Тема. Ми – дослідники. Ми – винахідники.
Мета. Зацікавити дітей певною темою, стимулювати фантазію. Ознайомити з поняттями «винахідник», «дослідник».
Розвивати в учнів пізнавальні інтереси до природничих дисциплін, дослідницькі навички, бажання бути винахідником.
Виховувати бажання досліджувати навколишній світ.
Обладнання: відео «Винаходи, які зробили діти», презентація «Природа – мудрий винахідник», «Досліджуємо навколишній світ», цеглинки LEGO.
Хід уроку
-
Організація класу.
-
Привітання.
Давайте привітаємось,
Давайте посміхнемося,
Давайте в очі глянемо,
І нам тепліше стане.
Раз рука, два рука,
Раз плече, два плече.
Голова вліво, вправо подивилась,
Привітались і здружились.
-
Вправа «Синоптик».
-
Яка зараз пора року?
-
Який місяць зими триває?
-
Що ви про нього знаєте?
-
Яке сьогодні число?
-
А який день тижня?
-
Що цікавого ви побачили, коли йшли до школи?
-
Які зміни відбулися у природі?
-
Актуалізація опорних знань.
-
Озирніться навколо себе. Які предмети ви бачите?
-
Як ви гадаєте, вони існували завжди?
-
А звідки вони взялись? Хто їх придумав?
-
У світі існує багато речей, про які ми могли ніколи не дізнатися. Наприклад, що Земля – куля, хто живе на дні океану, як живуть інші народи та багато – багато іншого. Але ми знаємо про все це. Звідки?
-
Завдяки допитливим людям. З давніх- давен були люди, які прагнули пізнати світ, створити щось нове.
-
Повідомлення теми і мети уроку.
-Таких людей називають дослідниками і винахідниками. Сьогодні ми поговоримо саме про них, дізнаємося про винаходи, які зробили діти, які подарувала нам природа і самі спробуємо створити щось власноруч.
IV. Робота над темою уроку.
-
Бесіда.
-
Як ви гадаєте, хто такі дослідники?
-
А винахідники?
-
Дослідники – це люди, які багато спостерігають, експериментують і таким чином здобувають нові знання.
-
Винахідники – це люди, які придумують і створюють нові речі, або новий спосіб щось зробити.
-
Стратегія «Входження в картину».
-
Кого ви бачите на картині?
-
Хто що робить?
-
Якими винаходами інженерів користується мама?
-
Що робить бабуся? А дідусь?
-
Що може робити дівчинка?
-
Чи потрібен винахідникам комп’ютер? Для чого?
-
Про що мріє тато?
-
Чи можуть так народжуватися винаходи?
-
Як ви думаєте, що будує хлопчик?
-
Чи можна його назвати винахідником – початківцем?
-
Гра «Досліджуємо навколишній світ» (Використання цеглинок LEGO).
-
Зараз ми спробуємо дослідити різні об’єкти за допомогою органів чуття.
Презентація «Досліджуємо навколишній світ»
-
Фізкультхвилинка.
Всі стомились працювати,
Будем з LEGO відпочивати.
Жовта – тупаєм, кружляєм,
Від роботи спочиваєм.
А зелена – присідаєм,
Руки вгору піднімаєм.
Голубу тримаю я –
Плескає вся дітвора.
В кошик цеглиночки складаємо.
Працювати всі розпочинаємо.
-
Робота над презентацією «Природа – мудрий винахідник».
https://vseosvita.ua/library/prezentacia-priroda-mudrij-vinahidnik-218162.html
-
Діти, а як ви гадаєте, хто наймудріший винахідник у світі?
-
Так, це природа.
-
Хочеш стати винахідником, спостерігай за природою. У неї купа ідей.
-
Хочеш літати ? Пташки вміють.
-
Хочеш видиратися на стрімкі скелі?
-
Ящірки вміють. У них чіпкі лапки.
-
Хочеш стати крутим плавцем?
-
Жаба і тюлень вміють.
-
Хочеш бачити в темряві?
-
Сова і кажани вміють.
-
Перегляд відео « Винаходи, які зробили діти».
https://www.youtube.com/watch?v=BXIOUjao5dY
-
Діти , як ви вважаєте, які риси характеру притаманні винахідникам?
-
А хто може стати винахідником?
-
Які винаходи ви запам’ятали?
-
Хто винайшов усі ці речі?
-
Як ви вважаєте, чи все у світі винайдено до нас?
-
Що хотіли б винайти ви?
-
Робота в групах. LEGO – студія. ( Створення робота з цеглинок LEGO.)
-А чи знаєте ви, що 12 річний Максим Лема зі Львова створив робота, який виконує функцію інженерів. Робот сканує приміщення, вимірює його площу, передає дані на комп’ютер.
- Зараз і спробуєте створити робота . Придумайте йому назву.
- Що вміє робити ваш робот?
8. Презентація роботи груп.
V. Підсумок уроку. Рефлексія.
- Про що ми говорили на уроці? Що нового дізналися?
- Хто з вас хоче стати винахідником?
Вправа «Мій настрій».
-
За допомогою цеглинок покажіть, який у вас настрій.