Урок математики в 1 класі "Письмова нумерація чисел 11-20. Записування чисел під диктовку. Задачі на знаходження невідомого доданка. Порівняння чисел"

Про матеріал
Урок розроблений для закріплення навички читання й запису чисел другого десятка, знання їх десяткового складу, уміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого доданка, порівнювати числа; розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики, почуття взаємодопомоги, дружні стосунки.
Перегляд файлу

Тема. Додавання і віднімання виду 10+3, 14-4. 15-10. Задачі на знаходження остачі. Доповнення рівностей.

Мета: повторити назви компонентів дій віднімання; формувати навички додавання і віднімання на основі знання десяткового складу чисел у межах 20; вправляти у розв’язанні задач на знаходження остачі; розвивати пам'ять, увагу; виховувати самостійність.

 

Хід уроку

І. Організація класу.

Раді ми гостей вітати

І урок наш розпочати.

Будемо навчатись гарно,

Швидко, весело і вправно.

  • Настрій?
  • Супер!!
  • Погода?
  • Клас!
  • До роботи! Все гаразд.

 

Прийом «Незакінчене речення»

  • Починається урок …  (математики)
  • На уроці сидітиму … (тихо)
  • Буду слухати … (вчителя, своїх товаришів)
  • Уважно … (рахуватиму)
  • Старанно … (працюватиму, розв’язуватиму задачі)

ІІІ. Контроль, корекція  і закріплення знань.

1.Усна лічба.

Гра «Збери повітряні кульки»

Вінні Пух і П’ятачок розв’язували приклади на повітряних кульках. Повіяв вітер і кульки розлетілись. Допоможіть казковим героям, «прив’яжіть» приклади за допомогою ниточок до потрібних відповідей.

6                            10                   8                    7                               9

- Молодці! Добре впорались із цим завданням.

 

2. Гра з м’ячиком.

Продовж речення.

(Учитель кидає м’ячик учневі, він ловить і закінчує речення)

1дес. 2один. – це 12

1дес. 5 один. – це 15

1 дес. 7 один. – це 17

1 дес. 1 один. – це 11

2 дес.              – це 20

1 дес.              – це 10

3. Гра «Веселі чоловічки»

Веселі чоловічки танцювали на травичці,

Та ось з’явився новий - зовсім пустоголовий.

Для вдумливого погляду тут задано урок:

Яку ж бо цифру слід вписати в пустий кружок?

 

 

 

 

 

4. Віршована задача

Сім банок меду Вінні Пух купив.

П’ять з них одразу з’їв.

Знайдіть, яка остача.

Ось вам його задача.

 

5. Хвилинка каліграфії.

1) Запишемо цифру 2 – пояснення.

 

2) Взаємоперевірка.

Обміняйтесь зошитами та оберіть у зошиті товариша одну цифру, що написана найкраще, намалюйте над нею корону.

 

3) Бесіда (вик. метод «Мікрофон»)

- Як ви вважаєте, чому ми писали цифру 2. (Залишилось меду)

- Сьогодні 22 лютого. Число складається з 2 дес. і 2 один.

- Що можете сказати про число 2. (Воно складається з двох одиниць)

- Що в житті може означати це число? (Дату народження, дві руки, дві ноги, двоє очей)

 

6. Фізкультхвилинка.

Я бачу, що вже стомились, пора відпочити.

Ведмедики

Йшли ведмедики малі. (Кроки на місці)

Нахилились до землі. (Нахил, руки вниз)

Потім встали, руки в боки

І зробили три підскоки.

 

Потім розминали плечі. (Руки до плечей, колові рухи.)

Рівні спинки у малечі!

Руки вгору, опустили

І за парти дружно сіли.

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

На сьогоднішньому уроці будемо вчитися додавати і віднімати вирази виду 10+3, 14-4, 15-10. Розв’язуватимемо задачі на знаходження остачі, доповнюватимо рівності.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

 

1. Робота з лічильним матеріалом.

Виставити в одну кишеньку верхнього ряду предметного абака пучок паличок – 1 десяток, а в другу – 1 паличку.

(Учні викладають на парті)

  • Скільки всього паличок?
  • Який приклад можна скласти? (10+1=11)
  • Як ми склали приклад? (10+1- це 1 десяток і 1 одиниця,  всього 11)
  • Заберіть 1 паличку. Який приклад складемо? (11- 1 =10)
  • Як ми отримали число 10? (У числі 11- 1 дес. і 4 один. Ми забрали 1 одиницю (паличку), залишився 1 десяток.)
  • Ще раз викладіть один десяток і 1 паличку. Заберіть десяток. Скільки паличок залишилось? Чому? (У числі 11- 1 дес. і 1 один. 1 дес. відняли, залишилась 1 одиниця: 11 – 10=1)

 

2. Робота з таблицею.

 

3. Робота з підручником.

Завд. 2, с. 95  – 1,2 стовпчики з коментуванням,

                          третій – самостійно- перевірка.

 

4. Розв’язування задачі.

Друковані зошити с.21 – задача 3.

 

V. Фізкультпауза.

Вправа для очей.

Кіт Васько

Учитель:      Сплять маленькі кошенята,

                       Всі заплющте оченята!

Діти:        А Васько не хоче,

                             Він розплющив очі!

Учитель:      Подивився вгору, вниз,

                       Поводив очима скрізь.

І праворуч, і ліворуч,

Перевірив: вуха поруч!

Знову — вгору, знову — вниз,

Лапою помацав ніс

Вправа закінчилася.

Очі не втомилися?

 

VІ. Розвиток і закріплення математичних знань.

 

1. Завдання 4, с.95 підр.  (Записати в зошити)

Пес Пірат сидить в човні,

З поплавка очей не зводить,

А десь там, на глибині,

Риба табунами ходить!

Хто вгада, з рибин яка

Зараз вхопить черв’яка?

Цю загадку розгадать

Допоможе цифра 5.

 

2. Самостійне завдання.

Друкований зошит, впр.1,2, с.21.

Перевірка.

 

3. Логічна вправа 5.

Гра «Кмітливчик»

 

  • Чи не хочете, малята, у «Кмітливчика» пограти?
  • Хто здогадається, яка цифра і знак у віконечках ховається?

 

VІІ. Підсумок уроку.

Ще один важливий крок,

Підсумуємо урок.

Завдання тітоньки Сови. Гра «Мовчанка»

                                    5                      18

                   1                  13           -  10

10 +              7                  12

                   9                      16

 

  • Чи цікаво було вчитися на сьогоднішньому уроці?
  • Що найбільше сподобалось?
  • Які завдання були складніші?

1

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
24 березня 2021
Переглядів
749
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку