Мета:
освітня: узагальнити, систематизувати знання учнів із теми «Степінь з натуральним показником. Одночлени»;
розвивальна: активізація розумових здібностей;
виховна: виховувати працьовитість, спостережливість,
кмітливість;
формування ключових компетентностей.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань (урок - подорож).
Урок алгебри в 7 класі
Тема: Множення одночленів
Мета:
освітня: узагальнити, систематизувати знання учнів із теми «Степінь з натуральним показником. Одночлени»;
розвивальна: активізація розумових здібностей;
виховна: виховувати працьовитість, спостережливість,
кмітливість;
формування ключових компетентностей.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань (урок - подорож).
Обладнання: сигнальні картки, завдання для груп, картки самоконтролю, О.С. Істер: Підручник з алгебри для 7 класу.
Хід уроку
І Організаційний момент.
-Які є питання з домашнього завдання?
Під час роботи ми будемо виконувати завдання аналогічні домашнім.
ІІ Мотивації навчальної діяльності.
ІІІ Актуалізація опорних знань.
Ви довели, що можете вирушати в подорож.
Тож відпливаємо …
Треба привести екіпіровку човна в повний порядок: розклавши все по своїм місцям. Для цього треба попрацювати з сигнальними картками
( учні піднімають правильну букву А,Б,В)
А) 8а3; Б) 6а4; В) 8а4
3) 3а (- )а
А) - а; Б) -2а; В) -2а2
4)( а2 )3
А) а5; Б) а6; В)
5) ab· ac
6) (-0,2a4b3)2
A) 0,04a8b6; Б) 0,4a8b6; B) 0,04a16b9;
7) (-3x)2
A) -3x2; Б) 9x2; B) -9x2;
IV Закріплення вмінь і навичок.
Робота в малих групах (учні об'єднуються в групи, вибірають капітанів, отримують завдання на човнах )
1 група
2 група
а)x12·x5; Б) x8: x2; B) (x3)4
2. Спростити: 125b4·(0,2a4b2)3
3. Спростити : ((-x)4)3·((-x)п+1)5
3 група
а) 2а4·3а
б) -0,3 ав3·5а4в2
2. Обчислити:
а) 45·28
3 23
б) 368
213·318
3. Знайти значення виразу:
а8с4с4, якщо а=4, с= -0,5
4 група
(-4)3+(-5)2·(-2)4
2. Виконати дії:
(-m7n8)5·(-0,2m3n5)4
3. Спростити: ((х4)n)3·2((x2)4)5
5 група
1.Записати у вигляді степеня:
х6 ·х7 ; х9: х3 ; (х 4) 2
2.Спростити:
8х7у5·(-0,5х5у2)2
3.Записати у вигляді степеня з основою 2:
22п ·4п+1 ·(-16)2
Звіт груп (капітанів)
З рифами ми впоралися і тепер можемо відпочити.
Правильна відповідь: руки вгору, неправильна – вперед.
(-1)2 =-1 72 =14 101 =1 70 =7
50 = 1 82=64 121 =12
3) Робота біля дошки
Поки ми відпочивали - втратили пильність і нас захопили в полон пірати. Вони вимагають , щоб ми розв’язали задачі №7 і №12 (ст. 52)
№7
Доведіть тотожність
2(а+б-с)+3(а-с)-2б =5(а-с)
№12
4m2n = 9 . Знайдіть значення виразу
а)12m2n;
б)4m4.
4)«Мозковий штурм»
Море неспокійне – наближається шторм, не будемо чекати, поки він атакує нас – атакуємо його першими.
Знайти значення виразу:
V Рефлексія
Ось і закінчилась подорож. Про ваш емоційний стан ми зможемо судити з ваших відповідей.
На початку уроку ви отримали картки самоконтролю. Заповніть їх і оцініть свою роботу на уроці. По кожному питанню виставляємо бали від 0 до 3.
Картка самоконтролю
№ |
Питання |
Бали |
1 |
Я допомагав іншим, заохочував їх до роботи |
|
2 |
Я вносив вдалі пропозиції, які були враховані в ході розв'язання |
|
3 |
Я активно працював в групі |
|
4 |
Я узагальнював думки інших та просував роботу класу вперед |
|
VІ Підведення підсумків
Домашня робота: опрацювати §6-9, розв'язати №4,6,8 ст. 52
Додатково:
спростити і знайти значення виразу *, якщо х=-, у=2, п=80.