Роздільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Роздільнянської районної ради Одеської області
Перший урок – квест
у 4 класі
«Ми є діти українські, хлопці та дівчата,
Рідний край наш - Україна, красна та багата.»
Підготувала вчитель
початкових класів
Шипкова Тетяна Сергіївна
2018 рік
Тема. «Ми є діти українські, хлопці та дівчата,
Рідний край наш - Україна, красна та багата.»
Мета: поглибити знання учнів про куточки України; сприяти формуванню національної свідомості учнів; виховувати духовне багатство особистості, патріотичні почуття приналежності до українського народу, України; розвивати зв’язне мовлення, вміння висловлювати свої думки; розвивати творчість, креативність; поповнювати учнів новим багажем знань про Україну; виховувати почуття прекрасного, любов до природи, патріотичне ставлення до багатств нашої держави.
Обладнання: парти – на 2 команди, комп’ютер, відеоролик «Моя Україна», презентація «Квіти у вінку», карта України зі стікерами, вишитий рушник, гілочки червоної калини, на дошці: тема уроку, девіз уроку, акровірш «Україна», на партах: подарунки – совенята, картки для роботи в групах, кольорові олівці, ручки, 12 тенісних м’ячиків, 2 коробки.
Форма проведення: урок- вікторина.
Місце проведення: класна кімната.
Девіз уроку: Може, десь земля є краща й вища,
а над нею – небо золоте,
та мені найкраща та, де вишня,
та, де вишня мамина цвіте.
ХІД УРОКУ:
І. Вступна частина
Рада вас всіх бачити здоровими, веселими, щасливими. Хочу кожного з вас обійняти, бо дуже скучила. (Обійми)
ІІ. Основна частина
Погляньте на дошку. Прочитайте вірш. Що ви прочитали? (Відповіді учнів.)
У всіх людей одна святиня,
Куди не глянь, де не спитай.
Рідніша їм своя пустиня,
Аніж земний в чужині рай.
Їм красить все їх рідний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батьківщини.
На дошці є карта України, діти разом зі вчителем по черзі прикріплюють стікери-наліпки в тих місцях, де вони побували влітку.
Починаючи з вчителя, розповідають, де відпочивали, що цікавого, унікального бачили, діляться враженнями.
6. Вправа « Починаємо квест» (інтелектуальне змагання)
Команда“Калина” (дівчата)
“Без верби і калини –
Нема України!”
Команда “Козачата”(хлопці)
“Козацькому роду – нема переводу!”
Гейм №1 «Ми - патріоти!»
Кожен патріот добре знає історію та традиції свого народу. Спробуємо
свої сили та дамо відповіді на запитання вікторини.
Гейм №2 «Квітка мрії»
(Командам демонструються зображення квітів, що вплітають в український віночок.)
(Любисток, мальва, мак, безсмертник, ромашка, деревій, яблуня, троянда, волошки)
Презентація 1. (Перегляд квітів, які вплітають у віночок)
Гейм №3 «Ти мені, я тобі»
(Члени команд по черзі загадують загадки один одному.)
1 команда «Калина»
Символічний знак, ключ до історії, роду, міста, держави. (Герб)
2 команда « Козачата»
Грецьке слово, означає урочисту, похвальну пісню на честь богів і героїв. (Гімн)
(Якщо в команд нічия, вчитель загадує загадки)
Загадка від вчителя.
Наш стяг – пшениця у степах
Під голубим склепінням неба. (Прапор)
ФІЗПАУЗА. «Прогулянка» (відео)
По долині ми гуляєм,
Фізкультхвилинку починаєм.
Справа – ліс, а зліва – поле,
Унизу іскриться море,
В небі сонечко сіяє,
Разом з нами промовляє:
«Раз, два, три, чотири, п’ять,
Будем дружніми зростать,
Дуже дружно будем вчитись,
Вдома, в школі – не лінитись!»
Гейм №4 «Чомучка»
Гейм №5 «Далі, далі, далі» (тенісні м’ячики)
Запитання для 1-ї команди:
Запитання для 2-ї команди.
Гейм № 6 Вправа «Обереги рідної землі»
ІІІ. Заключна частина
Фото: руки учнів у вигляді серця.
Література:
1. Бех І.Д., Чорна К.І. Програма Українського патріотичного виховання дітей та учнівської молоді. К.: 2014 – 47 с.
2. Усі крилаті вислови, прислів’я, приказки, загадки / Укладач Н.В. Курганова. – Харків: Торсінг плюс, 2005. – 320 c.
3. Коструба С.С. та ін. Чиста криниця: Проб. підруч. для 4 кл. чотириріч. та 3 кл. триріч. почат. шк./ С.С. Коструба, Н.С. Іватьо, О.Д. Жовнір. – К.: Форум, 2000. – 322
4. Пономаренко Л.В. Тютюнник С.В. Ми – діти твої, Україно! Сценарії заходів національного спрямування. 1-4 класи / Л.В. Пономаренко, С.В. Тютюнник. – Х. : Видавнича група «Основа», 2015. – 126 с
1