Урок "Множення звичайних дробів"

Про матеріал
Урок розроблений з метою закріпити знання учнів з теми «Множення звичайних дробів»; продовжити формувати навички застосування набутих знань до розв’язування вправ; виховувати культуру математичного мовлення, математичних записів; розвивати вміння логічного та математично грамотно висловлювати свою думку, увагу та інтерес до нових знань та прагнення їх набути.
Перегляд файлу

Тема: Множення звичайних дробів

Мета:

освітня: закріпити знання учнів з теми «Множення звичайних дробів»; продовжити формувати навички застосування набутих знань до розв’язування вправ;

виховна: виховувати культуру математичного мовлення, математичних записів;

розвивальна: розвивати вміння логічного та математично грамотно висловлювати свою думку, увагу та інтерес до нових знань та прагнення їх набути.

Тип уроку: урок розвитку компетентностей.

Обладнання: підручник з математики, портрет математика, картки із завданнями.

Девіз уроку: «Давайте вчитися, щоб знати!»

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Лаборанти доповідають про виконання домашнього завдання по рядах, а в кінці уроку учитель збирає зошити для подальшої перевірки.

ІІІ. Постановка мети та завдань уроку.

Сьогодні ми на уроці повторимо з вами правила множення звичайних дробів, множення звичайного дробу на натуральне число, множення мішаних чисел; будемо вчитися використовувати їх для розв’язування вправ.

ІV. Актуальність опорних знань.

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

  • Що означає скоротити дріб?
  • Як виконати множення звичайних дробів?
  • Як виконати множення натурального числа на звичайний дріб?
  • Як виконати множення мішаних чисел?
  • Як перетворити мішаний дріб у неправильний?
  • Як неправильний дріб перевести у мішаний?

V. Колективне розв’язування вправ.

А зараз ми з’ясуємо, як ви вмієте рахувати.

  1. Усні вправи.

а) Знайдіть серед записаних чисел зайве:

б) Перетворіть у неправильний дріб числа:

в) Виділити цілу частину з неправильних дробів:

г) Обчислити:

2. Гра «Відгадай слово».

Вам потрібно виконати дії, в таблиці знайти літеру, що відповідає результату дії і прочитати прізвище італійського математика, який першим використав риску дробу для запису звичайного дробу (учні працюють ланцюжком).

1

9

І

Б

Н

О

Ч

А

Ф

Отже, це – Фібоначчі.

  1. Розминка – диктант.

Учитель демонструє картки з прикладами, а учні записують у зошити лише результат.

6)

7)

8)

9)

10)

Учні обмінюються зошитами та виконують взаємоперевірку.

  1. Фізкультхвилинка.

Руки вже за головою,

Тож дивись перед собою,

Виправляємо хребет.

Лікті зводимо вперед,

Мов метелики, літаєм

Крильця зводим, розправляєм.

Будем вправу ми кінчати

Легше тепер нам буде працювати.

  1. «Точні обчислення»

Три учня розв’язують завдання на картках, решта працює за учнями, які розв’язують вправи біля дошки.

а) Розв’язати рівняння:

б) №336(7) – з підручника.

6. Робота в парах.

 Виконайте множення:

Знайти значення добутку:

 

Спростити вираз:

 

Знайти корінь рівняння:

 

Розв’язати задачу:

Який шлях проїде автомобіль зі швидкістю 63 км/год за

 

Знайти значення виразу:

 

Розв’язати задачу:

 

Знайти значення добутку:

 

VІ. Підбиття підсумків уроку.

Сьогодні ми на уроці повторили і закріпили правила множення звичайних дробів.

Прийом «Продовж речення»

  1. Щоб помножити число на дріб, потрібно…
  2. Щоб помножити звичайні дроби, потрібно…
  3. Щоб помножити мішані числа, потрібно…

Рефлексія

Зобразіть на полях зошита смайлик, що відповідає вашій оцінці знань за урок:

  •    я знаю, що знаю все;

 

  •    я знаю, що чогось не знаю;

 

  •    я знаю, що нічого не знаю

 

VІІ. Оцінювання знань.

Учні, які активно працювали, правильно відповідали на запитання, розв’язували вправи, одержують оцінки.

VІІІ. Домашнє завдання.

  1. §11 (повторити правила);
  2. №337 (1-3) – «А»
  3. №346 (1, 3), №348 – «Б».

Збираються зошити для перевірки.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Гоженко Елена
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Прохач Валентина Федорівна
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
28 жовтня 2019
Переглядів
2405
Оцінка розробки
4.7 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку