Урок мистецтва інтегрований курс 1 клас Зимові ритми

Про матеріал
Конспект і презентація до уроку Мистецтва 1 клас НУШ за темою "Зимові ритми"
Перегляд файлу

Інтегрований курс «Мистецтво» 1 клас

Тема: Зимові ритми

Поняття ритму у мистецтві.

Сприймання музичного мистецтва: К.Дебюссі. Сніг танцює (ксилофон)

Ритм у малюванні.

Художньо-творча діяльність: створення прикраси  для сніжинки (фарби).

Мета: навчити відтворювати прості ритмічні послідовності (створені з половинних, четвертних тривалостей); чути тембр інструменту (ксилофон); учити сприймати і розуміти музику;

відтворювати прості форми предметів і об’єктів довкілля фарбами (акварель, гуаш); використовувати у роботі основні, похідні, теплі й холодні кольори.

Удосконалювати вміння змішувати та розбавляти водою фарби для отримання різних відтінків кольорів.

Розвивати уміння оцінювати свою роботу та однокласників.

Виховувати любов та зацікавленість до музичного та образотворчого мистецтва; заохочувати до музикування; удосконалювати вокально-хорові навички,    виконавську майстерність.

 Виховувати спостережливість, акуратність, увагу; збуджувати в учнів інтерес до творчої діяльності в умовах практичної роботи. Виховувати почуття дружби, вміння радіти успіхам інших.

 

Освітня галузь

Очікувані результати

Мистецька

відтворює прості ритмічні послідовності (створені з половинних, четвертних тривалостей); добирає тембр інструменту (ксилофон) для передачі відповідного образу);

відтворює прості форми предметів і об’єктів довкілля фарбами (акварель, гуаш);

використовує у роботі основні, похідні, теплі й холодні кольори;

змішує та розбавляє водою фарби для отримання різних відтінків кольорів;

навчається розуміти прекрасне, слухати музику, сприймати аудіо та відеоматеріали, співає дитячі пісні.

.

Здоров’я-збережувальна

Розуміє цінність здоров’я, навчається берегти його;  дотримується правил техніки безпеки;

Знає, що позитивне ставлення до навколишнього світу і людей є складовою здоров’я та успіху.

Фізкультурна

Виконують вправи фізкультхвилинок, виконують здоров’я збережувальні вправи.

Соціальна

Знає правила поведінки у соціумі. Толерантно спілкується зі старшими, рідними, однолітками, однокласниками. Дотримується правил гігієни.

 

 

 

 

Хід заняття

 

І. Налаштування на урок.

1. Вправа «Хмаринка- сніжинка»

- Вітаю, любі першокласники, на уроці мистецтва. Сподіваюся, що у кожного із вас гарний настрій, адже на дворі зима.- А зима – це низка свят, це і Святий Миколай, і Різдво, і Новий рік, це гарний настрій і класні подарунки.

- Перш, ніж почнемо урок, налаштуймося: сядемо рівненько, слідкуємо за своєю поставою, торкнулися хмаринки, торкнулися – сніжинки, широко посміхнулися і почали працювати.

 

ІІ. Оголошення теми і завдань уроку.

-         Відгадайте загадку

Завірюха, сніг кружляє,

                    Морозець, ой-ой, щипає,

                    В річці – крижана вода,

                    Вже до нас прийшла …

-         Зима – весела пора, хоч і холодно. Завтра перший день зими, то ж пані Зима запрошує нас у цікаву подорож. Подорож наша називається «Ритми зими». Ми познайомимося разом з нашими друзями Домісолькою і  Барвиком з поняттям ритму, послухаємо музику, поспіваємо та помалюємо.

ІІІ. Робота з музичним матеріалом.

  1. Робота над п’єсою К. Дебюссі «Сніг кружляє»
  1.     Перше слухання.

-         Красуню-зиму дуже люблять зображувати художники на своїх полотнах  І не менше полюбляють писати музику для пані Зими композитори.

-         Послухайте п’єсу французького композитора Клода Дебюссі «Сніг кружляє». 

-         Слухайте уважно, уявіть спокійне та плавне кружляння сніжинок.

-         А ще спробуйте зрозуміти, на якому інструменті виконувалась музика.

 

Звучить п’єса

-         Який настрій виник у вас підчас слухання п’єси?

-         На якому інструменті виконувалась музика?

  1.     Знайомство з ксилофоном.

-         Допоможе зображення музичних інструментів. Розгляньте їх, назвіть, які знаєте.

-         Ксилофо́н - це ударний музичний інструмент. На дерев'яних пластинках - клавішах інструменту грають спеціальними паличками, з наконечниками з дерева, пластику або щільної гуми.

  1.     Друге слухання оркестру.

Отже, ми щойно торкнулися чарівної мелодії зими.

 

  1. Поняття ритму в музиці.

-         Кожна мелодія зими має свій ритм.

-         Ритм – це серце, це пульс музики.

Світ музичний повсякчас звуками чарує нас.

В ньому звуки найрізніші: голосніші і тихіші,

Є низькі і є високі,

є тривалі і короткі.

Керувати ними звик ритм

як справжній чарівник.

2) Вправа «Довгі та короткі звуки»

- Попрацюємо з Мудрим Ритмом.

Відео - Практична робота

Отже, Ритм – це чергування довгих і коротких звуків у музиці. (4 рази)

 

Музична руханка

 

-      Пані Зима дуже любить, коли діти слухають музику, а ще більше, коли діти співаюсь і танцюють. То ж пані Зима попросила, щоб ви для неї заспівали і затанцювали.

Повторимо рухи

За вікном, за вікном падають сніжинки,

Ти, матусю, стели білу скатертинку

І ялинку гуртом будем прикрашати,

Новий Рік, Новий Рік вже у нашій хаті!

Пісня «Новий рік»

-         Сподіваюся, що ця пісня вам сподобалася, адже пісень багато не буває.

 

ІІІ. Поняття ритму у художньому мистецтві.

-         Відгадайте загадку

Наче срібна зірочка,

Білосніжна квіточка,

Із зимової хмаринки

До землі летить … сніжинка

-         Ця сніжинка непроста, вона гостей нам привела. Зустрічайте Домісольку і Барвика.

- Хто з них любить співати, а хто малювати?

- Домісолька знає, що ритм у музиці - це чергування довгих і коротких звуків.

- А Барвик хоче, нам пояснити, що у малюванні теж є ритм.

Ритм - це рівномірне чергування елементів.

 

  1. Вправа «Впіймай ритм»

-         Простеж ритм на поданих зображеннях. Визначте ритм. Продовжіть ряд на дві сніжинки.

-          

0400kkcd-7000-142x141.png0400kkcd-7000-142x141.png0400kkcl-f08a-84x79.png-         Варіант № 1.       Варіант № 2.

0400kkcl-f08a-84x79.png0400kkcl-f08a-84x79.png0400kkcl-f08a-84x79.png0400kkbz-921c-153x143.png0400kkc7-e656-142x141.png0400kkbz-921c-153x143.png0400kkc7-e656-142x141.png

Молодці!

 

 

Пальчикова гра «Сніжки»

-         Ця сніжинка непроста, ще сюрприз нам принесла.

Один, два, три, чотири, ми сніжок зліпили.

Він кругленький і гладенький,

але зовсім не смачненький.

Раз підкинем, два підкинем,

три – спіймали – і сховали.

-         Можна їсти сніг? Чому?

-          

  1. Робота в Чарівній майстерні.
  1.  Зразок учителя.

-Тепер відправляємося до Чарівної майстерні. Виготовимо кожен свою чарівну сніжинку. Розгляньте зразок

-         Зафарбуємо її холодним кольором пані Зими. Це яким?

-         Але, щоб не було нам холодно зафарбуємо шапочку теплим кольором (за вибором) і намалюємо обличчя.

  1. Перевірка готовності робочого місця + ІБЖ
  2. Покрокове пояснення послідовності роботи.
  • Блакитний  +   червоний    +   прикрасити
  •  
  1. Практична робота

 

Релакс - сюрприз від Чарівної сніжинки пісня «Горобчик»

 

  1. Сторінка –веселинка. Гра «Що наплутав художник»

 

  1.               Виставка і аналіз робіт.

-         Молодці!

ІV. Підсумок уроку

 

-                     Сподіваюся на уроці ви дізналися багато нового та корисного.

1. Вправа «Відкритий мікрофон»

-                     Як називається П’єса К.Дебюссі, яку ми слухали?

-                     Як називається чергування довгих та коротких звуків у музиці?

-                     Що на уроці сподобалось найбільше?

2. Хвилинка партнерства

-                     Що з уроку хотіли б розказати батькам чи друзям?

-                     Оцініть свою роботу, чи все вдалося?

-                     А який настрій подарував вам сьогодні урок?

-                     Знаємо від Розумниці, що гарний настрій – це половина здоров’я.

-                     Отже, урок нам приніс ще й здоров’я. То ж будьте здорові.

Дякую за роботу!

docx
Пов’язані теми
Мистецтво, Розробки уроків
НУШ
Додано
1 грудня 2023
Переглядів
416
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку