Інтегрований урок
Природознавство: узагальнити знання дітей з теми «Материки та океани», розвивати спостережливість, пізнавальний інтерес;
Українська мова: узагальнити знання дітей з теми «прикметник»;
Літературне читання: познайомити учнів з життєвим шляхом та творчістю українського письменника Володимиром Лучук , та його віршем «Скільки річок в Україні?», удосконалювати навички читання віршованих творів, формувати уміння вникати у їх зміст, розширювати та доповнювати знання дітей про річки України, збагачувати мовлення учнів словами-назвами річок;
Тип уроку : узагальнення знань
Інтегрований урок
« Материки та океани»
Розробила:
вчитель початкових класів
спеціаліст вищої кваліфікаційної
категорії, «старший учитель»
НВК «Гімназія ЗОШ І-ІІІ ст.. №1»
Куликова Світлана Грантівна
2018 рік.
Тема: Материки та океани (природознавство, українська мова , літературне читання)
Мета: Природознавство:узагальнити знання дітей з теми «Материки та океани» ,розвивати спостережливість, пізнавальний інтерес;
Українська мова: узагальнити знання дітей з теми «прикметник»;
Літературне читання: познайомити учнів з життєвим шляхом та творчістю українського письменника Володимиром Лучук , та його віршем «Скільки річок в Україні?», удосконалювати навички читання віршованих творів, формувати уміння вникати у їх зміст, розширювати та доповнювати знання дітей про річки України, збагачувати мовлення учнів словами-назвами річок;
Методично-дидактичне забезпечення уроку: мультимедійний проектор, презентація до уроку; роздруковані тексти віршу; роздатковий матеріал: карта світу, картки з тваринами і назвами материків та океанів ; відео - материки та океани, мп3 запис – фізкультхвилинка.
Тип уроку: узагальнення знань.
Вид уроку: інтегрований урок (природознавство, українська мова , літературне читання)
Хід уроку
І. Організація класу. Емоційний настрій учнів
- Діти, до нас на урок завітали гості. Тож давайте привітаємо їх.
(Діти вітають гостей поклонивши голови)
Пролунав у нас дзвінок,
Розпочавсь у нас урок.
Ос і ти часу не гай,
До роботи приступай.
Вправа Мікрофон
- Подумайте і скажіть, яким має бути наш урок?
(навчальним, гарним , цікавим)
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку
У чотирьох Бочках (чотири океани )
Шість Китів засолено. (шість материків)
(Материки і океани)
Сьогодні ми будемо говорити про світовий океан та материки. Познайомимось з віршем про водойми України. Згадаємо, частини мови прикметник та іменник , також який вони мають зв’язок , та яким чином вони залежать один від одного.
2. Робота в групах. Повторення правил роботи в групах .
Гра «Збери слово»
- Працювати ви будете групами. Кожна група має вибрати свого спікера, який буде представляти свою групу.
-Кожна група повинна мати назву. Я пропоную вам, пограти в гру «Збери слово» , ви зберете слово і дізнаєтесь назву своєї групи.
- Діти повідомляють назви груп.
Правила роботи в групах Слайд 4
3 . Перегляд відео. Слайд 5
А зараз я хочу запропонувати Вам переглянути відео, завдяки якому ви згадаєте , що таке океан та материк.
ІІІ. Мовна розминка.
2.Практичне завдання Слайд 6
Отже, прикметник залежить від іменника, змінюється прикметник за родами , числами і відмінками.
Слово Держава ,який має відмінок (Н.в.,)
В якій частині материка вона знаходиться? (Євразія)
ІV. Перевірка домашнього завдання.
Двоє учнів готували вдома повідомлення про українські водойми.
Будь - ласка , давайте послухаємо їх.
Перше повідомлення «Вода».
Друге повідомлення «Українські водойми потерпають від забруднення»
Ми з вами прослухали повідомлення учнів. Дякуємо їм за таку підготовку!
V.Фізкультхвилинка (рухи танцю під музику парасольки) Слайд 7
VІ. Робота над віршем Володимира Лучук «Скільки річок в Україні?»
Скільки річок в Україні?
Угорі орли літають,
а внизу потоки грають,
не відома горам тиша:
буйні води котить Тиса,
рине Прут і Латориця,
Черемоші два іскряться:
один — Білий, другий — Чорний,
кожен смілий та проворний...
Під Карпатами Дністер
тихе плесо розпростер,
як волошки, голубий
у Дністер впадає Стрий.
А по той бік гір чимдуж
поспішає долом Уж.
А над Ужем, кожен знає,
місто Ужгород зростає!
Крізь Донбас повз терикони
мчить Донець без перепони,—
шлях верстає, гін за гоном,
щоб з'єднатись з тихим Доном.
Ось Дніпро біжить невпинний,
річка — символ України.
На зеленій на Десні
просто диво навесні.
І на Ворсклі у свічадо
всі полтавки зорять радо.
України крайній пруг.
- Так скільки річок в Україні нарахував поет? (14)
3. Словникова робота. Слайд 9
Рине – бурхливо тече.
Чимдуж – дуже швидко.
Терикон – насип з пустої породи біля шахти.
Гін – частина шляху.
Свічадо – дзеркало.
Зорять – дивляться.
Пруг – край чого- небудь.
4. Читання вірша учнями вголос “ланцюжком”.
5. Вправа для розвитку техніки читання.
а) Знайдіть речення за початком. Для кожної групи по одному
На зеленій …
І на Ворсклі …
України крайній …
Гра «Знайди прикметник»
У кожного з Вас є надрукований вірш .
Підкресліть у цьому віршові всі прикметники, які зустрінете і поставте над ним питання.
(Перевірка по групам)
Кожній групі назвати по 2 слова
VІ. Зарядка для очей. (Слайд 10 )
VІІ. Робота в групах. Творчі вправи.
Про моря , океани та їхню безодню було багато сказано в віршах , оспівано в піснях, художники змальовували на своїх полотнах . Вчені збагачували енциклопедії новими видами тварин та рослин.
А я сьогодні пропоную Вам наступне завдання….
-Завдання для 1 групи. Материки
У Вас на столі назви материків, та інші назви . Ваше завдання знайти материк , і приклеїти його до карти ,також позначити тварин які проживають на материку, а потім приклеїти до нашої загальної карти .
-Завдання для 2 групи. Океани
Вам треба знайти і підписати океани. Та позначити рослини та тварин, які проживають в них.
-Завдання для 3 групи. Моря
Знайти моря та тварин, які проживають на території України.
( всі завдання учні виконують на картах , а потім приклеюють до карти світу)
Презентація робіт.
- Ось такий вигляд має наша планета.
ХІ. Підсумок уроку. Оцінювання
1. Самооцінка.
– А зараз самі оцініть результати своєї діяльності на уроці.
– Якщо ви вважаєте, що робота на уроці вам давалась легко і ви зовсім не відчували труднощів, – покажіть зелений колір картки. Якщо ви відчували певні труднощі під час виконання завдань – покажіть червоний колір картки.
ХІІ. Домашнє завдання.
ХІІІ. Рефлексія.
Дякую за увагу!!!!!
Зробіть докладний розбір речення підкресліть підмет і присудок , та позначте питання над словами, поясніть усно розбір речення. Пояснює спікер команди.
Береги Чорного та Азовського морів вкриті золотим піском.
Зробіть докладний розбір речення підкресліть підмет і присудок , та позначте питання над словами, поясніть усно розбір речення. Пояснює спікер команди.
Рослинний світ морів України представлений різними видами водоростей.
Зробіть докладний розбір речення підкресліть підмет і присудок , та позначте питання над словами, поясніть усно розбір речення. Пояснює спікер команди.
Найбільша річка Дніпро приймає до себе , багато маленьких річок.
Спікер групи
« Материки»
Спікер групи
«Океани»
Спікер групи
«Моря»