Урок "Модуль раціонального числа"

Про матеріал
Урок розроблений з метою закріплення знань учнів про модуль числа, вміння його знаходити; формувати вміння розв'язувати найпростіші рівняння і нерівності, що містять знак модуля; розвивати математичне мовлення, логічне і творче мислення учнів, уміння аналізувати та робити висновки.
Перегляд файлу

Тема уроку: Модуль раціонального числа.

Мета уроку: Закріпити знання учнів про модуль числа, вміння його знаходити; формувати вміння розв'язувати найпростіші рівняння і нерівності, що містить знак модуля; розвивати математичне мовлення, логічне і творче мислення учнів, уміння аналізувати та робити висновки.

Тип уроку: урок розвитку компетентностей.

Обладнання:карти, таблиці

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Вчитель записує на дошці правильні відповіді до виконання домашнього завдання. Кожен учень перевіряє свій зошит, робить відповідні позначки. Якщо виникають запитання,  учитель відповідає на них.

«Я очікую від уроку ....» («Мікрофон»)

Учні, тримаючи в руках уявний мікрофон продовжують речення «Я очікую від уроку ...»

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1. Математична розминка

Запитання

1) Що таке модуль числа?

2) Чому дорівнює модуль додатного числа? Від'ємного числа? Числа 0?

Усні вправи

Обчислити:

2. Знайти значення виразу:

а) – (+7,3);

б) – (­–10);

в) + ();

3.

4. Розв'язати рівняння

ІV. Застосування навичок.

1. Робота в різнорівневих групах

 

2. Фізкультхвилинка.

 Усі учні виконують рухи, які показує вчитель.

 Трава низенька - низенька

Дерева високі - високі

Вітер дерева колише, гойдає,

То вправо, то вліво їх нахиляє,

 То вперед, то назад.

 Птахи летять, прилітають,

 А учні тихенько-тихенько сідають.

3. Робота в парах.

Розв'язати рівняння:

 

Розв'язати рівняння:

 

Знайти всі цілі розв'язки нерівності:

Розв'язати рівняння:

 

Знайти всі цілі розв'язки нерівності:

 

Знайти кількість цілих значень х, за яких є правильною нерівність:

 

Позначте на координатній прямій всі значення х, за яких є правильною нерівність:

 

Знайти всі цілі значення х, при яких виконується обидві нерівності:

 

Знайти всі цілі значення х, при яких виконується обидві нерівності:

 

V. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм».

1. За яких значень а справджується рівність а + |а| = 2а?

А. за додатних                  Б. За від'ємних

В. За невід'ємних   Г. За недодатних

2. Яке з тверджень завжди правильне:

а) якщо |x| = |y|, то х = у;     б) якщо х = у, то  |x|= |y|.

 

VІ. Підсумки уроку.

Вправа «Ланцюжок».

Перший учень задає питання з вивченої теми. Той, хто знає відповідь на поставлене запитання, дає на нього відповідь. Це дає можливість задати йому наступне запитання.

 

VІІ. Домашнє завдання

  № 954 «A»

  № 560 «Б»

  № 960 «Б»

  № 972

docx
Додано
28 жовтня 2019
Переглядів
639
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку