Урок "Музичний театр Великої Британії"

Про матеріал
Розробка уроку для 4 класу (НУШ) з музичного мистецтва. Знайомство учнів з музичним жанром - мюзикл.
Перегляд файлу

Тема уроку: Музичний театр Великої Британії

Мета:

  • навчальна: збагатити уявлення учнів про європейську музику;
  • розвивальна: розвивати в четвертокласників предметні та міжпредметні компетентності, творчі здібності, здатність розуміти і аналізувати музичні твори. Поширювати загальний та мистецький кругозір, збагачувати слуховий досвід школярів;
  • виховна: виховувати в учнів любов до музики, поважне ставлення до культурних традицій різних народів. Засобами музики здійснювати полікультурне виховання четвертокласників, формувати висококультурну й ерудовану особистість.

 

                                ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап уроку

Вітання

ПІСНЯ «ДОБРИЙ ДЕНЬ, МАТУСЮ УКРАЇНО!»

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

Учитель: Пропоную пригадати все, що ви знаєте про музичні театральні вистави. Адже вони особливі.

«Чарівна скриня» приготувала вам запитання. Потрібно дати відповіді на них для того, щоб рухатися далі містами музичної країни.

  •         Як називається танцівниця балету?
  •         Як називається танцівниця балету?
  •         Як називається взуття балерини?
  •         Як називається концертний одяг балерини?
  •         Як називають хлопця чи юнака балетної вистави?
  •         Як називається великий колектив танцівників на балетній сцені?

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Учитель: Сьогодні наша подорож приведе до країни – Великої Британії. Це європейська держава, до якої входять 4 країни: Англія, Шотландія, Уельс, Північна Ірландія.

На сцені музичного театру показують МЮЗИКЛ.

(НА ДОШЦІ ТАБЛИЦЯ. Учитель пояснює, які види мистецтва об’єднує мюзикл).

Що це за музичний жанр?

ІV. Вивчення нового матеріалу

Мюзикл – це театральна або кіно вистава, в якій переплітаються сучасні пісні, танці та розмовні діалоги.

Спочатку цей жанр з’явився в театрі, а потім перейшов у кіно. Перший кіно-мюзикл з’явився в Америці на початку XX ст. Називався «Звуки музики». Він розповідає про те, як гувернантка (вчитель)за допомогою музики виховувала дітей та привернула їх увагу і любов.

   Сюжетом музичної вистави, а сьогодні мюзиклу є літературний твір. Так англійська письменниця Памела Треверс (ПОРТРЕТ) написала серії книг про Мері Поппінс. Казкову няню-чарівницю, яка з’являється за допомогою східного вітру лондонському домі в сім’ї Бенкс, щоб піклуватися про їх дітей. Вона є незвичайно суворою, але справедливою нянею, яка робить їх життя неймовірним, перетворюючи повсякденні справи на дивовижні пригоди. Мері Поппінс прибуває з парасолькою, яку використовує для польотів. Сама письменниця починала свій творчий шлях з кар’єри актриси театру. Вона багато подорожувала.

ВІДЕО ПРО ПАМЕЛУ ТРЕВЕРС

Сюжет серій книг став дуже популярним і композитори Річард і Роберт Шермани (ПОРТРЕТ) створили музику. З’явився мюзикл «Мері Поппінс».

Трейлер мюзиклу «Мері Поппінс»

 

Слухання музики

Пропоную переглянути уривок мюзиклу та визначити характер музичного номеру. Чи буде схожа ця музика на балетну чи оперну музику? (характер музики)

ВІДЕО перегляд уривків мюзиклу

Музика сучасна та швидко стає популярною.

Відчуємо атмосферу польоту , практично, як з Мері Поппінс

ФІЗХВИЛИНКА «А ти прикольний»

V. Закріплення та узагальнення нових знань

 

МУЗ-ДИДАКТИЧНА ГРА «ЗНАЙДИ ПАРУ»

Коли Мері Поппінс полетіла, то вітром роздуло з її парасольки  поняття та їх значення. Потрібно їх зібрати. Знайти пару.

На парасольку розташовуємо:

  1. Автор серій книг «Мері Поппінс» - Памела Треверс.
  2. Хто така Мері Поппінс – няня.
  3. Композитори мюзиклу «Мері Поппінс» - Річард і Рберт Шермани.
  4. В якій країні жили головні герої мюзиклу? Англія.
  5. Які види мистецтва об’єднує мюзикл? Спів, танець, сценічна дія.

Життя головних героїв є незвичним, казковим, гумористичним

Пропоную заспівати пісню «Диво-місто навпаки», яка також має гумористичний зміст.

ПІСНЯ «ДИВО-МІСТО НАВПАКИ»

VI. Підсумок уроку

  •         Як називається  музична вистава з якою ми сьогодні познайомилися?
  •         Що таке мюзикл?
  •         Чи була інформація уроку сьогодні вам раніше знайома?
  •         Вам сподобався сьогоднішній урок?

Продовжуючи атмосферу дива пропоную розгадати ребуси на музичну тематику. Про мешканців музичної країни та жанри музики, які нещодавно вивчали.

РЕБУСИ

На завершення хочу вам подякувати за гарну роботу. Ви дуже допитливі та розумні діти. Ви всі Ухтимки!!!

ПІСНЯ «УХТИМКО»

 

 

docx
Додано
9 січня
Переглядів
65
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку