Тема уроку:
Множення двоцифрового числа на одноцифрове виду (12 х3).
Задачі з даними, які перебувають у пропорційній залежності: вартість,
ціна, кількість.
Мета уроку: Ознайомити з прийомом множення двоцифрового числа на одноцифрове. Удосконалювати обчислювальні навички і вміння множення розрядних чисел на число, суми на число. Закріпити вміння розв’язування задачі. Розвивати логічне мислення. Виховувати старанність, самостійність, бажання зміцнювати своє здоров’я, займаючись спортом.
Хід уроку
І. Організація класу
1. Привітання
Проспівав дзвінок –
Починається урок.
З ласки, маминої казки,
З щирого старання,
Цікавого навчання
Клас готовий працювати? (так)
Додавати й віднімати, (так)
Числа й вирази рівняти, (так)
Вчасно руку піднімати, (так)
Щоб складну задачу розв’язати. (так)
Любі діти, у наш клас
Завітали гості щирі,
Привітаймо в добрий час
Гостей посмішкою й миром.
Доброго дня!
Що ви очікуєте від уроку?
А якими повинні бути ви на уроці ?
Ми починаємо урок, а на уроці ми…
Уважні!
Розумні!
Організовані!
Кмітливі!
Девіз нашого уроку: (Слайд 2)
Міркуємо –швидко,
Відповідаємо – правильно,
Пишемо – каліграфічно,
Мислимо-логічно.
Діти, сьогодні я запрошую вас на прекрасний острів. Що це за острів ви дізнаєтьсь трішки пізніше. Острів від нас дуже далеко тому, щоб потрапити на нього нам потрібен… А що ви дізнаєтесь виконавши завдання.
49 : 7 * 10 = - Т
(320 – 120) :100 = - Л
4*20 – 50 = - К
15+ 30 : 6 = - І
(100 – 28) : 9 = - А
Отже ми полетимо на літаку. ( Слайд 3)
А тепер, щоб потрапити на борт літака потрібно мати квиток. Отже, перевіримо, як ви попрацювали вдома.
Назвіть результати обчислень виразів у порядку зростання ( 33, 60, 65, 77, 78, 91).
Який вираз ви склали для розв’язку задачі? ( 40 : 5 – 36 : 9 = 4).
Ось ми на борту літака . Бажаю всім щасливого польоту.
Давайте запишемо дату нашої подорожі ( 12 лютого)
Що ви можете сказати про число 12?
За допомогою яких цифр ми записали число 12?
Використовуючи цифри 1 і 2 утворіть усі можливі трицифрові числа.
Які числа ви записали? Назвіть від найменшого до найбільшого.
Щоб цифри правильно писати,
Хвилинку каліграфії треба почати!
Цифри пишу рівненько,
Щоб було гарненько.
Запишемо у зошити каліграфічно всі утворені числа
111 112 121 211 221 222
Наш політ триває А дорога до острова в нас незвична, а математична.
При множенні будь-якого числа на 1, отримаємо ….(те саме число);
При множенні 0 на будь-яке число, отримаємо … (нуль)
При діленні числа на само себе, отримаємо …( 1 )
Щоб помножити число на 10, потрібно … (справа приписати 0);
Щоб поділити кругле число на сто, потрібно … ( справа відкинути два нулі).
Знайти добуток чисел 9 і 8;
Знайти частку чисел 40 і 5;
3 збільшити у 7 разів;
28 зменшити на 20;
Знайти суму чисел 50 і 27.
(Самоперевірка. Смайлики. До кого посміхається? А чий смайлик засмучений?)
ІІ. Вивчення нового матеріалу.
Молодці! Політ був успішним. Ми з вами прилетіли на острів
(Слайд 5). (Знань )
Жителі цього острова дуже розумні. Вони зрозуміли, що ви вже багато навчилися, та пропонують вам розширити свої знання. Вони хочуть навчити вас множити двоцифрові числа на одноцифрові. Отже будьте дуже уважні, нас навчає житель острова Знань Мудрий Кіт.
(Відео https://novashkola.ua/3-klas/matemati...)
Чи зрозуміли ви як виконувати множення двоцифрового числа на одноцифрове?
Давайте розглянемо запис в підручнику № 679 ст. 108
Отже, що потрібно зробити, щоб помножити двоцифрове число на одноцифрове.
(Правило).
На закріплення вивченого матеріалу давайте знайдемо значення виразів №680 – з коментуванням.
А зараз вас чекає випробовування від Мудрого Кота.
(Самостійна робота. Відео. https://novashkola.ua/3-klas/matemati... Перевірка)
Фізкультхвилинка
Математика наука – точна і потрібна.
Тож усіх, хто любить й вміє
Швидко рахувати,
Я попрошу не сидіти,
А з-за парт вставати
Й дружно й вправно
Фізкультпаузу почати!
Дружно плеснемо ми – раз!
І навшпиньки став весь клас!
Дружно плеснемо ми два –
Нахилилась дітвора!
Плеснем дружно – три-чотри!
Вправо – вліво повертілись.
П’ять – угору подивились,
Шість – донизу нахилились!
Сім – присіли, вісім – встали, -
Дев’ять – крокувати почали:
Ось ми трішки відпочили – Десять! Всі за парти сіли!
ІІІ. Розвиток математичних знань.
ІV. Підсумок уроку.
- Чи сподобався вам урок?
Чи здійснилися ваші очікування?
Чим займались на уроці?
Про що нове дізналися?
Як ви оцінюєте свою роботу на уроці7
Оберіть смайлик…..
Уважні!
Розумні!
Організовані!
Кмітливі!
Л І
Т А
К