Урок математики в 3 класі "ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 І 3. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ЧИСЛОВИХ ВИРАЗІВ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ"

Про матеріал
Тема. ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 І 3. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ЧИСЛОВИХ ВИРАЗІВ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: повторити прийоми складання таблиці ділення; розвивати вміння розв'язувати задачі, що містять дію ділення, знаходити значення числових виразів; розвивати логічне мислення; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки ; схеми задач. Тип уроку. Комбінований.
Перегляд файлу

Дата                                      Урок                            Математика                   3 кл.

Тема. ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 І 3. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ЧИСЛОВИХ ВИРАЗІВ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: повторити прийоми складання таблиці ділення; розвивати вміння розв'язувати задачі, що містять дію ділення, знаходити значення числових виразів; розвивати ло­гічне мислення; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до ма­тематики.

Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки ; схеми  задач.

Тип уроку. Комбінований.

Хід уроку

І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1.Перевірка домашнього завдання

- Назвіть приклади з відповіддю 18; 21 і 27.

2.Гра «Допоможіть Сові розв'язати кругові приклади»


3. Фронтальне опитування

- Як називаються числа при множенні?

- Як знайти невідомий множник?

- Як називаються числа при діленні?

- З кожного виразу та його значення складіть і запишіть рівність з ді­ленням на 2 (с. 22, завдання 132).

4. Робота за картками. (Індивідуальна робота)

Під час уроку за необхідності

5. Пальчикова гімнастика

ІІІ.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

- Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці ділення на 2 і 3; знаходження значень числових виразів; будемо розв’язувати задачі на ділення і вчитися са­мостійно працювати.

ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.Повторення матеріалу, пов'язаного з діленням (с. 22, завдання 133)

Складання таблиці ділення на 2; 3.

2.Обчислення прикладів з коментуванням (с. 22, завдання 134)

3. Робота над задачею (с. 22, завдання 135)

12:3 = 4 (грн) — отримала кожна донька

- Складіть обернену задачу.

Мама дала трьом донькам по 4 грн. Скільки всього грошей було у мами?

(4- 3 = 12 (грн))

4.Фізкультхвилинка

VІ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1.Робота над задачею (с. 22, завдання 136)

Аналіз задачі за питаннями вчителя. 

Розв’язання

  1. — 8 = 18 (ог.) — залишилося

2)18 : 3 = 6(ог.)

Відповідь: 6 огірків поклали в кожну банку.

2.«Бліцконтроль знань» 

1)У якому виразі пропущено число 34?

+а) □ + 25 = 59;   

б)   68 – О =31;    

в) 26 + □= 50.

2)Різницю чисел 75 і 23 збільшили на 14. Позначте правильну відповідь

а) 76;

+ б) 66;

в) 64.

3)Позначте рівняння, у якому доданок дорівнює 25.

а) 16 + х = 40;

+б) х + 7 = 32;

в) х + 9 = 17.

VІI. ПІДСУМОК УРОКУ

- Що здалося складним на уроці?

- Яке завдання сподобалося?

- Над чим ще хотіли попрацювати?

VIІI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 22, завдання 137; 138.


 

 

 

docx
Додано
2 жовтня 2019
Переглядів
1371
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку