Тема: «Множення одноцифрового числа на двоцифрове . Задача на суму двох добутків»
Мета:
Обладнання: презентація до теми; картки з виразами; Незнайко; підручник.
Хід уроку
І. Організаційний момент (слайд №1)
Встаньте, діти, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Гостей, що до нас завітали, привітайте,
Всім присутнім здоров’я й добра побажайте.
ІІ. Актуалізація знань учнів
Слайд №2
Ніч вкоротила, дня додала.
Берізки соком наливає,
Землю зеленим килимом вкриває.
Весна іде, красу несе, а в тій красі радіє все.
Слайд №3
Загадка . Цілий день працюю в гаї, діловито дзьобом б’ю.
Я не цвяхи забиваю, шкідників я дістаю. (Дятел)
Якось раз учитель-Дятел
Дав контрольну для звіряток.
А звірята посумніли
І до діток поспішили.
А ви, дітки, часу не гайте,
І звірятам допомагайте.
Зошит 22.03. Кл.р.
Каліграфічна хвилинка Слайд№4
Одного дня 18 мурашок вирішили полетіли на метеликах. На кожного метелика сіло по 3 мурашки. Скільки метеликів потрібно було мурашкам?
«ланцюжок»
- Виконати послідовно дії :
100 – 25 +5 : 40 +18 : 5 ∙ 4 -6 = ?
Відповіді: 30, 1, 45, 83, 0, 8, 10. Слайд№5
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу
Сам. роб.(робота за комп ютером)
1в. З00-1 40•2-1 1•4+9 30•3-1 20•5-1
2в. 600:20 80:8:10 800:40 60:10:6 8:8+4
Слайд №6
Ми з вами вже трошки попрацювали ,а тепер і час відпочити.
ІV. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку
А Незнайко-пустунець не любив книжок і грець.
Своїм носом лиш вертів, а навчатись не хотів.
Подивіться: от дивак – розв’язав він все не так.
За таку ось небилицю він одержав одиницю.
Давайте, малята, помилки виправляти,
Всі разом будемо Незнайка навчати. Слайд№8
4* (3+7)=400
3*(5+2)=24
8*(4+6)=80
3*(20+7)=?
3*24=?
V. Вивчення нового матеріалу .Отже тема нашого уроку слайд№9
дошка
Ознайомлення з прийомами обчислень (с. 130, завдання 834) підручник(правило)
— Розгляньте записи.
— Поясніть хід розв'язання. З • 24 = □
— Другий множник розкладаємо на розрядні доданки 20 і 4. Потім множимо число 3 послідовно на кожний з доданків.
З•20 = 60 3-4 = 12
— Результати додаємо. 60 + 12 = 72
— Зробіть висновок.
Висновок. При множенні одноцифрового числа на двоцифрове можна спочатку двоцифрове число розкласти на розрядні доданки, а потім одноцифрове число помножити окремо на доданки і результати додати.
Пам'ятка (слайд№10)
Множення одноцифрового числа на двоцифрове число
1) Подаю двоцифровий множник у вигляді суми розрядних доданків.
2) Множу число на кожний доданок.
3) Додаю отримані добутки.
3 • 24 = 3 • (20 + 4) = 3 • 20 + 3 • 4 = 60 + 12 = 72.
— Знайдіть добутки, розклавши другий множник на розрядні доданки.
(Коментоване пояснення коло дошки дітьми)
2 • 48 = 2• (40 + 8) = 80 +16 = 96
3•32 = 3• (30 + 2) = 90 + 6 = 9б
4 • 14 = 4• (10 + 4) = 40 + 16 = 56
VI. Первінне закріплення нового матеріалу
2. Робота в парах
- Відгадайте загадку
Загадка. Я найперша зацвітаю білим цвітом серед гаю.
(підсніжник)
Гра «Знайди весняну квітку» (робота в парах) №837 картки Слайд№11
VІI. Закріплення вивченого матеріалу
Задача. Навесні 5 хлопчиків посадило по 7 вишеньок, а 5 дівчаток посадило по 4 яблуньки. Скільки всього дерев посадили діти?
Робота в групі
Слайд№12
Задача . Навесні 5 дівчаток посадили по 4 берізки, а 5 хлопчиків по 6 дубків. Скільки всього дерев посадили діти? слайд№13
VІІI. Підсумок уроку. Рефлексія
Ось і закінчилась наша весняна подорож в світ знань екологічною стежиною добра. Чи сподобалась вам вона? Які висновки ви зробили?
Чи навчили ми Незнайко любити природу,оберігати її?
Зараз запитаємо.
Незнайко:
Буду я природі другом,
Йтиму садом, полем, а чи лугом,
Буду я природі вірним другом,
Коли лісом буду я іти,
Теж посію зерна доброти,
Побажаю дереву і пташці,
Щоб вони жили у мирі й щасті! Слайд№14
Вчитель
Вмійте природу любити,
Кожній стеблинці радіти.
В полі, у лісі, над яром –
Квіти, дерева і трави…
Оберігайте повсюди
Кожну травиночку в гаї,
Все те окрасою буде
Нашого рідного краю. оцінки
IX. Дом.завд. №841 слайд№15
Слайд№16