Конспект уроку
музичного мистецтва
для 1 класу
(до підручника Т.Є.Рубля, Т.Л.Щеглова, І.Л. Мед)
вчитель музичного мистецтва
Старокостянтинівського НВК
«Спеціалізована школа І ступеня, гімназія»
імені Героя України С.М. Бондарчука
Мороз Н.І.
Урок №12
ТЕМА : Світ наповнений прикрасами
Мета :
навчальна: ознайомити учнів з поняттям «темп», навчати розрізняти музику за швидкістю звучання.
розвивальна: розвивати емоційність, творчі здібності дітей.
виховна: виховувати інтерес до музики.
Музичний матеріал: Ф.Шуман «Дід Мороз», К.Сен-Санс «Лебідь». Пісня «Гарний танець гопачок»
Наочні посібники: ілюстрації до даної теми, портрети композиторів
Обладнання: фонохрестоматія, музичний інструмент (фортепіано),ТЗН (ноутбук); відеозаписи музичних творів
Тип уроку: комбінований, урок введення у тему
Хід уроку:
Учні заходять до класу під Ф.Шуман «Дід Мороз»,
I . Організаційний момент
Перевірка готовності класу до уроку
Музичне вітання
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
От і настала зима. Хрустить сніжок під ногами. Мороз прикрашає дивовижними візерунками вікна. Природа уповільнила свій темп життя.
Сьогодні ми познайомимось із темпом. Він нам «розповість», як повинна звучати музика- повільно чи швидко.
ІІІ. Основна частина
Слухання музики
Напевно кожен із вас бачив, як летить літак, як їде машина, як повзе равлик або черепаха… Усі вони рухаються із різною швидкістю, у кожного свій темп руху, машина їде швидко, а равлик повзе повільно, літак летить швидко, а черепашка- повільно.
Темп- це швидкість руху. Він може бути повільний чи швидкий.
Так само і музика має свій темп-тобто швидкість з якою музика звучить.
Слухання музики Ф.Шуман «Дід Мороз», К.Сен-Санс «Лебідь»
- В якому темпі звучала музика?
- Як темп вплинув на образи Лебедя та Діда Мороза?
Фізкультхвилинка «Розбудило сонечко нас з тобою»
Вокально-хорова робота
Розспівування
Виконання пісні «Гарний танець гопачок» у різних темпах.
Порівняння характеру пісні після зміни темпу.
ІV. Підсумок уроку
- Що таке темп?
- В якому темпі потрібно виконувати сумні твори, а в якому темпі веселі?
Сьогодні на уроці ми ще раз переконалися, що музика може розповісти про все на світі. Про почуття, які ми відчуваємо, про наш настрій, а ще музика може передати навіть рух і темп усього, що ми бачимо навколо.