Урок математики з формуванням громадянських компетентностей "Розв'язування прав на всі дії зі звичайними дробами"

Про матеріал

Тема. Розв'язування вправ на всі дії зі звичайними дробами.

Цілі: -формування предметних компетентностей: систематизувати та узагальнити знання з теми "Звичайні дроби", виробити вміння та навички творчого застосування знань; розвивати логічне мислення, правильну математичну мову;

-формування ключових компетентностей:

 спілкування державною мовою: формувати вміння аналізувати та робити висновки;грамотно висловлюватися рідною мовою; доречно та коректно вживати вживати в мовленні математичну термінологію, чітко, лаконічно та зрозуміло висловлювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень;

 соціальна і громадянська компетентності: уміння висловлювати власну думку, слухати і чути інших, співпрацювати в команді, сприяти формуванню в учнів патріотичних почуттів, національної свідомості, гордості та шанобливого ставлення до героїв – захисників незалежної України; викликати прагнення бути справжнім патріотом рідної землі; сприяти вихованню позитивної мотивації навчання, зацікавленість математикою, організованість, колективізм, дисциплінованість;

Тип уроку: урок узагальнення й систематизації.

Обладнання: презентація Microsoft PowerPoint, роздатковий матеріал.

Перегляд файлу

Тема. Розв’язування вправ на всі дії зі звичайними дробами. 

Цілі: -формування предметних компетентностей: систематизувати та узагальнити знання з теми "Звичайні дроби", виробити вміння та навички творчого застосування знань; розвивати логічне мислення, правильну математичну мову;

-формування ключових компетентностей: 

    спілкування державною мовою: формувати вміння аналізувати та робити висновки;грамотно висловлюватися рідною мовою; доречно та коректно вживати вживати в мовленні математичну термінологію, чітко, лаконічно та зрозуміло висловлювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень;

    соціальна і громадянська компетентності: уміння висловлювати власну думку, слухати і чути інших, співпрацювати в команді, сприяти формуванню в учнів патріотичних почуттів, національної свідомості, гордості та шанобливого ставлення до героїв – захисників незалежної України; викликати прагнення  бути справжнім патріотом рідної землі; сприяти вихованню позитивної мотивації навчання, зацікавленість математикою, організованість, колективізм, дисциплінованість;  Тип уроку: урок узагальнення й систематизації.

 Обладнання: презентація Microsoft PowerPoint, роздатковий матеріал.

Хід уроку

 

I. Організаційна частина

Доброго дня всім присутнім. Сьогодні ми працюватимемо разом, і я розраховую на вашу старанну працю на уроці та змістовні відповіді.

Кожному з вас хочу побажати, щоб на цьому уроці ви були: 

«У» - усміхненими, 

«С» - спокійними, 

«П» - прогресивними, 

«І» - ініціативними,  «Х» - хоробрими. 

Генрі Форд говорив: 

«Збиратися разом – це початок, 

Триматися разом – це прогрес, 

Працювати разом – це успіх» 

Іншими словами, я бажаю Вам УСПІХУ! 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності, оголошення теми, мети та очікуваних результатів

 

Відгадайте загадку.

 

Нас гарний учень легко розпізнає:

Ми правильні й неправильні буваєм.  Хто більший, а хто менший, та однак  З нас кожен в математиці — мастак.

І кожен справу свою добре робить Бо ми ж не хто-небудь, а … .

 (Дроби)

 

Отже, на цьому уроці ми актуалізуємо знання з теми «Звичайні дроби», повторимо вивчений матеріал. Але урок наш буде не зовсім звичайним. Подивіться уважно на дошку. Ви бачите перед собою пазли. Давайте їх розкриємо, щоб зрозуміти, у чому ж полягає таємниця? Для цього ви повинні назвати очікування від уроку.

Кого ви бачите на картинці? (Українців)

Вірно. Отже наш урок сьогодні буде пов'язаний з Україною.  

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

Вправа «Знайди помилку товариша».

Учні обмінюються зошитами і перевіряють виконання домашніх вправ сусідом по парті за розв’язанням на слайді. (Взаємоперевірка. Робота в парах)

         1)                                                                                                                            

2)

3)

Відповідь: довжина Дніпра більша за довжину Південного Бугу у 1,19 р.

№489

Відповідь:11,5 км \год середня швидкість руху велосипедиста на всьому шляху.

Додаткове завдання

1)

 

      IV.    Актуалізація опорних понять.

Бліц-опитування

1.     Як виконується множення двох дробів і множення мішаних чисел?

2.     Сформулюй правило знаходження дробу від числа.

3.     Які числа називають взаємно оберненими?

4.     Сформулюй правило знаходження числа за його дробом.

5.     Який дріб називається правильним?

6.     Який дріб називається неправильним?

7.     З якою математичною дією пов'язаний звичайний дріб?

8.     Як перетворити неправильний дріб у мішане число?

9.     Як перетворити мішане число в неправильний дріб?

Відповідаючи на запитання, діти обирають квіти і утворюють  український вінок.

Мальва - символ віри, надії та любові.

Барвінок - це символ життя.

Ромашка  - це символ доброти і ніжності.

Незабудка -  це символ вічності.

Волошка - символізує чисту радість та сподівання, що живуть у кожній людській душі.

Калина — краса та дівоча врода.

Цвіт вишні та яблуні — материнська відданість та любов.

Мак вважається не тільки квіткою мрій, але й символом родючості, краси та молодості.

Безсмертник - це символ здоров’я.

      V.      Застосування набутих знань, умінь і навиків.

 

Усний рахунок

 

 

Україна – одна з найбільших європейських держав. ЇЇ площа дорівнює 604 тис. кв. км. На її території нині проживає понад 110 національностей.

Чисельність населення України становить 43 мільйона чоловік.

Знайдіть пару

          Ч

  У

  Б

   И

   Н 

   С

   Ь

  К

  И

   Й

 

 В

  Е

  Б

   И

   Р

    Ц

  Ь

  К

 И    

 Й

Павло Чубинський - автор слів гімну України 

Михайло Вербицький - композитор, який поклав вірші Чубинського, що стали гімном, на музику.

Плутанина Віднови порядок перетворень у рівнянні

 

У 1991 році було проголошено День незалежності України.

Виконати інтерактивну вправу

За допомогою LearningApps

Знаходження частки від числа

Фізкультхвилинка Україно-ми твоя надія.

Коментований лист

Автомобіль рухався з Великої Лепетихи до Києва. Першого дня він проїхав 411 км, що становить  наміченого маршруту. Яку відстань має подолати автомобіль другого дня. (685 км-411км=274км)

Мовчазне розв’язування

С. 93 №8  

Робота в парах

Кожна пара обирає собі завдання, що знаходяться за зображеннями видатних українців. Вам необхідно назвати обрану особу. Чим вона відома?

 

 

 

 

Т. Шевченко, Л. Українка, Іван Франко, княгиня Ольга, Богдан

Хмельницький, Володимир Великий

 

 

Брати  Кличко– бокс; Лілія Подкопаєва - спортивна гімнастика; Андрій Шевченко –футбол. 

1)

2)

3)

4)

5)

6)

 

 

Самостійна робота з наступною самоперевіркою

 

Скажіть,  яке свято відзначають українці 21 листопада?

День і дності та Свобо ди свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Проблемне завдання

 

 

 

 

 

 

 

 

Тестові завдання

1)   Обчислити: 1.

а)1в;

б) о;

в) 2ж.

2)   Виділити цілу частину: .

а) 8г;

б) 8о;

в)9 к.

3)   Перетворити в неправильний дріб : 2.

а) к;

б) д;

в) р;

4)   Порівняти  і ;

а)  о;

б) в;

в)  з. 5) Порівняти  і  :

а) н;

б)  р;

в)  с. 6) Обчислити: 32.

а) 1ай;                                                           

б) 1ач;

в) 1ий.

Ключове слово _____________________ .

 

1)   Обчислити: 1.

а)1к;

б) о;

в) 2ж.

2)   Виділити цілу частину: .

а) 8г;

б) 8р;

в)9 к.

3)   Перетворити в неправильний дріб : 2.

а) к;

б) д;

в) a;

4)   Порівняти  і ;

а)  в;

б) в;

в)  з.

5)   Порівняти  і  :

а) ч;

б)  р;

в)  с. 6) Обчислити: 32.

а) 1ий;                                                           

б) 1ак;

в) 1ук.

Ключове слово _____________________ .

 

1)   Обчислити: 1.

а)1г;

б) о;

в) 2ж.

2)   Виділити цілу частину: .

а) 8г;

б) 8л;

в)9 к.

3)   Перетворити в неправильний дріб : 2.

а) к;

б) д;

в) у;

4)   Порівняти  і ;

а)  ш;

б) в;

в)  з. 5) Порівняти  і  :

а) к;

б)  р;

в)  с. 6) Обчислити: 32.

а) 1ий;                                                           

б) 1ач;

в) 1ов.

Ключове слово _____________________ .

(Вороний, Кравчук, Глушков – видатні українські математики) Демонстрація відео про українських математиків.

      VI.    Підсумок уроку

Знання – це скарб і чим більше знає людина, тим вона багатша. Щоб дістатись до нашої мети ми повторили правила виконання дій з дробами, знаходження дробу від числа і числа, за його дробом, а також дізналися багато цікавого про нашу Батьківщину – Україну.

(Слайд 17)

Продовжте речення: Сьогодні на уроці я …

Мені запам’яталося …

Мені було складно …

Цікаве малювання

«Вінок любові до України»

Діти, давайте подаруємо нашій Україні квіти з побажаннями. (добра, миру, безпеки, процвітання, мудрих людей тощо).

VII. Домашнє завдання. (Слайд 18)

C. 92-93 №6, №7, №9, п.14-18 повторити правила Дякую за плідну працю!

pdf
Додано
2 листопада 2018
Переглядів
686
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку