Мета: навчати учнів розв'язувати задачі двома способами; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.
Конспект уроку з математики
2 клас
Розв’язування складених задач двома способами ( ознайомлення). Дії з іменованими числами. Розв’язування задач.
Мета: навчати учнів розв'язувати задачі двома способами; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.
Хід уроку
Всі за парти ми сідаємо.
До роботи приступаємо.
Щоб помилок уникати,
Треба пильність розвивати.
II. Повторення вивченого.
Гра з м’ячем
9 + 4 11 – 5 16 – 8
8 + 6 18 - 9 9 + 9
7 + 7 14 – 5 21 – 20
Гра « Ланцюжок»
4 + 3 = 3 + 3 = 3 + 2 =
8 – 3 = 10 – 7 = 9 – 5 =
… +…=… … +…= … … +…=…
… - …=… … - …=… … - … =…
2. Хвилинка каліграфії (к. с. 45)
3. Математичний диктант
• Запашіть число, у якому 8 дес. і 6 од.
• Запишіть найменше одноцифрове число.
• Запишіть найбільше двоцифрове число.
• Запишіть суму чисел 9 і 6; 8 і 4.
• Запишіть різницю чисел 14 і 5; 12 і 6.
• Збільшіть 6 на 8.
• Зменшіть 16 на 9.
Запишіть число яке позначає кількість дітей у класі
( 86, 10, 99, 15, 12, 9, 6, 14, 7, 30)
4. Робота на карточках.
1) 9 + 4 11 – 4 + 2
12 – 3 9 + 4 – 3
2) Знайди периметр квадрата зі стороною 3 см.
3) Оленка мала 13 тенісних м’ячів , а Сашко на 5 м’ячів менше. Скільки тенісних м’ячів було у дітей разом?
III. Повідомлення теми уроку.
— У математиці є такі задачі, які можна розв’язувати різними способами. От саме їх ми будемо розв’язувати на уроці.
IV. Вивчення нового
Завдання 240. Колективне опрацювання матеріалу
5 ?
1 – спосіб 2 – спосіб
1) - = 1) + =
2) 8 + = 2) - 5 =
Завдання 241
Учні розв'язують задачу по варіантах різними способами, користуючись схемами.
4 ? ? 4
Ось всі м’ячики до нас завітали в другий клас
Працювали і втомились відпочити попросились.
Встанем дружно ми з – за парти і почнем веселі старти.
Руки вгору, руки вниз на сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки ще зроби чотири скоки.
Мокрі пальчики струсили і до низу опустили.
Зупинилися м’ячі, тихо сядьте й ви.
Задача (про досягнення). Виконання завдання з коментуванням.
Український стрибун із жердиною Сергій Бубка виконав стрибок висотою 58дм, а потім стрибнув на 3 см вище. Яка висота другого стрибка?
Завдання 238. Самостійне виконання завдання
Завдання 239 Виконання завдання з коментуванням.
1 дм = 10 см 1м = 10дм 1 доба = 24 год 1 рік = 12 місяців
Завдання 243. Робота в парах
6 см і 1 см 8 см і 3 см 10 см і 5 см
7 см і 2 см 9 см і 4 см 11см і 6 см …
Завдання 244. Робота по варіантах
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ.
— Чого навчалися на уроці?
— Як оцінюєте свою роботу на уроці?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 45-46, завдання 245; 246.