Урок математики в 2 класі "Читання прикладів на множення. Назви чисел при множенні. Задачі на множення"

Про матеріал

Тема: Читання прикладів на множення. Назви чисел при множенні. Задачі на множення.

Мета: Вчити учнів читати приклади на множення; ознайомити учнів з назвами

компонентів при множенні; формувати уміння розв'язувати задачі на множення;

розвивати кмітливість, логічне мислення, увагу;

виховувати любов та зацікавленість до предмета математика.

Обладнання: таблиця назв компонентів при множенні.

Тип уроку: комбінований

Перегляд файлу

УРОК

Математика

Тема:  Читання прикладів на множення. Назви чисел при множенні. Задачі на множення.

Мета:  Вчити учнів читати приклади на множення; ознайомити учнів з назвами

 компонентів при множенні; формувати уміння розв’язувати задачі на множення;

 розвивати кмітливість, логічне мислення, увагу;

 виховувати любов та зацікавленість до предмета математика.

Обладнання: таблиця назв компонентів при множенні.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організація класу.

1. Привітання.

2.Перевірка готовності до уроку.

 

ІІ. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання.

— Як ви знайшли кількість квіток?

— Назвіть суму 17, 17, 17?

2. Математичний диктант.

1. Запишіть чотири будь-яких одноцифрових числа.

2. Запишіть чотири двоцифрових числа. Збільшіть їх на 2 десятки.

3. Запишіть, на скільки треба збільшити 84, щоб отримати 90?

4. Запишіть, на скільки треба зменшити 70, щоб отримати 61?

5. Запишіть, яке число треба збільшити на 32, щоб отримати 64?

6. Запишіть, яке число треба зменшити на 26, щоб отримати 18?

7. Запишіть число, яке менше 65 на 21.

8. Запишіть число, яке більше 42 на 31.

9. Запишіть, суму чисел 61 і 29.

10. Запишіть, різницю чисел 46 і 17.

11. Якщо задумане число збільшити на 12, то отримуємо 63. Яке число задумали?

12. Якщо задумане число зменшити на 51, то отримаємо 18. Яке число задумали?

Відповіді: 6, 9, 32, 44, 44, 73, 90, 29, 51, 69.

3. Різнорівневі завдання на вибір.

І рівень

У двох класах 81 учень. В одному класі 42 учня. Скільки учнів у другому класі?171

ІІ рівень

Пароплав було развантажено за 26 годин замість 85 годин за нормою. На скільки годин раніше було розвантажено пароплав?

ІІІ рівень

У класі 17 дівчат, їх на 2 більше, ніж хлопчиків. Скільки у класі учнів?

 

ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Мотивація навчальної діяльності учнів.

— Сьогодні ми згадаємо, що таке множення, як правильно читати приклади на множення. Будемо розв’язувати задачі, в яких потрібно буде скористати-ся множенням.

 

ІV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу

1. — На якому місці у прикладах на множення стоїть однаковий доданок?

— Знайдіть їх на ст. 102, № 593
6 * 5
2 * 3
2 * 7
10 * 3
12 * 2

2. — Які назви мають числа при додаванні?

— А у чисел при множенні свої назви.ст. 102, № 594 — усно, фронтально

Читання прикладів на множення 

 

 

V. Узагальнення і систематизація знань учнів.

1. Усні вправи.

ст. 102, № 595, 596 — фронтально

- Назвіть множники та добутки:

3 * 9 = 27 2 * 7 = 14 7 * 3 = 21

2. Диференційована робота (письмово)

А)  ст. 102, № 591

Прочитай приклади на множення і перевір відповіді додаванням за зразком.
2*5 = 10
7*3 = 21
8*2 = 16
2*6 = 12
Зразок перевірки: 2 + 2 + 2 + 2 + 2 = 10;
2*5 = 10.

Б)  ст. 102, № 592

- Розв’яжіть приклади заміняючи додавання множеням.

4 + 4 + 4  9 + 9 + 6 23 +32

3 + 3 +3 14 + 14 15 + 15 + 15 + 15

В) ст. 103, № 597

Чашка коштує З грн. Скільки треба заплатити за 4 такі чашки?
Скільки треба заплатити за 4 такі чашки? 

3. Розв’язування задачі.

 ст. 103, № 598 — усно, фронтально

Братові 12 років, а сестрі 9. Скільки років буде братові, коли сестрі виповниться стільки, скільки йому зараз?

Робота над текстом:

  • Про що задача?
  • Скільки братові років? (12 р)
  • А сестрі? (9 р)
  • Що запитується у задачі?

Аналіз задачі:

  • Знаючи скільки років братові і знаючи скільки років сестрі, як ми можемо знайти на скільки старший брат? (віднявши)
  • Отже, щоб знайти скільки років буде братові, коли сестрі виповниться стільки, скільки йому зараз, що ми повинні зробити? (до 12 + 4)

Розв’язок:

  1. 12 – 9 = 4 (р) – старше брат
  2. 12 + 4 = 16 (р) – буде братові, коли сестрі буде 12

Відповідь: 16 років

 

VІ. Підсумок уроку

1. Підсумкова бесіда

— Що таке добуток?

— Яке число повинно стояти першим у прикладах

на множення?

2. Домашнє завдання

ст. 103, № 599, 600.172

 

Додаткові завдання

У одному бідоні 14 л молока, у другому 15 л. Випили 17 л. Який вираз показує, скільки молока залишилося?

14 + 15    (15 + 14) + 17     (15 + 14) – 17

— Запишіть та обчисліть.

На прямій лінії позначено 5 точок. Відстань між кожними двома сусідніми точками 1 см. Яка відстань між крайніми точками? Якщо потрібно, зробіть креслення.

Сума трьох чисел дорівнює 80. Сума першого і другого дорівнює 60, а сума першого і третього дорівнює 20. Знайдіть числа

(Відповідь: 0, 60, 20)

docx
Додано
11 листопада 2018
Переглядів
1486
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку