Навчити дітей множити число 10, закріплювати вміння розв'язувати за-
вдання на застосування вивчених випадків множення та ділення; вдо-
сконалювати вміння розв'язувати вивчені випадки задач; вчити склада-
ти задачу за даними таблиці і розв'язувати за поданим планом;
розвивати обчислювальні навички та логічне мислення;
виховувати пізнавальний інтерес, любов до природи.
Всі почули ми дзвінок
І прибігли на урок
Підготувала і провела:
Гунько Лариса Федорівна
Тема: Множення числа 10. Розв'язування задач, обернених до задач на суму
двох добутків за поданим планом. Обчислення значень виразів з
буквами.
Мета: Навчити дітей множити число 10, закріплювати вміння розв'язувати за-
вдання на застосування вивчених випадків множення та ділення; вдо-
сконалювати вміння розв'язувати вивчені випадки задач; вчити склада-
ти задачу за даними таблиці і розв'язувати за поданим планом;
розвивати обчислювальні навички та логічне мислення;
виховувати пізнавальний інтерес, любов до природи.
Хід уроку
І.Організація класу
Ось почули ми дзвінок
І прибігли на урок.
Подивилися на мене,
Посміхнулися усі.
Чи готові до роботи?
Що ж, чудово, молодці!
ІІ. Хвилинка каліграфії
Зошит свій я відкриваю,
Навскоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю,
12 травня, Класна робота
Старанно я пишу.
Песик з жабкою дружили,
Гарно – славно говорили.
Ви, малята, поміркуйте,
Звірятам лапи порахуйте.
В цифри 8 два кільця,
Без початку, без кінця.
ІІІ. Усний рахунок
1. Лапки вбоки, вгору вушка-
Скачуть білочки – подружки.
Раз, два, три, чотири, п'ять-
Вміють жабки рахувать.
А другокласники вміють рахувать?
З вирію птахи летіли
І відпочити присіли.
Скільки крил, малята,
У 9 птахів? (2*9 = 18)
Сіла зозуля на суку
Й заспівала: «Ку – ку – ку»
8 разів по 7 ку
Нарахувала комусь на віку. (7 * 8 = 56)
Щиглик діток доглядав,
Їх мушками годував
По 6 мух на 5 пташат.
В нього крильця вже болять. (6 * 5= 30)
На калині 5 гніздечок,
А у них 20 яєчок.
По скільки яєчок
У кожному з гніздечок? ( 20 : 5 = 4)
24 горобчики летіли
І на 4 гілочки присіли.
По скільки на одній гілці, малята?
Допоможіть мені порахувати. 24 :4 = 6)
2. Гра «Допоможемо Білочці»
Білочка по лісі гуляла
І грибочки рахувала.
Допоможемо, малята,
Лісовому ми звіряті?
По 10 грибочків збирала
Та у кошики складала.
( учні рахують десятками)
3. Гра «Естафета» (постановка проблеми)
Під дубочком Білочка стрибала
І чарівні сходи надибала.
Щоб їх подолати,
Слід в естафету пограти.
Дві команди ми сформували,
Щоб бігом приклади порахували
І чарівні сходи подолали.
ІV. Повідомлення теми та мети уроку
То ж сьогодні не будемо байдикувати,
Будемо десяток множити,
Задачі розв'язувати
Та звірятам допомагати.
V. Вивчення нового матеріалу. Формування вмінь.
1. Пояснення вчителя
Доки ми естафету долали.
Білочка палички десь відшукала,
У пучечки їх пов'язала.
А пучок – десятком звати.
Нові знання будемо здобувати.
10 * 3 = 10 + 10 + 10 =30
10 * 3 = 1дес. *3= 3дес. = 30
2. Робота в зошитах та біля дошки з поясненням
10 * 5 10 * 2 10 * 7
10 * 4 10 * 9 10 * 8
Ну що ж, вправно ми рахуємо,
Швидко ми міркуємо.
3. Самостійна робота
Поки ви старанно працювали,
Білочка у своєму дуплі побувала.
І ось мішечок мені подарувала.
Що в торбинці… здогадались?
Там горішки заховались.
А горішки не простенькі…
Із завданням, чарівненькі…
Самостійно приклади треба розв'язати,
Щоб білчин горішок скуштувати.
0 * 2+ 28 10 * 4 + 34
10 *5 + 25 18 : 3 : 2
16 : 8 * 9 28 : 4 + 2
1 *7 +25 (3 – 3) * 3
Фізкультхвилинка
Працювати перестали
І тепер всі дружно встали.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись,
На хвилинку зупинись.
Пострибали, пострибали,
Раз –присіли, другий – встали
І за парти посідали.
4. Робота над задачею
У мене є маленька внучка Машка.
Вона другокласникам подарувала ромашку.
Білочка ромашку розглядала
І цікаві завдання розшукала.
Над квіткою бджілки літали
І відерця з нектаром позалишали.
А, може, малята хочуть бджілками стати?
Бджілки задзижчали, до ромашки поприлітали
І відеречка з нектаром розібрали.
Приклади на відерцях розв'язали
Та свої вулики відшукали.
Меду бджілки наробили
Та у бочку поносили.
Скільки в бочці меду стало?
Зайчатко вже порахувало…
10 * (0 +2) =20 10 *(23 – 20) = 30
10 * ( 37 -32) = 50
Ото ж, Було – 100л меду
Забрали - 6 відер по 10л меду
Залишилося -?
5. Робота з підручником
Загадка: Пара довгих вушок
Сіренький кожушок,
Скорий побігайчик,
А зоветься… ( зайчик)
- Яка це тваринка? Де проживає?
- Яких свійських родичів має?
Зараз нам пора підручник відкривати,
До кроликів в гості завітати
Та задачу розв'язати.
VІ. Підсумок уроку
Працювали учні завзято,
Звірятам допомагали затято.
Завдання виконали усі,
Ви сьогодні – молодці.