Урок "Місце праці та професії в житті людини".

Про матеріал

Підібраний до уроку матеріал допоможе вчителеві розширити знання дітей про професії, розвивати пізнавальний інтерес, уміння виділяти суттєве, вміння порівнювати, узагальнювати, швидкість реакції, увагу, мислення, уяву,артистичні та комунікативні здібності ( навички співпраці з дорослими і ровесниками);виховувати повагу до людей різних професій та результатів їхньої праці. Завдання уроку можна використати і в позакласній роботі.

Перегляд файлу

Картинки по запросу вірш Ким бути

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема. Місце праці та професії в житті людини.

 

Мета: розширити знання дітей про професії

           розвивати пізнавальний інтерес, уміння виділяти суттєве, вміння 

           порівнювати, узагальнювати, швидкість реакції, увагу, мислення, уяву, 

          артистичні та комунікативні здібності ( навички співпраці з дорослими і 

          ровесниками);

          виховувати повагу до людей різних професій та результатів їхньої праці.

 

Обладнання: малюнки людей різних професій.

 

 

 

 

 

Хід заняття

І Організаційний момент

Той хоче стати капітаном,

Той космонавтом хоче буть…

Я теж подумав: ким я стану?

Яку мені обрати путь?

Звичайно, лікарем би добре…

Або артистом – слава й честь!..

Чи прикордонником хоробрим…

А можна інженером стати,

учителем – дітей учить,

складних наук їх научити

й науки головної – жить.

Професій безліч є цікавих,

але свою вгадати, як –

щоб добре діло й добра слава?

І я собі міркую так:

Потрібно лікувать хвороби,

водить у космос кораблі,

та я із роду хліборобів,

і родовід мій – од землі.

Степ перейти – життя прожити,

то не такі прості слова.

Життя утворено від жита,

бо хліб – усьому голова.

Раніш од сонечка устати,

погладить колос на ходу!..

Ні, я, мабуть, не в космонавти –

у хлібороби я піду!                                 О.Орач

 

  • Як ви думаєте, про що ми сьогодні будемо говорити?
  • Давайте протягнемо ручки до сонечка. Наповнимося його теплом. Віддайте тепло своїм друзям. Нехай сьогодні усім нам буде тепло і затишно.
  •  

ІІ Актуалізація знань

 

  • На світі  існує велика кількість професій. Коли ви станете дорослими, то зможете самі вибрати для себе професію до душі.
  • Запишіть, будь ласка, слова, які , на ваш погляд, асоціюються зі словом  «Професія». (  При потребі вчитель допомагає записати слова).
  • А що ж насправді  означає слово професія?

 Професія – це  певний вид трудової діяльності, який потребує спеціальних знань, та практичних навичок; це  справа, якою займається людина і отримує за це гроші. Для того, щоб освоїти певну професію, треба після закінчення школи спеціально навчатися, наприклад, у коледжі, інституті, університеті, в академії. Чим більше знань і досвіду має людина в області своєї професії, тим ціннішим спеціалістом він  буде вважатися і вище оплачуватиметься його праця.

Кожна професія має свої знаряддя праці. Розглянемо деякі з них.

  • Зубів багато, а нічого не їсть. ( Пилка)
  • Вранці, як лежить роса, постриже траву…. ( Коса)
  • Куди мишка, туди й хвостик. (Голка)
  • Листя виберуть з землі, не лопата, а …..( Граблі)
  • Нагостри його і ріж -

Все поділить рівно …( Ніж)

  • Два кільця, два кінця, а посередині цвяшок. ( Ножиці)
  • Дерев’яна шия,

Залізний дзьоб,

Стукає : «Тук, тук, тук!» ( Молоток)

  • А які професії знаєте ви?
  • Назвіть професії ваших батьків?
  • А зараз попрацюємо за комп’ютером ( Робота у парах). Розгадайте кросворд під назвою « Професії»

По горизонталі:

  1. Все вона нам пропонує.

           І цукерки, й шоколад,

           Молоко і хліб духмяний,

           Печиво і мармелад.  ( Продавець)

  1. Тобі задачки заважкі –

Терпляче пояснив.

Зчепились в класі хлопчаки,

Він їх розборонив. ( Учитель)

  1. Є у неї гребінець

І бігуді, і ножиці.

Зачіску на всі смаки

Зробить перед дзеркальцем. ( Перукар)

  1. Хто конем сталевим в полі

і оре, і сіє, й косить?  ( Тракторист)

  1. Він не любить довго спати

Разом з сонечком встає.

До машини поспішає

Бо важливі справи є. ( Шофер)

 

По вертикалі:

  1. Хліб пече і паляниці,

І смачненькі пиріжки,

І рогалики, і торти,

І духмяні калачі. ( Пекар)

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Перегляд мультфільму « Професії для дітей відео – вчимо професії українською. .. https://www.youtube.com/watch?v=4xCSAmIoACk

 

  • А зараз гра « Додай словечко…» Я починаю читати вам вірш у якому відсутнє останнє слово – назва професії. Спробуйте відгадати і додати це словечко.

Голосно луна дзвінок,

Починається урок.

До діток іде в обитель

Дати знань їм мудрий …. ( Учитель)

 

 

Рівно цеглу викладає,

Дах старанно покриває…

Каменяр і покрівельник

Носять назву ….( Будівельник)

 

Він з комп’ютером на ТИ,

Розумніших не знайти,

Віртуальний творить міст

Диво – майстер …( Програміст)

 

Літаком керує вправно

Коли навіть в небі хмарно,

Посміхається з висот

Найхоробріший … ( Пілот)

 

Всім відомо, що давно

Люди винайшли кіно,

А знімає фільм не мер,

А відомий …(Режисер)

(virchi.pp.net.ua › Твори за тематикою › Вірші для дітей)

  • Яка ж із цих професій найважливіша?
  • Що було б, якби учитель не вчив дітей?
  • Лікар не лікував хворих?
  • Міліціонер не охороняв порядок?
  • Будівельники не будували будинки?

 

  • Подивіться на малюнки, де зображені люди різних професій. Наступна гра полягає у тому, щоб за декількома словами ви відгадали задуману мною професію.( Знайти малюнок, де зображено цю професію)
  • Кішка, шприц, ліки ( Ветлікар)
  • Дзеркало, ножиці, гребінець ( перукар)
  • Голка, нитка, тканина (Швачка)
  • Учнівські зошити, указка, класний журнал ( Вчитель)
  • Сумка, газета, лист ( Листоноша)
  • Комбайн, поле, зерно ( Комбайнер)
  • Книга, формуляр, читач( Бібліотекар)
  • Попрацюємо у групах. Кожна група повинна представити один з предметів, який належить певній професії. А ми – відгадаємо.

( Предмети можна намалювати або знайти  в ігровому куточку)

Фізкультхвилинка  Пісня Фіксіки – Помогатор (https://www.youtube.com/watch?v=fN2whxID0eI)

 

ПОСМІЄМОСЯ

  • Гра « Так чи ні»
  • Пекар доїть корову?
  • Свинарка лікує поросят?
  • Маляр фарбує стіни?
  • Кондитер випікає торти і тістечка?
  • Клоун працює у бані?
  • Модель демонструє одяг?
  • Бібліотекар розносить пошту?
  • Садовод доглядає за садом?
  • Столяр виготовляє меблі?
  • Пасічник розводить кроликів?
  • Хлібороб вирощує хліб?
  • Міліціонер ловить бандитів?
  • Бухгалтер малює малюнки?
  • Кожен труд почесний. Не стільки важливо КИМ працює людина, а наскільки важливо, ЯК вона працює. Від того, як  людина ставиться до своїх обов’язків, залежить чи варта вона поваги. Здавна в народі  користуються повагою люди працелюбні, а  з лінивими ніхто не хотів мати справу.

Завдання:

 визначити про яку ( працелюбну чи ліниву) людину ці вислови

 ( фразеологізми): « майстер своєї справи», « лінь ще до нього народилася», «золоті руки», « трудиться не покладаючи рук», « від ліні мохом обріс», « працює, наче спить».

  • Справжній майстер тому і справжній, що працює на совість. Його праця приносить людям радість. І тоді люди говорять спасибі майстру:
  • Швецю – за … ( зручне взуття).
  •  Столяру – за …. ( гарні меблі).
  •  Будівельнику – за … ( затишне житло).
  • Перукарю – за … ( незвичайну зачіску).
  • Лікарю – за … ( зцілення від болю).
  •  Прибиральниці – за …( чистоту і порядок).
  •  Вчителю – за … ( знання).
  • Швачці – за … ( одяг)
  • Яка ж з професій найголовніша?
  • А ким , діти, мрієте стати ви, коли закінчите школу?

 

Робота у групах

 Кожна група отримує завдання: поставити і показати міні сценку про людину будь – якої професії, наприклад, « Продавець у магазині»,

 « Учитель на уроці», « Учитель перевіряє зошити», « У перукарні», « Робота офіціанта», « Тракторист у полі».

ІV  Рефлексія

  • Чи сподобався вам урок?
  • Що було особливо цікавим?
  • Оцініть свою роботу смайликом.

V  Підсумок заняття

  • Ви сьогодні молодці!

Найголовніше, що ви повинні запам’ятати, можна буди ким завгодно: прекрасним знаючим лікарем,шофером, письменником, вантажником, але якщо у людини зле серце, якщо вона заздрісна, егоїстична, то вона  нікому не принесе  радості своєю працею. І я, перш за все, бажаю вам бути добрими людьми.

Так, діти, багато є різних професій, але ми повинні знати одне і пам’ятати « Всі професії важливі, всі професії потрібні»

  • Дякую вам за роботу!

 

 

docx
Додано
30 липня 2018
Переглядів
3888
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку