії додавання. Розвивати логічне мислення учнів.
Тип уроку: інтегрований (математика, образотворче мистецтво)
Обладнання: мультимедійний комплект, картки, лічильний матеріал, кольорові олівці, шнурки, повʼязки на очі.
Хід уроку
1) Привітання
- Сьогодні до нас завітали гості. Давайте з ними привітаємось.
Добрий день вам , добрі люди!
Хай вам щастя й доля буде!
Не на день і не на рік,
А на довгий-довгий вік!
1) Лист
- Діти! Я отримала листа для 1-А класу. Давайте його прочитаємо!
Дорогі першокласники!
Запрошую вас до нашої математичної країни.
Виконайте, будь ласка, цікаві завдання. Мої друзі вам допоможуть!
2) Мотивація (Створення позитивного психологічного клімату класу).
- Пропоную налаштуватися на роботу з допомогою наших цеглинок
ЦЕГЛИНКИ
У небі світить сонечко,
Травичка хай росте,
Пливе хмаринка в небі
І річка хай тече.
Любов у серці гріє,
У дружбі краще жить.
Ми до вершин крокуєм,
Нехай усім щастить.
1) Поділ на групи
- Пропоную вибрати геометричну фігуру, яка вам подобається.
- Хто що вибрав?
- Знайдіть на столах таку саму геометричну фігуру. Ми будемо працювати групами.
2) Робота в групах. Вправа «Вгадай число» (Слайд 1)
Знайомтесь! Папуга Гоша-
Математик він хороший.
Поважає всіх кмітливих,
Всіх розумних, жартівливих.
Хто зуміє без вагання
Розвʼязать його завдання.
Представник команди з пов’язкою на очах обстежує цифру (на дотик). Не називає її, пальчиком пише на спині іншому учаснику групи, той передає інформацію іншим, які на парті викладають цифру за допомогою шнурка. Перевіряють. Групи отримують конверт із вгаданою цифрою (3, 6, 0), в якому завдання.
1) Картка з конверту
Познайомтесь Кенгуру: звати Ру.
Ви обчисліть без вагання
Приклади на додавання та віднімання.
Розвʼязать їх поспішіть.
Та картинку ви складіть.
- Обчислити вираз. Скласти картинку-пазл (Кому допомогли виконати завдання? (зайчик)
2) Відновлення числового ряду
А крокодил Гена
Пропонує міркувати,
Свій розум розвивати,
Нове завдання розвʼязати.
Картка для кожної групи.
3)ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА ( Руханка № 2)
4) Гра «Будь уважний». Жарт.
Кіт Антип нас зустрічає
І тихенько дме у вус.
Математику хто знає,
Він тому поставить «плюс».
Пропонує кіт Антип
Наступне завдання.
- Скільки лапок у вовків? (4)
- Скільки в мишки є хвостів? (1)
- Скільки вушок у зайців? (2)
- Скільки пальців на руці? (5)
- Скільки крил є у лисиці?
- Скільки в школі є криниць?
- Скільки жаб літає в небі?
- Скільки хвостиків у тебе?
5) Інтерактивна вправа (дошка)
Мавпенята-братики,
Люблять математику.
І сьогодні не жартують
Інтерактивну вправу пропонують.
- Запрошую до дошки кожну групу по черзі. Обчисліть приклади.
6) Вправа для зняття зорової втоми «Пальмінг»
7) Творча робота (образотворче мистецтво)
- А тепер нарешті ми дізнаємось хто надіслав нам листа. На листочку зʼєднайте числа по порядку.
- Впізнали? (Слоненятко)
- Але чомусь він засмучений? Можливо чогось не вистачає? (кольору)
- Давайте його розфарбуєм. Яким кольором? А воду? Що можна домалювати?
5. Рефлексія
- Хто нас запросив у гості?
- Чим ми допомагали слоненятку?
- Які завдання виконували?
- Кому сподобалось підніміть червону цеглинку, а кому ні – синю.